Windows 10 Evrensel Office, Outlook ve Takvim Uygulaması
23/01/2015
Emir İlgün (401 Haber)
7 Yorum
Paylaş

Windows 10 Evrensel Office, Outlook ve Takvim Uygulaması

21 Ocakta Windows 10’un bir sonraki aşamasını tanıtan Microsoft, bizlere telefonlar için olacak olan Windows 10’un da nasıl göründüğünü bir göz attırdı. Aynı zamanda Office, Outlook ve Takvim uygulamasının evrensel uygulamalar olacağını ve onlar hakkında da bir takım şeyler gösterdi. Bu uygulamalar hakkında detaylı bilgiler bir blogta paylaşıldı. Ayrıca Şubat ayında telefonlar için gelecek olan Windows 10 önizlemesinde, evrensel Office uygulamaları şu anki Windows Phone lar için de yayınlanmış olacak.

Evrensel Office ve Outlook Uygulamaları

Kullanılabilirlik

Yeni Office uygulamaları telefonlar ve küçük tabletler için ön yüklü bir şekilde ve tamamen ücretsiz olarak kullanılacak. Bilgisayar içinde Windows Mağazası üzerinden indirilebilecek. PC için yeni Office uygulamaları önümüzdeki hafta yayınlanacak olan yeni Windows10 BUILD’i ile birlikte artık kullanılabilecek.

Windows 10 İçin Word

Word ile harika görünüşlü dokümanlar/belgeler yarat veya düzenle. İncelediğin ve biçimlendirdiğin belgeleri, daha sonra gerçek zamanlı işbirliği için başkalarıyla paylaş. Okuma modunda, yeni Office için hazırlanan Insight, (Bing tarafından güçlendirilmiş) size internet üzerinden görseller, web referansları ve kelime anlamları gibi ek kaynaklar getirir.

word-windows10

Windows 10 İçin Excel

E-tablolar yaratmak ve güncellemek için ve verileri analiz etmek gibi yeni anlayışlar kazanmak, grafikler ile görselleştirmek için Excel’i kullan. Ve Excel’deki yeni dokunmatik kontroller sayesinde, hücre aralıklarını seçerken, grafikleri biçimlendirirken ve çalışma kitaplarınızı düzenlerken klavye ile farenizi özlemeyeceksiniz bile.  

excel-windows10

Windows 10 İçin Power Point

Power Point ile güzel sunumlar yarat ve düzenle. Daha sonra sunum bakışı ile incele ve sunumunu özgüvenle yap. Hatta Mürekkep araçlarını da kullanarak sunum esnasında sunumun üzerine çizebilirsin. Bu sayede izleyiciler senin gerçekten neyin anlattığını bilecekler.

power-point-windows10

Windows 10 İçin One Note

One Note’un yeni versiyonu ile bütün düşünlerini, fikirlerini ve yapılacaklar listeni yakala. Paylaşımlı defterler ile bazı şeyleri arkadaşlarınla, sınıf arkadaşlarınla veya iş arkadaşlarınla tamamlamak, hiç bu kadar kolay olmamıştı. — Şimdi tutarlı Office şerit deneyimi ile.

one-note-windows10

Windows 10 İçin Outlook ve Outlook Takvim

Microsoft Word’un zengin yazma deneyimi ile birlikte gelen yazı bölümü sayesinde, E-mail yetenekleriniz hiç bu kadar kolay ve güçlü olmamıştı. Kolayca tabloları yerleştirin, resim ekleyin ve mermi ve renkleri kullanarak istediğin amaca ulaş. Gelen kutusuna eklenen yeni dokunma özellikleri sayesinde mailleri okumak, sıralamak, bayrak eklemek, arşivlemek veya silmek gibi işlemler artık çok daha basit.

outlook-windows10

Son  olarak, Youtube’dan Office Mechanics kanalının davetlisi olan Ben Walters ‘ın Windows 10 da Office deneyimini anlatan video’yu izlemeden gitmeyin.

 

Şu an için her şey güzel giden Windows 10 cephesinde bakalım bizleri neler bekliyor olacak. Sizler Windows 10 ve yeni Office, Outlook deneyimi hakkında neler düşünüyorsunuz?

 

 

kaynak: nokiapoweruser

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

 1. memet
  memet Ocak 23, 14:09
  Word ve powerpoint in gördelleri pc den alınmış gibi, telefonlar içinde aynı görüntü geçerli mi?
  • Emir İlgün
   Emir İlgün Author Ocak 23, 14:33
   Zaten Sol tarafta duran PC sağ tarafta duran Mobil. Ama evet genel olarak PC ile aynı olacaklar. ;)
 2. Feridun
  Feridun Ocak 23, 15:29
  Evrensel uygulamalar Windows işletim sisteminin kullanım alışkanlığı bakımından daha çok tercih edilmesini sağlayacaktır bence iyi düşünülmüş
 3. Ayaz
  Ayaz Ocak 23, 15:30
  Bu Windows 10 özleme sürümü şubat ayının ilk günü mü gelecek yoksa herhangi bir tarihte mi gelecek. Bir cevap verin lütfen
  • Emir İlgün
   Emir İlgün Author Ocak 23, 15:32
   Her hangi bir tarih belirtilmedi. Kimi kaynaklar tarihini 15 Şubat, kimisi 19 şubat kimisi de 24 Şubatta gelecek demekteler. :)
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Ocak 23, 15:32
   Bu konuda net bilgi yok şu anda
 4. vefa başat
  vefa başat Şubat 22, 00:12
  yaşasın bedava windows, yaşasın bedava office, yaşasın beleşcilik :D

Write comment

Only registered users can comment.