Peter Griffith Microsof Lumia Tasarımından Sorumlu Olacak
10/11/2014
Ali Demir (89 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Peter Griffith Microsof Lumia Tasarımından Sorumlu Olacak

Peter Griffith Microsof Lumia Tasarımından Sorumlu Olacak Dış mimarların ve kahve üreticilerinin Microsoft Lumia’ların tasarımında ne kadar büyük rol alacağını yakın bir zamanda göreceğiz. Griffith ve ekibi başarılı işlere imzasını atacak gibi görünüyor. Dünyada sürekli olarak bir ürün üretiliyor veya piyasadan kaldırılıyor. Bunların pek şaşırtıcı gelişmeler olmadıkları aşikar. Asıl gündemi belirleyen ise yeni bir tasarım oluyor.

Peter Griffith, Nokia’nın parlak zamanlarını geçirdiği 2005 senesinde Nokia’dan ayrılmıştı. Daha sonra Endüstriyel Cep Telefonu Tasarımı ekibinden de ayrıldı. Bu gelişmenin ardından on yıl içerisinde firmanın cep telefonu piyasasında hızlı değişikliklere imza attığını gözlemledik. Şimdi ise firmanın tüm telefon tasarımları onun kaptanlığı altında geliştirilecek.

Peter ile yapılan son görüşmelerde tasarım ekibiyle beraber kararlı ve sistemli bir çalışma düzeni kurduğunu öğrenmiştik. Peter kullanıcı deneyimlerini iyi gözlemledikten sonra hem arayüz hem de tasarım açısından değişikliklere gidileceğini söyledi. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamayı hedef edinen Peter takımının başarılı işlere imza atması bekleniyor. Peter’ın yapacağı işlere Tükiye’den bir örnek vermek istiyorum. Akıllı telefon piyasasının yeni “Acun Ilıcalı’sı” olarak anlattığım Peter, insanları analiz ederek insanların isteklerine göre faaliyetler gerçekleştireceğine inanıyorum.

Ali Demir

Ali Demir

96 doğumlu, turizmci, satranç oynamayı seven biri.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.