Sony Windows 10 Mobile Cihaz Üretecek Mi
26/02/2016
Muhammed ÇAKIR (37 Haber)
1 Yorum
Paylaş

Sony Windows 10 Mobile Cihaz Üretecek Mi

Sony Windows 10 Mobile Cihaz Üretecek Mi

Sony zaman içerisinde ciddi bir değişikliğe uğrayarak bazı sektörlerden çekilme kararı alarak mobile sektöre ağırlık verdiğini ilan etmişti.

Bu kararın sonuçlarını teknoloji marketlerinde ki raflarda görüyoruz; Peki bu süreç nasıl devam edecek?

Microsoft, Windows 10 işletim sistemi ile birlikte mobil tarafa daha fazla ağırlık vermeye başladı.

VAIO serisi Sony’ nin elindeyken ikilinin güzel işler başardığını biliyoruz, yani Microsoft’un önemli partnerlerinden olan Sony,

bu partnerliği Windows 10 Mobile ile devam ettirebilir. Qualcomm kaynaklı olsa da Xperia Z2 cihazıyla başlayan ısınma problemleri,

Xperia Z3 modelinde de devam etmişti. Geçtiğimiz yıl IFA 2015 de duyurulan yeni Xperia Z5 ailesinden de umudu kesen firma, şimdiler Windows Phone’u ele alabilir.

Henüz Sony ve Windows phone işletim sistemiyle ilgili bir kanıt veya iddia yok, ancak bilindiği üzere firma Xperia Z ailesinin devam etmeyeceğini doğruladı.

Yani Xperia Z6 Modeli üretilmeyecek. Bunun yerine Xperia X ürün ailesi amiral gemisi segmentinde yola devam edecek.

Bu radikal değişikliklerle beraber, Sony Windows Phone işletim sistemini de değerlendirebilir. Süreç henüz belirsiz.

KAYNAK: CNNTURK TEKNOLOJI

 

 

Etiketler Windows 10 Mobile
Muhammed ÇAKIR

Muhammed ÇAKIR

2006 Yılında Anadolu Meslek Lisesi Bilgisayar Yazılım bölümünden mezun oldum, bilgisayarlardan daha çok telefonlar ilgimi çektiği için, mobil cihazlar da daha fazla yoğunlaşmaya başladım. Tutkulu bir Nokia kullanıcısıyım, yıllardır süre gelen Nokia aşkı Nokia 5110, 5250, 3310, 3334, 3410, 3510, 3510i, 3650, 6600, 7300, 6300, X2-00 ile başladı ve son olarak Lumia 925 ile yoluma devam ediyorum belki daha fazlası vardır ama bu kadarını hatırlayabildim :) Son olarak 27 yaşındayım, bekarım, Sizlere yardımcı olabilmek için buradayım.

Yorumlar

  1. Ersel Döndar
    Ersel Döndar Mart 01, 22:45
    Üretirse güzel olur wp adına çünkü sony'nin belli bir kitlesi var bu da daha fazla wp kullanıcısı demek. Bence Sony en büyük hatayı alttaki geri home tuşlarını ekranın içine alarak yapıyor. Alttaki siyah yerde daha kullanışlı oluyor bu tuşlar. Bildiğim kadarıyla lumiaların hepsinde de böyle.

Write comment

Only registered users can comment.