Nokia,Yılın 3. Çeyreğinde 8 Milyon Lumia Satışı Yaptı
25/10/2013
Fatih Tercan (1140 Haber)
2 Yorum
Paylaş

Nokia,Yılın 3. Çeyreğinde 8 Milyon Lumia Satışı Yaptı

Nokia-Lumia-1020-zil-sesleri-windowsphoneturkiyeinfo

Nokia, windows phone işletim sistemi tercih etmesinden sonra akıllı telefon sınıfında başarılı sayılabilecek satışlar yapmaya başladı. Tabi bu değerler şu anda markanın tekrar toplanması anlamına geliyor. Nokia 2013 yılının 3. çeyreğinde 8 milyon Lumia satarak firma bazında bir rekora imza attı. Bu satışlarda en çok payı Lumia 520 ve Lumia 625 gibi fiyat performans telefonlarının aldığı bilinen bir gerçek. Nokia üst segmente de Lumia 1020 ve Lumia 1520 ile iddalı hale gelmek istiyor. Lumia 1020 kamera performansı ile ön plana çıkarken Lumia 1520 WP dünyasında donanım olarak bir dev gibi duruyor. Tabi Lumia 1520’nin donanımı konusu benim için çok önem ifade etmiyor. WP8’in bu kadar donanım gücüne ihtiyaç duyduğunu düşünmüyorum. Nokia yeni kullanıcıların ön yargılarını kırmak için tamamen şova dayalı ir telefon üretti.

Lumia++Instagram+3

Tabi bir diğer önemli gelişmede Wp platformuna Instagram’ın geliyor olması. Çoğu kullanıcı Instagram olmadığı için platforma uzak duruyordu. Microsoft platformu güçlendirmek ve son kullanıcı ön yargılarını kırmak için daha fazla çaba sarf ediyor artık. GDR3 ile kısayolların gelmemesi eleştiriliyordu fakat yeni SDK da önemli değişikliler gelmiş durumda.Bunu ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız. Şu anda tüm dikkatler WP8.1 Blue üzerine çevrilmiş durumda. Bilgi edindikçe sizlere en güncel haberleri aktarmaya devam edeceğiz. Yakın zamanda sitemizde değişim geçiriyor. Sizlere artık daha çok videolu haber yapmaya çalışacağız. Ayrıca Nokia Türkiye’den önümüzdeki günlerde Lumia 1020 gelemsiyli sizlere Hüseyin Mutlu ile beraber inceleme videosu hazırlayacağız. Görüş,öneri ve desteklerinizi esirgemediğiniz için teşekkür ediyoruz. Son olarak yeni gelen arkadaşlara bir hatırlatma yapmak istiyorum sitemiz resmi Microsoft sitesi değildir.

Etiketler lumia, Q3, Satış
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.