Windows 10 Mobile Feature 2 Devam Edecek
15/06/2017
burakalperen26 (31 Haber)
20 Yorum
Paylaş

Windows 10 Mobile Feature 2 Devam Edecek

Hatırlayacağınız üzere bir kaç ay önce Windows 10 Insider ekibi Windows 10 Mobile’ ın Redstone 3’e tam olarak hazır hale getirilene kadar PC yapılarını geriden takip etmesi gerektiğine karar verdi.

Windows 10 Mobile Feature 2’dan memnun olan bir tane bile kullanıcı yoktur diye düşünüyorum.Bu sürüm sadece bir kaç hata düzeltmesi güncellemesi almaktan ileriye gidemiyor. Aslında ben eminim ki bu hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri gereken özenle yapılsa ve yayınlansa bir çok kullanıcı Feature 2 ‘dan dolayı mutsuz olmayacaktır. Bizler Insider kullanıcısı olmayı seçerken sadece yeni özellikleri ilk biz görelim ilk biz test edelim diye seçmedik. Bizler aynı zamanda sistemin geliştiğini , hatalarından arındığını da görmek için seçtik. Açıkçası bize koymazdı yenilikleri biraz geç alacak olmak. Adam akıllı gereken özen gösterildikten sonra o yapılan hata düzeltmeleriyle Insider ekibinin Windows 10 Mobile’ı önemsediklerini hissetmek yeterdi. Her ne kadar CShell fotoğraflarını görsek de o fotoğrafların gerçek olduğunu en erken 2018’in  Mart-Nisan aylarında göreceğimizi düşünüyorum. 

Açıkça düşüncelerimi ifade edecek olursam. Ben Insider ekibinin Feature 2 ile Windows 10 Mobile kullanıcılarını oyaladıkları görüşündeyim. Kendileri için daha önemli olan Windows 10 PC ‘nin geliştirilmesine öncelik vermek istediler. Bu düşüncelerini de “Siz biraz bekleyin biz şu Redstone 3’ ün bütün yeniliklerini bütün iyileştirmelerini önce bilgisayarlar için halledelim sonra Windows 10 Mobile ‘ ı düşünürüz.” şeklinde ifade edemeyeceklerinden dolayı mobil kullanıcılarını avutmak amaçlı Feature 2 güncellemesini verdiklerini düşünüyorum. Bu düşüncemi desteklemek için şunu söyleyebilirim. Windows 10 PC’ ler için tek bir güncellemede belki de 100 lerce iyileştirme ve yeni özellik ekleyebilen bir Insider ekibi var. Fakat bu Insider ekibi her hafta yayınladığı Windows 10 Mobile güncellemelerin de şaka gibi 3-4 hata düzeltmesi yapıp veriyor. Bu tamamen Windows 10 PC versiyonunu Redstone 3’e tam olarak hazırlayabilmek için zaman kazanmaktan , öncelik belirlemekten başka bir şey değil.Bu arada ne zamana kadar Feature 2′ da kalacağımız belli değil. Kesin bir zaman yok.

Microsoft Mobile Platformunu Sıfırlıyor Olabilir Mi ?

Şu sıralar söylentiler Microsoft’un gelecekte kullanıcılarına daha farklı bir mobil işletim sistemi deneyimi sunmak istediği yönünde. Farklı deneyimin ilk adımlarının CShell olması çok muhtemel. Tabi böyle bir istek üzerine Microsoft’un tıpkı geçmişte olduğu gibi mobil işletim sistemin radikal değişikliklere gitmesi olası bir durum. Bütün bu değişikliklerden sonra eski cihazların desteklenip desteklenmeyeceği de merak konusu.

                   Sizlerde fikirlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.
Etiketler Feature 2
burakalperen26

burakalperen26

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : burakalperen26 | Çıkış Yap

20 Yorum yapıldı : "Windows 10 Mobile Feature 2 Devam Edecek"

Uyarma Seçenekleri
burakalperen26
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan
wpDiscuz