Whatsapp’a Yeni Özellik
28/01/2014
Halil Şahin (772 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Whatsapp’a Yeni Özellik

Evet arkadaşlar bildiğiniz üzere Whatsapp, Windows Phone sürümünde diğer platformlara göre çok geride ve işler geçen senenin kasım ayına kadar ise kaplumbağa hızında ilerliyordu doğrusu. Tâa ki Nokia’nın Abu Dhabi etkinliği başlayana kadar. Bu etkinliğe çağrılan Whatsapp CEO’sundan aynı zamanda Asha ve Windows Phone uygulamalarının geliştirilmesine dair söz alınmıştı. Bu sözün hemen ardından bir açık bir kapalı olmak üzeri 2 sürüm beta testine başlayan whatsapp platforma vereceği öneminde sinyali yakmıştı bir nevi. Zaten o haftalarda Whatsapp adına güncellemelerin ardı arkası kesilmedi ve vâr olan bir çok hata bu güncellemeler ile giderildi. Sıra geliştirmelere geldi ki buna da geçen ay ilk haraketi ile başlayan Whatsapp, kütüphanemizdeki önceden çekilmiş videoları gönderme seçeneğini aktif hâle getirmişti bunu yanında çoklu gönderim ve seçim seçenekleri de dahil edilmişti uygulamaya, detayları BURAYA TIKLAYARAK haberimizde bulabilirsiniz.

Aslında bu bile WP platformuna Whatsapp’ın eğilimi artırdığı sinyalini vermişken sonraki güncelleme haberini çevirmenlerden alacaktık. Önceki gönderilen çeviri haberlerinde ses dosyalarını göndermeye dair eklenen bir kaç dosya bizleri heyecanlandırmıştı doğrusu. Detayları BURAYA TIKLAYARAK haberimizde bulabilirsiniz.

Ve bu iki sızıntıdan sonraki son sızıntı ise Whatsapp’ın dosya indirim seçeneklerini artıracağına ve program içinde arkaplan seçebilmemize dair olan sızıntısıydı. Bu haberimize ise BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

 

Evet şimdi gel gelelim yeni sızıntımıza; Whatsapp adına İngilizce dil dosyalarını Almanca’ya çeviren bir çevirmene gelen dil dosyaları ise artık Whatsapp’ın içinde kendi özel bildirim seslerimizi seçebileceğimizi gösteriyor. Buyurun dosya burada;

whatsapp_wp_tones_translation_mobiFlip_de

 

Burada dikkat çeken satırlar;

  • grup sohbetleri için ses
  • bildirim sesleri
  • bildirimler
  • bireysel sohbetler için sesler

Bizler yakında programda programa özel kendi içinde özel bildirim sesi seçeneklerini aktif hâle getireceğiz diyor.

Evet arkadaşlar acaba bizleri Whatsapp adına çok büyük bir güncelleme mi bekliyor yoksa Whatsapp bunları teker teker mi aktif hâle getirecek bir bilgimiz yok ama tek bildiğimiz şey Whatsapp’ın yavaş da olsa gelişeceği…

Halil Şahin

Halil Şahin

Sizlere yardımcı olabilmek için buradayım...

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.