Continuum Çeşitli Aktarma Seçenekleri ile Sunulacak!
02/09/2015
Halil Şahin (772 Haber)
1 Yorum
Paylaş

Continuum Çeşitli Aktarma Seçenekleri ile Sunulacak!

Microsoft’un, Windows Mobile 10’unuzu bir nevi küçük bir bilgisayar olarak kullanmanıza yarayacak dev projesi; Continuum’a yeni görüntü aktarma seçenekleri eklenecek.

windows-10-continuum-02_story

 

Geçtiğimiz çeyreğin başında Windows Mobile 10 ile birlikte tanıtılan ve bir monitor yardımıyla Windows Mobile 10 yüklü telefonunuzu taşınabilir bir bilgisayar hâline getirmenize yarayan proje Continuum, bu dönem içinde daha da geliştirilecek.

 

phonepc_0

 

Bu geliştirmelerden ilki şu şekilde;

-Continuum arayüzüne bundan önce sadece USB ile bağlantı sağlanabiliyordu. Bu da monitöre bağlanız için ister istemez bir kasaya ihtiyaç duyuyordu. Ama Microsoft’un yakın çevresinin sızdırdığı bilgilere göre yakın zamanda telefonunuzu bir monitöre bağlamak için varolan seçenekler artırılacak. Yeni eklenen seçenekler ile artık telefonlarınızı HDMI ve DisplayPort yardımıyla monitöre veya kasaya bağlayabileceksiniz. Bu da; yeni nesil Windows Mobile 10’lu cihazlarda HDMI girişleri görebileceğimizin sinyallerini veriyor olabilir.

 

Halil Şahin

Halil Şahin

Sizlere yardımcı olabilmek için buradayım...

Yorumlar

  1. Zeynel Abidin Ceren
    Zeynel Abidin Ceren Eylül 03, 06:34
    Hatırlarsanız nokıa N8 modelinin usb hdmı ve şarj giriş noktaları ayrı ayrıydı. Haricen bir HDMI girişi hiçte fena olmaz en azından telefonları yeni nesil plazma LCD yada 4K tv kere bağlamak...

Write comment

Only registered users can comment.