Nokia Camera Güncelleme Ald
14/11/2013
Fatih Tercan (1138 Haber)
5 Yorum
Paylaş

Nokia Camera Güncelleme Ald

Nokia_Camera

Nokia ProCam uygulaması 4.4.0.8 versiyonuna güncellendi. Bu güncelleme ile Lumia 1520 ve 1020 için RAW desteği gelmiş oldu. Nokia RAW formatını kendine özgün olarak DNG olarak adlandırıyor.DNG formatı bizlere fotoğrafların ham hallerini saklama şansı veriyor.Normalde telefonlarımız çekilen fotoğrafları işleyerek JPEG formatına çeviriyor. DNG ile ham haldeki fotoğrafları kendimiz işleyebileceğiz. Nokia, DSLR fotoğraf makinlerindeki bu özelliği ilk defa mobil cihazlara taşımış oldu. Uygulama güncellemesi Nokia Black yazılımına ihtiyaç duyuyor.

RAW ile JPEG arasındaki net farkı görmek için sizlere bir fotoğraf göstermek istiyorum. Bunun için Sony DSLR sitesinden bir resim sunacağım sizlere . Soldaki resim RAW sağdaki ise JPEG formatında kayıt yapılmıştır. RAW formatında ki resimde su tanecik detayları bariz bir şekilde belirgin iken JPEG formatında detay kaybı olmuştu. ( Resmin büyük formatta görmek için üzerine tıklayınız. )

SONY DSC

Güncellemeyi yüklemek için resme tıklayınız…

Nokia Camera

 

Etiketler nokia, Nokia camera
Fatih Tercan

Fatih Tercan

<p>Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy – WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Fatih Tercan | Çıkış Yap

5 Yorum yapıldı : "Nokia Camera Güncelleme Ald"

Uyarma Seçenekleri
Fatih Tercan
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan
wpDiscuz