Windows 10 Mobile Bu Sene Gelmeyecek!
18/12/2015
Halil Şahin (772 Haber)
33 Yorum
Paylaş

Windows 10 Mobile Bu Sene Gelmeyecek!

Windows Blog’dan yapılan duyuruya göre ABD’de mesai bitimleri, yılbaşı tatilleri ve haftasonu dolayısıyla Windows 10 Mobile’ın genel dağıtımına başlaması bu yıl içinde olmayacak. Yani 2016 yılı içerisinde olacak. Bunda dâhi Ocak mı olur Şubat mı kesin bir şey söyleyemiyoruz. Bekleyenlerin üzüleceği ilk haberimiz buydu.

Diğerine gelecek olursak; hatırlarsanız Terry Myerson Müjdeyi Verdi! başlığıyla verdiğimiz makalemizde tüm cihazlara ortak zamanlı Windows 10 geleceğini söylemiştik. Lâkin bir çok kişi gibi bizlerde bunu yanlış anlamışız ki veya yanlış anlatılmış ki, aynı anda gelecek denilen cihazlar kısmında Windows 10 ile çalışan cihazlar yani fabrika çıkışı Windows 10 olan cihazlar kasdedilmiş. Yani bunlar Lumia 950, Lumia 950 XL ve Lumia 550 olacak.

Duygularınızı ve düşüncelerinizi yorum olarak bizlere bildirebilirsiniz…

Etiketler coming, january, windows 10
Halil Şahin

Halil Şahin

Sizlere yardımcı olabilmek için buradayım...

Yorumlar

 1. Barış Gülek
  Barış Gülek Aralık 18, 22:23
  Şu işe bak yhaaaa
 2. vadev
  vadev Aralık 18, 22:24
  Ulan adamların planları bile adam akıllı değil ya
 3. Ekamalak
  Ekamalak Aralık 18, 22:35
  Ya bu cidden şaka mı ABD'de doğru düzgün wp kullanıcısı bile yok.Bahaneye bak böyle bir bahaneyi Microsoft'dan başkası yapmaz.Gittikçe kan kaybediyor WP hala MS saçmalama derdinde Satya Nadella ceo oldu yönetimde değişikler oldu ama son kullanıcı için değişen pek bişey yok.Microsoft'un son kalesi PC platformu ama oda kan kaybedecek.Kullanıcı gittikçe Mobil cihaza Ve Tablete yöneliyor 2017 yılında Chrome os Ve android birleşmiş olacak Asıl o zaman tehlikeyi görür Microsoft Apple zaten mobilde kendi kullanıcısı yıkılmaz kale gibi çok sadık kitlesi var.
  • Halil Şahin
   Halil Şahin Author Aralık 18, 22:40
   Emrah mesai bitimi ve yılbaşı tatili derken kullanıcıları kasdetmiyorlar. KEndi çalışanları tatile çıkacakları için yetiştiremeyeceklerini söylüyorlar..
  • Ekamalak
   Ekamalak Aralık 18, 23:19
   Halil bey tüm yazılım mühendisleri tatile çıkamaz herhâlde Üstelik mobil platform içinde farklı bir ekip oluşturulabilir.Windows PC için çalışan ekip gibi .Windows 10'u kendim için istemiyorum fazlasıyla deneme fırsatım oldu normal kullanıcı tatil felan anlamaz.Windows 10 konusunda özellikle bir çok sitede yorumları takip ediyorum artık sabırları kalmamış bir çok kişinin. Biliyorum burada konuşmak kolay benim için ama bu iş ciddiden öte Biliyoruz hepimiz Apple kullanıcıları platformlarına sadık kitle.Android yorum yapmaya bile gerek yok.WP Arkasında Microsoft gibi bir dev olmasına rağmen durum içler acısı.
  • Halil Şahin
   Halil Şahin Author Aralık 18, 23:57
   Universal OS demek pc ve mobil için ortak çalışma demek. Yanlış anlaşılmasın savunmak gibi bir derdim yok zaten. Sizler de haklısınız, ama IOS'un hızlı verdiği updatelerin sonunun nasıl bittiğini herkes biliyor. Şu ana kadar kusursuz updateler veren MS olmuş.
  • Doğan Can Yılmaz
   Doğan Can Yılmaz Aralık 19, 00:10
   Aynen. Apple'ın yayınladıkları güncellemelerin detaylarını araştırırsanız özellikle kullanıcıların yorumlarını çok daha iyi anlarsınız. Tamam haklı olabilirsiniz Apple hızlı güncelleme veriyor ancak verdiği güncellemeler hata ve performans iyileştirmeleri içeren ''HATALI'' güncellemeler :D Fix ayda bir güncellemeler yayınlar ve bu durum kullanıcıları zor duruma düşürebiliyor. İşte bu bunu Microsoft ''Insider programı dalininde'' yapıyor. Bir diğer konu ise Samsung yada Apple'da öyle bir cins sorunlar var ki örneğin iphone'un (modeli fark etmez) ekran kırıldı veya home/touch tuşu değiştirilince yine çeşit çeşit hatalar veriyor vb benzer şeyler bir sürü var :) Bu konuda şanslıyız ;) Apple'ı büyütmeye gerek yok Androidde ise hiç beklenmedik bir şekilde android işletim sistemi çökebiliyor tekrar yazılım yüklenmeden düzelmiyor vs vs. canlı örnekleri ve dahasıda var yani demek istediğim kalite hizmet vs her konuda Microsoft önde. Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum. :) Resim 1 Resim 2 Resim 3
  • mustafaal
   mustafaal Aralık 19, 08:23
   Bu iphone un sağı solu kırılıp bozulunca çıkan hatalara inanmıyorum ben. Ya taktırdıkları orjinal değildir ya da yanlış takılmıştır ya da yaptırdığı tamirci iyi yapamamıştır. Attığın fotolarda da anlaşılıyor ki birinde ekran vidaları farklı olduğundan birinde orjinal olmadığından bahsediliyor. Hepsini geçtim bizde de durum farklı değil yani misal ekran kırılması için nokia care ye verdiğim telefonumu aldıktan 1-2 gün sonra göz atma ekranı , çift tıkla çalıştırma , öndeki sensör , gestures ve daha birkaç özellik çalışmıyor. Arayınca ekran kapalı kalıyor. Tamirci değil nokia care yaptı . Sütten çıkmış ak kaşığız ya milletin sistemine telefonuna laf atıyoruz.
  • Doğan Can Yılmaz
   Doğan Can Yılmaz Aralık 19, 08:48
   İnanmayabilirsin en doğal hakkın ama araştırıp öğrenebilirsin. Verdiğim örnekler sadece bazıları :)
  • Hüsamettin Kılkuyruk
   Hüsamettin Kılkuyruk Aralık 19, 16:24
   Tüm mühendisler tatile çıkıyor. Hatta noel akşamı abd de tüm marketler vs kapalı olur. Bir nevi bizim kurban ve ramazan bayramlarımız gibi düşünün..
 4. Emre Karadağ
  Emre Karadağ Aralık 18, 22:51
  Tahmin ettiğim oldu.Bence 2016'da da yayımlanmaz:)
 5. Emre Karadağ
  Emre Karadağ Aralık 18, 23:05
  Microsoft,yılbaşı tatilinde tatil. eğer Ocakta gelecekse güncelleme bir ay daha beklicez anlamına geliyo bir ay diye beklicez derken en erken martta gelir bence güncelleme:)
 6. Ferhat Yaşar
  Ferhat Yaşar Aralık 18, 23:33
  Hani onca şeye rağmen bişey demek istemedim emek veriyolar sıfırdan yazılım yapıyolar kolay değil dedim şimdiye kadar ama hakketen artık bu kadarıda bizi aptal yerine koymaktan başka bişey değil.
 7. Mahmut Tükenmez
  Mahmut Tükenmez Aralık 18, 23:56
  Androide geçmek için kanım ısınıyor gibi sabrım taştı artık
 8. Soner Özer
  Soner Özer Aralık 19, 00:25
  Microsoft bu yönden çok ağır ilerliyor sorumluklar arttı ve hali ile hantallaşmış bir yapı haline geldi bu hızla ilerlerse rakiplerinden hep geride kalmaya devam edecek şahsen benim hala umudum nokıa da ve android den pek hoşlanmasam da nokia nın bu sistemi güzel bir şekilde entegre olacağından şüphem yok... Şu anda bir telefonu oluşturanlar aslında uygulamalar ve en büyük sorunda hala bu bence yetersiz en basit olan temel uygulamalar bile yetersiz ve bu gerçekten can sıkıcı bir durum...
 9. Yasin Sakık
  Yasin Sakık Aralık 19, 01:42
  Microsoft yaş tahtaya basmaz sabırlı olalım.
 10. Oğuzhan Sarıkaya
  Oğuzhan Sarıkaya Aralık 19, 03:23
  Bu kadar saçmalık olmaz artık ama ya . İnsanın microsoft telefon aldığına alacağına pişman ediyorsunuz
 11. Mustafa28
  Mustafa28 Aralık 19, 08:15
  Arkadaşlar sabırlı olun bende 8.1 kullanıyorum ve w10 u bekliyorum Microsoft un kendi açıklamasına göre 8.0 ve 8.1 kullanıcıları için internet Explorer 12 ocakdan sonra bütün desteğini kesecek programda çokme falan olduğu takdirde Microsoft sahip çıkmayacak bizzat Microsoft kendi açıkladı bilinki yılbaşından hemen sonra tüm bolgeler için mevcut yazılım hızlı bir şekilde dağıtılacağından hiç kuşkum yok.
 12. Ferhat Yaşar
  Ferhat Yaşar Aralık 19, 10:19
  Tamam anladık yazılım işi kolay değil ama bari önce uygulama sorununu çöz sonra yazılımını geliştirki millet beklerken illet olmasın androidle iphone da hatalı güncelleme veriyor evet ama adamların en azından uygulama sıkıntısı yok o yüzden ms çok önemli bir kitleyi kaybetmek üzere ve işin ilginci ya k durumun farkında değiller yada umursamıyorlar.
 13. hergele1989
  hergele1989 Aralık 19, 11:33
  yapacak bişi yok çok bekledik işallah değer
 14. tunc@y
  tunc@y Aralık 19, 12:07
  Üç gündür PC ile uğraşıyorum. Win10 metro ara yüzü çöküp duruyor. Uygulamalar çalışmıyor ve silinemiyor. 1511 Yapı ile şikayetler tavan yaptı. PC'de sorunlar çözülememişken, mobile sürüm dağıtımını herkes merakla bekliyor. Ancak bana şuan için yayınlanmaması yayınlanmasından daha hayırlı gibi geliyor.
 15. Ahmet Ozduran
  Ahmet Ozduran Aralık 19, 13:05
  Bu final sürümü gelmeyecek anlaşılan. En iyisi telefonları satıp samsung almak. İşin kötü tarafı telefon para da etmiyor..
 16. Muhammed Ali
  Muhammed Ali Aralık 19, 14:30
  Millet çok eski bir wp kullanıcısıyım, 4 yıldır falan, wpya saygım sonsuz ! Amma şimdi Xperia M5 kullanıyorum yani Android, Kafam rahat. Wp gibi süper güzel bir sistem yok amma Microsoft da sıktı artık bıktırdı
 17. microsoftlumi820
  microsoftlumi820 Aralık 19, 16:10
  ARKADAŞLAR MİCROSOFT YAŞ TAHTAYA BASMAZ! SABIRLI OLALIM. Çok SABIRSIZSINIZ..
  • Hüsamettin Kılkuyruk
   Hüsamettin Kılkuyruk Aralık 19, 16:27
   Arkadaşım sözde pc güncellemesinden sonra yayınlanacaktı (yaz sonu gibi) yayınlanmadı, sonbahara ertelediler. Sonbahara geldik yine yayınlanmadı, sene başına ertelediler. İlkbahara da ertelerler bu gidişle gerçekten bir MS fanı olarak benim canım bile sıkıldı bu ertelemelerden. 2016 başında iPhone6c çıksın onu alacağım. İnşallah android ve wpde çektiğim sıkıntıları iOS'da çekmem...
 18. tilki44
  tilki44 Aralık 19, 18:04
  Arkadaşlar ben wp10 dan wp8.1 e geri dondum çünkü şarj yiyordu bu tur sorunlar duzeldimi
  • Doğan Can Yılmaz
   Doğan Can Yılmaz Aralık 19, 18:09
   batarya performansı bu yapıda sanki biraz daha iyi gibi lumia 1520
 19. Sercan Sarı
  Sercan Sarı Aralık 19, 20:29
  Kimse sizi bu sistemi kullanmaya zorlamıyor kendi seçiminiz wp böyle malesef mağaza sıkıntısı var güncellemelerde geç geliyor verin 3500 alın 6s veya her an kasma donmalar yaşayacağınız ve sürekli yeni modelini alamaya zorlanacağınız android seçim sizin ancak wp bana yetiyor 925im var memnunum istediğim her şeyi yapıyor oyun selfie sosyal medya snapchat retrica vs kullanmıyorum onlarda w10dan sonra gelecektir sabreden derviş muradına ermiş sabredin biraz daha :)
 20. Hüseyin Tunç
  Hüseyin Tunç Aralık 19, 23:43
  Şubat ayını bulur ! ;)
 21. Mehmet Pekarlı
  Mehmet Pekarlı Aralık 20, 14:27
  Microsoft kendi ayağına sıkıyor.İnsanların sabrı kalmadı.Kullanıcı ciddiyet ister,sorumluluk bilinci zayıf Microsoft sanıyorum ki ciddi yara alacaktır.Eline yüzüne bulaştırdı diyebilirim.Fırtına beklerken çiseleme geldi.
 22. Mehmet Pekarlı
  Mehmet Pekarlı Aralık 20, 14:46
  İkinci yorumum;Windows işletim sistemli telefon kullandığım halde ne arkadaşlarıma tavsiye edebiliyorum(iyi yönlerini saydığım halde) ne de aileme..Kaldı ki oğlumun telefonunu değiştirme zamanı geldi farklı markalar,farklı modeller incelediğimiz halde bunların arasında Windows işletim sistemli olanları atlıyoruz.Maalesef..
 23. Gezgin Ayak
  Gezgin Ayak Aralık 21, 07:26
  wp11 ne zaman gelecek? yoksa wp12 yi mi beklesek ? :)
 24. Mahmut Sarı
  Mahmut Sarı Aralık 22, 16:30
  Windows Phone benim için bitmiştir!!!!!!!.

Write comment

Only registered users can comment.