Windows 10 Kalem & Mürekkep Desteği İle Geliyor
24/03/2015
Emir İlgün (401 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Windows 10 Kalem & Mürekkep Desteği İle Geliyor

Microsoft bugün Windows 10 için Windows Insider’a bağlı geliştiricilere özel bir uygulama geliştirme kiti yayınladı. Kitle beraber Windows 10’a ait yeni özellikler emulatör ve eklenen eni API’ler sayesinde ortaya çıkabiliyor.

Windows-Phone-10-kalem

Microsoft ayrıca, ilk defa direk mürekkep özelliğinden bahsederek, geliştiricilerin Kalem & Mürekkep ve el yazısı tanıma özelliklerini uygulamalarına ekleyebileceklerinden bahsetti. Windows 10 cihazlar pek çok değişik boyut ve şekillerde ortaya çıkacaklar  ve çoğunda bu özellik kullanılabilecek. Tabii buna ek olarak telefonlarında bu destekten mahrum kalmayacakları da söylenilmiş oldu.

Kalem destekli cihazlarda illa kalem kullanmanıza gerek bulunmamakta. Parmağınız yardımı ile dijital mürekkebi kullanabilirsiniz.

Kalem destekleyen bütün cihazlarda avuç içi tanıma, dirsek tanıma gibi özelliklerde bulundurulacak bu sayede siz yazınızı yazarken elinizin yada dirseğinizin, yazınızı mahvetmesini engellemiş olacaksınız.

Özelliğin bir diğer ilginç ve güzel tarafı ise, cihazınız kendi el yazınızı çok kısa bir süre içerisinde tanımaya başlıyor. Ayrıca el yazısı ile yazdığınız bütün yazıları normal yazı tipine de çevirebilme özelliği gerçekten çok iyi.

Geliştiricilerin el yazısı özelliğini uygulamalarını eklemelerinde hiç bir zorluk bulunmamakta. Sadece 1 satırlık bir kodu uygulamalarına ekleyerek, bu özelliği uygulamalarına ekleyebilirler.

NOT: Özellik için bir takım donanımlar gerekmektedir. Donanımı yetersiz olan cihazlara maalesef herhangi bir şey yapılamaz.

Aşağıda Microsoft’un Kalem & Mürekkep desteği hakkındaki videosunu izleyebilirsiniz.

Siz Kalem & Mürekkep özelliğinin sonunda telefonlara gelmesini nasıl bulduğunuz?

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.