Telefonlar için Windows 10 Fare ve Klavye Destekleyebilir! (video)
11/05/2015
Emir İlgün (401 Haber)
5 Yorum
Paylaş

Telefonlar için Windows 10 Fare ve Klavye Destekleyebilir! (video)

Artık telefonunuz üzerinden Office ile çalışmak çok daha kolay hale gelecek. Yeni gelecek Office uygulamaları ile tam özellikleri kullanmanın yanı sıra sisteme birde fare ve klavye desteği ekleniyor.

Cihazınıza bir fare ile klavye bağladığınızda, ekranda öncelikle bir fare ikonu çıkıyor ve evrensel uygulamalar da kaydırma çubuğu dahil olmak üzere, neredeyse bütün bildiğiniz klavye kısa yollarını da kullanabiliyorsunuz.

Ancak belirtmekte fayda var. Aşağıda yayınlanan video henüz yayınlanmamış bir yapıya ait. Bu yapı şu an için sadece Hyper-V emülatörlerin de kullanılabilir. (Visiual Studio emülatörü). Yani Microsoft bir sonraki yapı ile bu özelliği ekleyebilir yada eklemeyebilir. Bunun hakkında kesin bir şey söyleyemeyiz.

Yinede, Microsoft bildiğiniz gibi Continuum (Nedir?) özelliğini duyurdu. Böyle bir özelliğin klavye ve fare desteğine ihtiyacı olduğunu unutmayalım. Artı olarak hali hazırda Windows Phone 8.1 GDR2 kullanıcıları telefonlarında klavye bağlayabilirler.

 

Siz fare ve klavye desteği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Video

Emir İlgün

Emir İlgün

<p>Merhabalar! Marmara Üniversitesi’nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Emir İlgün | Çıkış Yap

5 Yorum yapıldı : "Telefonlar için Windows 10 Fare ve Klavye Destekleyebilir! (video)"

Uyarma Seçenekleri
Emir İlgün
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan
wpDiscuz