Redstone İle Ses Yönlendirme Seçenekleri Geliyor!
24/03/2016
Emir İlgün (401 Haber)
9 Yorum
Paylaş

Redstone İle Ses Yönlendirme Seçenekleri Geliyor!

Microsoft’un Windows 10 yayınlamasından sonra gelecek olan 2. büyük güncellemesi Windows Redstone, çok daha fazla yenilik barındıracak. Bu yeniliklerden bir tanesi de Ses yönlendirme.

Yapılan yeni bir sızıntıya göre, Windows 10 Redstone, iç testlerinde bu özelliğe rastlanmış ve sızıntı sahibi Mswin.me’den Roman, bize özellikle kullanıcıların gelen bir çağrıyı direk olarak Bluetooth cihazına mı yoksa Telefon hoparlörine mi aktarılacağını göstermek istiyor.

redstone-ses-yonlendirme-secenekleri

Ayrıca bahsedilen ayarlar hakkında bir sızıntı daha söz konusu. Bu seçenek syesinde insanlar telefonu kulağından uzaklaştırdığında ses otomatik olarak hoparlöre verilebiliyor.

Bu özelliğin insider kullanıcılarına ne zaman geleceği ise merak konusu.

 

Siz Ses Yönlendirme özellikleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

 

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

 1. vadev
  vadev Mart 24, 09:01
  İllegal yollardan redstone kurarız olur biter :P
  • Hüseyin Ekinci
   Hüseyin Ekinci Mart 24, 15:50
   Hocam o bahsettiğiniz nasıl oluyor daha öncede duymuştum ama biraz bilgi verirseniz sevinirim..
 2. Ersel Döndar
  Ersel Döndar Mart 24, 09:57
  Sağlam bir güncelleme şart. Ekran kararmaları mevcut ve alttaki tuşlar stabil değil. Win10 da arama tuşu sıkıntılı mı yoksa sadece bende olan bi durum mu bazen basınca arama ekranı açılmıyor bazen açılıyor anlayamadım.
  • Oğuzhan Yıldız
   Oğuzhan Yıldız Mart 24, 19:48
   Ekran kararması henüz bende hiç olmadı, ayrıca size katılıyorum, bu sanal tuşlar kaydırınca kapanmıyor çoğu programda
 3. Demir Sar
  Demir Sar Mart 24, 10:57
  Wp kendinden o kadar soğuttu ki, gelen haberler artık çok ta ilgi çekmiyor
 4. Süleyman Vural
  Süleyman Vural Mart 24, 11:11
  Bekliyorum ve inanmak istiyorum
 5. fasuk
  fasuk Mart 24, 11:16
  aslında güzel bir özellik, her ne kadar kararlı sürümden sonra bir çok kullanıcının (haklı yada haksız) tepkileri olsada ileriki dönemlerde Windows 10 rayına oturacaktır. Burada olması gereken Microsoftun gelen geri bildirimleri dikkate almasıdır. Yoksa kullanıcı sayısında ciddi düşüşler yaşaması kaçınılmazdır. Bu arada lumia 830 8.1 kullanıyorum. İnsider sürümlerinin hepsini kullandım ancak son yapıda telefon günde ortalama 8-10 kez kendini resetlemeye başlayınca 8.1 e geri dönmek zorunda kaldım.
 6. Cemil Kaya
  Cemil Kaya Mart 24, 11:26
  Admin kardeş sana bir sorum olacak.Kararlı sürüm gelmeden önce insider slow seçeneğinde güncellemeleri alıyordum.Kararlı sürümden sonra Windows insider dan production stop insider Preview Builds seçeneğini seçin dediler.O bilgi kirliliği arasında doğrumu yaptım yanlış yaptıysam ne yapmam gerekir beni bilgilendirirseniz memnun olurum teşekkürler.

Write comment

Only registered users can comment.