Ocak Ayında Daha Fazla Windows 10 Yapıları Görebiliriz!
03/01/2016
Emir İlgün (401 Haber)
20 Yorum
Paylaş

Ocak Ayında Daha Fazla Windows 10 Yapıları Görebiliriz!

Son dönemlerde Windows 10 yapılarının ayda bir veya iki kez (kimi zaman daha az) geldiğini görmeye başladık. WindowsBloItalia‘nın paylaşmış olduğu bilgilere göre Noel tatilinden sonra Ocağın sonraki haftalarından itibaren daha sık yapı dağıtımı ile karşılaşabiliriz.

Gabe Aul iki hafta önce bir yazı paylaşmıştı ve sizlere onu sunmak isteriz.

Gabe Aul’un Yazısı

Hızlı Halka kullanıcılarından en çok aldığımız taleplerden birisi daha hızlı yapılar almak istedikleri oldu. Uzun bir zamandır bu talebi nasıl yerine getireceğimiz üzerinde çalışmalar yaptık ve artık ocak ayında bu talebi yerine getirmek istiyoruz. Bunu yapabilmek için halka kriterlerini yeniden değerlendiriyoruz. Yeni kriterler çok daha hızlı yapılar alabilmek için daha çok bizim iç testlerimiz gibi olacak. Yani daha fazla yapı onay alacak ve anında hızlı halkaya yayınlanacak.

Öncelikle şundan bahsetmek istiyoruz. Daha hızlı yapılar demek daha fazla bug ve küçük hata demek olacak. Microsoft’ta bunu farkında. Bunu bir nebze de önlemek için Yavaş (Slow) halkayı seçebilirsiniz (Ayarlar > Güncellştirme ve Güvenlik > Telefon Güncellemeleri > Gelişmiş seçenekler ve hemen altında bulunan İnsider sürümleri al çubuğunu geri çekin)

Microsoft’un yavaş yavaş ocak ayı itibari ile Redstone yapılarına başlayacağını da hatırlatmakta fayda var. Çünkü bu demek oluyor ki şapkanın altında bilinmeyen pek çok yenilik ve geliştirme beraberinde daha hatalı sürümler getirebilir.

NOT: Kendinize güvenmiyor iseniz, Windows Phone Türkiye İnfo ekibi olarak şu an için Windows Phone 8.1‘e dönmenizi rica ediyoruz. Zira, insider olmak hatalı ve bug bulunduran sürümleri kabul etmek demektir.

 

Siz Microsoft’un daha fazla yapı yayınlaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

 1. Ekamalak
  Ekamalak Ocak 03, 23:42
  Konu Gabe Aul ve MS olduğu için pek inandırıcı gelmiyor
 2. Berat Oktn
  Berat Oktn Ocak 03, 23:44
  Oyalamaktan başka birşey değil
 3. Anıl Sekitmen
  Anıl Sekitmen Ocak 04, 00:18
  Daha fazla yapı?Hani final sürümdü?
  • Emir İlgün
   Emir İlgün Author Ocak 04, 00:34
   Final yapı olsa bile yeni yapılar sürekli gelmeye devam edecek :)
 4. Murat Abay
  Murat Abay Ocak 04, 00:18
  Adam gibi bugu olmayan kasması donması olmayan yani 8.1 akıcılığında stabil olan sade Windows 10 istiyoruz sonra ne özellik getireceklerse güncellemeyle dağıtsınlar yeter artık çok bekledik. Android 6 yı çıkardı biz hala Windows 10 u bekliyoruz. Tamam android daha oturmuş bir işletim sistemi olduğu için yeni sürümlerini rahat geliştiriyorlar. Ama 1 sene oldu Windows 10 mobile çıktı çıkacak diyoruz bi özellik daha eklicez diyorlar gecikiyor.Biz Windows'u destekleyenleriz kötüleyen değil her zaman her yerde Windows ama bizide üzmesinler.
  • Emir İlgün
   Emir İlgün Author Ocak 04, 00:37
   Windows 10 derken sadece mobili katıyorsun ama gelişmesi öyle diğer işletim sistemleri gibi kolay olmuyor. Tek işletim sistemi olduğu için bu tür olaylar oluyor maalesef. Birde yavaş olma sebepleri deneme sürümleri olduğu için yine maalesef :/
 5. TC Murat Güngör
  TC Murat Güngör Ocak 04, 11:21
  Herkese merhaba son yapıyı kullanıyorum. Lumi 820 kullanıcısıyım. İnternet için aşkım arama tuşuna bastığımda yandex çıkıyor. Bing veya google yapma şansım varmı. Baktım bi türlü bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Doğan Can Yılmaz
   Doğan Can Yılmaz Ocak 04, 11:42
   WM10 da şuan için mümkün değil (hatalı yeni güncellemelerle düzeltilecektir) ancak 8.1 de bing arama yerine google yapabilirsiniz.
  • Mert SANRI
   Mert SANRI Ocak 04, 18:00
   Aynı sorun bende de var..arama tuşuna basmıyorum, arama varsayılanını ayarlardan değiştirdim..şimdi edge'e girip arama satırına yazıyorum.o zaman googledan buluyor sonuçları.boyle geçici bir çözüm buldum
 6. TC Murat Güngör
  TC Murat Güngör Ocak 04, 12:17
  Doğan peki opera mini de indirdiğimiz bi video nereye kaydediliyor. Baktım bulamadım.
  • Doğan Can Yılmaz
   Doğan Can Yılmaz Ocak 04, 13:03
   o tarayıcı uygulamasını kullanma o kadar iyi değil. UC browser, maxthon, Surfy var bunları kullan. Opera uygulaması sanırım indirilen mp3 ve videoları kendi dosyasının içirisinde tutuyor. http://forum.windowsphoneturkiye.info/thread/programsiz-mp3-ve-video-indirme-wp-8-1-wm10/
 7. Hüseyin Tunç
  Hüseyin Tunç Ocak 04, 12:26
  Bunu yapacaklarına bekletsinler de finale kadar ki final baya bekletti.ben kaç final geçtim bütsüz Microsoft hala vizelerle uğraşıyor:) satardım bu Lumiamı bu bendeki aşk olmasa!
 8. Ali Veli
  Ali Veli Ocak 04, 14:21
  Windows 11 çıkacakmış bekleyin. Nasılsa alıştık çok bekleriz. Hani cortana Türkçe olacaktı. En dandik dilleri bile destekliyor. Bu mikrosoftun Türkçeyle bi deri var ama anlayamadım.
 9. Yaşar Can
  Yaşar Can Ocak 04, 17:57
  Slow ringe geçiş yapcam fakat dediğiniz seçenek gözükmüyor http://i.hizliresim.com/bJJgvZ.png
  • Doğan Can Yılmaz
   Doğan Can Yılmaz Ocak 04, 18:35
   Windows insider uygulamasını telefonunuza yükleyip yapabilirsiniz. https://www.microsoft.com/tr-tr/store/apps/windows-insider/9wzdncrfjbhk
 10. Oğuzhan Taştan
  Oğuzhan Taştan Ocak 04, 20:08
  Benim şahsi fikrim biran önce final sürümü yayınlasınlar.Sonra küçük güncellemeler ile yenilikleri eklerler.Çünkü şuan insanların beklemeye sabrı kalmadı
 11. AKadir Aslan
  AKadir Aslan Ocak 05, 02:52
  Ben şua n 3 telefon arasında dusunuyorumm heran bırakjabilirim
 12. Mehmet Küçük
  Mehmet Küçük Ocak 05, 03:51
  Microsoft resmen şu şarkıyla gıcıklık yapıyor bize. "vermicem vermicem benim değil mi vermicem"
 13. Yusuf Uzman
  Yusuf Uzman Ocak 05, 08:39
  2016 ocak ayından bahsetmiyor sanırım, yoksa büyük sürpriz olur.
 14. tunc@y
  tunc@y Ocak 05, 09:12
  PC final versiyonu 5 ayı aşkın bir süre önce yayınlanmış ve ardından gelen güncellemelere rağmen işletim sistemi hala sorunlar yumağı olmaya devam ederken, mobile final versiyonunun bile beklentileri karşılayabileceğinden şüpheliyim. Yeni yapılarla yapılacak güncellemelerle çoğunluğu memnun edecek stabil sürüme ne zaman ulaşılacağı meçhul. Win10 Şuan için ne yazık ki MS'un sakat çocuğu. Win3.1'den bu güne tüm sürümleri kullanan biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki bir Win95, XP, Win7, Win8,8.1 stabiletisinde değil. Umarım kısa zamanda beklentileri karşılar duruma gelir.

Write comment

Only registered users can comment.