VLC Yakında Herkese Açılabilir
03/01/2015
Burak Dalyanda (81 Haber)
2 Yorum
Paylaş

VLC Yakında Herkese Açılabilir

Windows Phone kullanıcılarınca uzun zamandır beklenen uygulamalardan VLC Player çok yakında tüm kullanıcılara açılabilir.

Bir çok kullanıcının bilgisayarlarından tanıdığı başarılı Video oynatıcı VLC, geçtiğimiz haftalarda kapalı beta olarak Windows Phone mağazada yerini aldı. Kısa süreliğine beta kullanıcı kaydı alan VLC’nin geliştirici grubu VideoLAN dünya geneli 10000 kapalı beta kullanıcısına açık olarak yayınladı.

Sızıntılarına sık sık haberlerimizde yer verdiğimiz Nawzil, Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştığı bir gönderide Windows Phone için VLC nin Mağazada tüm kullanıcılara açılabileceğinin sinyalini verdi.

Hali hazırda mağazada bulunan VLC Beta nın hatalar ve eksiklikler ile dolu olduğu düşünüldüğünde, uzak ihtimal gibi duran bu haberin, Android platformunda olduğu gibi kapalı betadan açık betaya geçişi ifade ettiğini söyleyebiliriz.

Windows Phone için VLC Player ın şimdilik final sürümünden uzak olduğu düşüncesindeyiz. Mağazada bulunan VLC Beta daki eksiklikler ise;

– 720p video desteğinin olmaması,

– Arka plan ses desteğinin bulunmaması,

– Ara yüzdeki bir takım hatalar ve kullanım rahatlığı sağlamaması,

– Eksik ve hatalı kodlar nedeniyle uygulamanın çökme problemlerinin giderilememiş olması.

Nawzil, sızıntılarına güvendiğimiz bir kaynak. Final sürüm olarak gelmese bile VLC, kısa zaman sonra VideoLAN ekibinin daha fazla test kullanıcısına ihtiyaç duyması halinde açık beta yayınına başlayabilir.

Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.

Yorumlar

  1. Abdulbaki Dursun
    Abdulbaki Dursun Ocak 04, 01:11
    Hep kapalı kalacak hali yok ya :)
  2. meto
    meto Ocak 04, 18:10
    Vlc treni kaçırdı artık. Mx player oldukça iyi.

Write comment

Only registered users can comment.