Nokia’dan Sürpriz 9 Mayıs Hindistan Etkinliği
30/04/2013
Hüseyin Mutlu (590 Haber)
2 Yorum
Paylaş

Nokia’dan Sürpriz 9 Mayıs Hindistan Etkinliği

Nokia’dan Sürpriz 9 Mayıs Hindistan Etkinliği

Nokia'dan_Surpriz_9Mayis_Hindistan_Etkinliği_30042013_windowsphoneturkiye.info

Nokia windows phone cephesinde durmak bilmiyor. Bir yandan windows phone sisteminin kullanıcılar için daha iyi kullanılabilir olması yönünde çalışmalar yapan ve kullanıcı şikayetlerine geri dönüşlerde etkili olmaya çalışan firma, kapasite kontrolü ve haritaları sd karta aktarma düzenlemeleri ile gayette başarılı gibi görünüyor. Bu müdahaleleriyle uygulamaların sd karta kurulmasının yakın zamanda gerçekleşebileceği yönündeki mesajını kullanıcılarına vermiş oldu.

Diğer yandan Nokia, 14 Mayıs’ta Londra’da yeni nesil Lumia’ların tanıtılacağı bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikte Catwalk kod isimli bir telefonun tanıtılması herkez tarafından beklenirken, söylentilere göre Nokia platformda en çok görmek istenilen uygulamaların ilk sırasında bulunan İnstagramı duyurabilir.

Platformun uygulama çeşitliliği açısından zengin olması için Nokia’nın çabaları kadar olmasada Microsof’un çabalarıda göz ardı edilemez derecede. Gelen söylentiler arasında İki dev firmanın İnstagram’ın yanı sıra Temple Run2 ve Jetpack Joyride gibi gözde oyunların Bu etkinlikte tanıtılabilmesi için yoğun bir çaba içerisinde olduğu. İki Firmanın bu söylentileri yalanlamaması doğru olma ihtimallerini kuvvetlendiriyor gibi.

Ayrıca Nokia sürpriz bir şekilde Hindistan’da 9 Mayısta Yeni Delhide bir etkinlik düzenleyeceğini açıkladı. Bu etkinlikte yeni Asha serisi ve orta seviye Lumiaların tanıtılması bekleniyor.

Bakalım Finlandiya’lı firma, kullanıcıların umduğu türden bir Lumia modeli ve beklenen popüler oyunları tanıtacak mı hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Hüseyin Mutlu

Hüseyin Mutlu

Nokia Lumia 630-820- 920 -925-1520-830 gibi modeller üzerinde, deneme yanılma yöntemi ile Sürüm düşürme, farklı ülke variantı yükleme, Global variant taşımayan cihazları Türkçe dil yapma ve flashlama konularında kazandığım üst seviye deneyimlerimi platform kullanıcılarıyla paylaşmayı seviyorum :) İletişim ; hseyin-mutlu@outlook.com h_mutlu@ttmail.com

Yorumlar

  1. salih
    salih Nisan 30, 14:36
    Uygulamaları Hafıza Kartına Kurma Gelse Bile Nokia'ya Gelir Htc'de Bişey Yok Daha
  2. Hüseyin Mutlu
    Hüseyin Mutlu Author Nisan 30, 15:32
    artık htc firması bu konuda adım atarmı atmazmı bilemem ama gelirse tüm platforma gelir diye düşünüyorum :)

Write comment

Only registered users can comment.