Skype Qik Yayınlandı
14/10/2014
Fatih Tercan (1140 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Skype Qik Yayınlandı

Skype bugün itibariyle tüm platformlar için yeni bir uygulama yayınladı. Adı Skype Qik olan uygulama arkadaş gruplarımızla video paylaşımı için yeni mobil mesajlaşma deneyimi sunmayı vadediyor. Skype bu uygulamada öne çıkan özellikleri şöyle anlatıyor.

 • Anı yakalayın. Kahkahaları paylaşın: Arkadaşlarınızın kahkahalarla güleceği bir şey paylaşın. Her şey tek dokunuşla kaydedilebilir ve paylaşılabilir. Cep telefonunuza kaydedin ve arkadaşlarınıza mesaj olarak gönderin.
 • Gruplar için harika: Grupları, telefonunuzdaki kişilerden kolaylıkla oluşturun ve onlara özel olarak mesaj gönderin. Daha fazla kişi yanıt verdikçe sohbet filminizin giderek büyüdüğünü görmekten büyük keyif alacaksınız.
 • Qik Flik’ler: Hemen yanıt vermek istediğiniz zamanlar için 12 adede kadar kısa videoyu önceden kaydedin. Daha kişisel bir gülümseme ifadesi için dilediğiniz zaman sohbete Qik Flik’lerinizi ekleyin.
 • Daha iyi sohbetler oluşturun: Dilediğiniz zaman mesajları silerek sohbetlerinizin boyutunu koruyun – silinen mesajlar, diğerlerinin telefonundan da silinir. Bir mesaj iki haftalık olduğunda, yani herkes için tarih olduğunda silinip gider.
 • İlginç bir durum söz konusu. Microsoft kendi işletim sistemi Windows Phone için Qik Flikleri şu an için bizlere sunamıyor. Anlaşılan Skype satın alınması ile Microsoft bünyesinde oturması biraz zaman alacak gibi görünüyor. Uygulamanın tasarımına göz atalım. skype-qik-1-horz Skype ekibi tarafından uygulama için hazırlanan tanıtım videosunu da aşağıda izleyebilirsiniz.


  Uygulamayı yüklemek için resme tıklayınız yada QR kodunu okutunuz.

  skype-qik-qr

  Etiketler skype, skype qik, wp8, wptr.info
  Fatih Tercan

  Fatih Tercan

  Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

  Yorumlar

  Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

  Write comment

  Only registered users can comment.