Windows 10 TP Sürümünden IP Sürümüne Mi Geçiyor?
07/05/2015
Halil Şahin (772 Haber)
14 Yorum
Paylaş

Windows 10 TP Sürümünden IP Sürümüne Mi Geçiyor?

Windows Phone’a dâir kesin olan sızıntılarıyla meşhur @Nawzil’den bugün itibarıyla bir sızıntı daha geldi.

Nawzil’in üstü kapalı olarak attığı Tweet’ten yaptığımız çıkarıma göre Microsoft çok yakın bir zamanda Windows 10’un Technical Prewiev programına son verip daha kararlı ve bitmeye yakın bir önizleme programı olan; Insider Prewiev programına geçiş yapacak.

Bu sabah itibarıyla yine Nawzil Insider Prewiev programından da bazı görseller yayınlayarak herkesi inandırmayı başardı.

Öncelikle Tweet’e göz atalım ardından da resimlere;


İşte o görseller;

 • Ayarlar içinde arama getirilmiş
 • Kişiselleştirme ayarlarındaki renk sayısı çok çeşitlendirilmiş

 


Arkadaşlar Tweet’te de belirtildiği üzere çok yakın bir zamanda gelecek. Bana sorarsanız 2. Dereceden developerlara dün itibarıyla dağıtılmaya başlamışsa 1 – 2 hafta içinde bizlere de dağıtılacaktır. Zaman konusunu lütfen bizlere sormayınız. Siz ne biliyorsanız bu konu da bizler de onu biliyoruz.

 

Yeni Insider Prewiev Programı Hakkında Sizler Ne Düşünüyorsunuz?

Halil Şahin

Halil Şahin

Sizlere yardımcı olabilmek için buradayım...

Yorumlar

 1. Yusuf Uzman
  Yusuf Uzman Mayıs 07, 10:25
  2 mayısta gabe aul un maili Merhaba Windows Insider üyesi, Ben Operating Systems Group (OSG) ekibimizden Gabe. Daha fazla Windows Insider Program güncelleştirmesiyle yeniden karşınızdayım. Size gönderdiğim son e-postadan sonra buradan indirebileceğiniz Müzik Önizleme ve Video Önizleme uygulamalarımızı yayımladık. Önemli başka bir gelişme de, en yeni sürümlerde kullanılabilir olan Microsoft Edge (Project Spartan) ile ilgili. Daha fazla ayrıntı için buraya gidin. Yerleşik Cortana, mürekkep özellikleri, Okuma Listesi ve Okuma Görünümü gibi yeni, heyecan verici özelliklere göz atın. Özellikler hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin. Düşüncelerinizi öğrenmek istiyoruz! Insider üyelerinin geri bildirimleri mühendislik sürecimiz için çok değerli, bu nedenle "Windows 10 Technical Preview"ı "Windows 10 Insider Preview" olarak yeniden adlandırdık. Önceki işletim sisteminin aynısı.
 2. YURDAL
  YURDAL Mayıs 07, 12:04
  İp sürümü nedir
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Mayıs 07, 12:15
   insider Preview
  • YURDAL
   YURDAL Mayıs 07, 12:23
   Fatih bey şimdi diyeceksiniz hep aynı soruları soruyorsunuzda :) diğeriyle bunun farkı ne benim anladığım Microsoft biz pc sürümünü tam beceremedik ağırlıklı mobille devam ediyoruz diyo doğrumu
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Mayıs 07, 12:30
   Technical Preview olayını kullanıcılar Insider Preview istedikleri için değiştirdiklerini açıkladılar. Windows 10 Mobil ismi ise mobile yönelik ayırım olsun diye yapıldı. Son ifade ettiğin kısımdaki manaya ben ulaşmıyorum düşündüğümde. Birde şu var PC deki Wİndows 10 Beta telefondan 1,5-2 ay ileride gidiyor. Öyle değerlendirmek lazım
  • YURDAL
   YURDAL Mayıs 07, 19:23
   ip sürümünde cihaz ayrımı yapmadan hepsinemi güncelleme gelecek eskisi gibi
 3. Nurkans
  Nurkans Mayıs 07, 15:38
  Konudan bağımsız gözüksede sizce yeni Lumia 640 ve xl gibi birini mi alayım yoksa 925 kullanmaya devam edip ki memnunum W10 da geliyor nasılsa deyip yıl sonu yada 2016 başını bekleyip daha üst klas çıkma olasılığı olan bir modeli mi bekliyeyim...
 4. Nurkans
  Nurkans Mayıs 07, 15:56
  az önce L925 yerine daha üst klas bir telefon yani yeni gelmesi olağan bir telefon ile değiştirmeyi anlatırken 640 ve 640 xl mi alayım yazdığımın farkına vardım çok özür Sormak istediğim 2015 sonu yada 2016 başı üst klas bir model gelir mi Lumia'dandı.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Mayıs 07, 15:59
   Windows 10 Mobile lansmanı ardından güçlü cihazlar gelecektir.
 5. Гошгар Нусратов
  Fatih abi ben telefonu unlock yaparsam ne gibi kotu sonuclari ola bilir?
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Mayıs 07, 16:31
   Unlock olayını bir açıklarmısın ona göre cevap vereyim. Developer unlock olayından mı bahsediyorsun
  • Гошгар Нусратов
   Yok bence developer unlock degil.başka bişey .
  • Гошгар Нусратов
   http://m.youtube.com/watch?v=maeaTp3PQjw burda yapildigi gibi
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Mayıs 09, 07:50
   Hiç denemedim. Ama şu da bir gerçek bankacılık işlemleri yaptığım bir cihazın unlock olması benim için mantıklı değil. Biz genel itibariyle unlock olayına olumlu bakmıyoruz.

Write comment

Only registered users can comment.