Pil Tasarrufu Major Bir Güncelleme Aldı
13/11/2014
Halil Şahin (772 Haber)
10 Yorum
Paylaş

Pil Tasarrufu Major Bir Güncelleme Aldı

Windows Phone 8.1’in entegre uygulamalarından olan Pil Tasarrufu bugün bizleri major bir güncelleme ile karşıladı. Vakit kaybetmeden güncelleme detaylarına göz atalım;

 • Artık uygulamaya girer girmez sizleri uygulamaların arka planda ve ön planda harcadıkları tüm verilerin detaylı ve yüzdesel gösterimleri karşılıyor.
 • Uygulamaya zaman filtreleri eklendi. Artık son günün verisi veya 2 günlük veri ve haftalık verileri ve uygulamaların batarya tüketim verilerine ulaşabileceksiniz.
 • Uygulama baştan hazırlanarak adına uygun hâle getirildi ve pil tasarrufu açık mı kapalı mı buna daha eğimli hâlde çalışıyor artık.
 • Gerçek zamanlı Live Tile eklendi ve uygulama veri değişimi ile aynı orantıda olarak live  tile’ı güncelleştirecek ama bunun için sürüm numaranızın 8.1.14203 veya daha üstü olması gerekli.
 • Artık hızlı ayarlara pil tasarrufunu ekleyebileceksiniz. Bu da işletim sistemi sürüm numarası olarak 8.1.14203’ü gerektiriyor.
 • Bir sonraki şarja kadar pil tasarrufunu tekrar aktif etmek için uygulamaya seçenek dâhil edildi.
 • Daha gelişmiş şarj kullanımı görüntüleme hatta batarya yüzdesine karşı küçük görünen uygulama şarj yüzdesini logaritmik olarak büyütüp görüntüleme seçeneği uygulamaya dâhil edilmiş.

 

NOT: Arkadaşlar OS için verilen sürüm numarası şu anda herhangi bir cihazda yer almıyor bu da aslında WP’nin bir sonraki alacağı güncellemeleri gösteriyor. Buradan benim anladığı ise yeni güncelleme ile hızlı ayarlar menüsüne uygulama desteklediği takdirde istwdiğiniz uygulamayı yükleyebileceksiniz ve live tile güncelleme süresi 10 dakikadan ânlık olarak güncellenecek….

 

Güncellemeyi yüklemek için resme tıklayınız veya qr okutunuz

Pil Tasarrufu Qr

Halil Şahin

Halil Şahin

Sizlere yardımcı olabilmek için buradayım...

Yorumlar

 1. 'Can Tosun
  'Can Tosun Kasım 13, 07:51
  Whatsapp uygulaması açılmıyor ne yapmam gerek. Her zamanki gibi kullanıyordum birden uygulamadan attı ve kısayolu siyah oldu ve açılmıyor ne yapmalıyım acaba
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Kasım 13, 08:24
   Merhaba Can, aynı sorun bir kaç takipçimiz ve bir de editörümüze oldu. Bulunan ilk basit çözüm silip yüklemekten geçiyor.
  • 'Can Tosun
   'Can Tosun Kasım 13, 10:37
   Silip yüklemekten başka bir çözüm yok mu? Önemli mesajlar var ondan peki silip yukledikten sonra gene öyle bir şey olma ihtimali var mı
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Kasım 13, 14:42
   Whatsapp günlük otomatik yedek alıyor. Belki bir miktar, son bir kaç saatlik verinizi kaybedebilirsiniz. Silip yükledikten sonra bir daha karşılaşacağınızı sanmıyorum.
 2. Muhammed Karaca
  Muhammed Karaca Kasım 13, 16:21
  Güncellemeden sonra pil sürelerini çok fazla gösteriyor. 23-24 gün gibi :)
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Kasım 13, 19:26
   Gerçekten :) Bir hatadan mı yoksa süre mantıkları mı değişti anlamadım.
 3. Hakan Şahin
  Hakan Şahin Kasım 13, 22:53
  Güncellemeden sonra "son şarjdan sonra geçen süre" de ki değerler saçmaladı. Mesela 10 saat 20 dk olacağına 10 gün 20 saat yazıyor garip oluyor :D ama benim en çok merak ettiğim konu gün içerisinde ekranım kaç saat açık kalmış. artık onu bir görebilsek rahatlayacam

Write comment

Only registered users can comment.