Ocak Ayında Daha Fazla Windows 10 Yapıları Görebiliriz!
03/01/2016
Emir İlgün (401 Haber)
20 Yorum
Paylaş

Ocak Ayında Daha Fazla Windows 10 Yapıları Görebiliriz!

Son dönemlerde Windows 10 yapılarının ayda bir veya iki kez (kimi zaman daha az) geldiğini görmeye başladık. WindowsBloItalia‘nın paylaşmış olduğu bilgilere göre Noel tatilinden sonra Ocağın sonraki haftalarından itibaren daha sık yapı dağıtımı ile karşılaşabiliriz.

Gabe Aul iki hafta önce bir yazı paylaşmıştı ve sizlere onu sunmak isteriz.

Gabe Aul’un Yazısı

Hızlı Halka kullanıcılarından en çok aldığımız taleplerden birisi daha hızlı yapılar almak istedikleri oldu. Uzun bir zamandır bu talebi nasıl yerine getireceğimiz üzerinde çalışmalar yaptık ve artık ocak ayında bu talebi yerine getirmek istiyoruz. Bunu yapabilmek için halka kriterlerini yeniden değerlendiriyoruz. Yeni kriterler çok daha hızlı yapılar alabilmek için daha çok bizim iç testlerimiz gibi olacak. Yani daha fazla yapı onay alacak ve anında hızlı halkaya yayınlanacak.

Öncelikle şundan bahsetmek istiyoruz. Daha hızlı yapılar demek daha fazla bug ve küçük hata demek olacak. Microsoft’ta bunu farkında. Bunu bir nebze de önlemek için Yavaş (Slow) halkayı seçebilirsiniz (Ayarlar > Güncellştirme ve Güvenlik > Telefon Güncellemeleri > Gelişmiş seçenekler ve hemen altında bulunan İnsider sürümleri al çubuğunu geri çekin)

Microsoft’un yavaş yavaş ocak ayı itibari ile Redstone yapılarına başlayacağını da hatırlatmakta fayda var. Çünkü bu demek oluyor ki şapkanın altında bilinmeyen pek çok yenilik ve geliştirme beraberinde daha hatalı sürümler getirebilir.

NOT: Kendinize güvenmiyor iseniz, Windows Phone Türkiye İnfo ekibi olarak şu an için Windows Phone 8.1‘e dönmenizi rica ediyoruz. Zira, insider olmak hatalı ve bug bulunduran sürümleri kabul etmek demektir.

 

Siz Microsoft’un daha fazla yapı yayınlaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Emir İlgün

Emir İlgün

<p>Merhabalar! Marmara Üniversitesi’nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Emir İlgün | Çıkış Yap

20 Yorum yapıldı : "Ocak Ayında Daha Fazla Windows 10 Yapıları Görebiliriz!"

Uyarma Seçenekleri
Emir İlgün
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan