Windows 8.1 GDR1 Ön İnceleme Sürümü İndirilebilir
04/08/2014
Fatih Tercan (1139 Haber)
13 Yorum
Paylaş

Windows 8.1 GDR1 Ön İnceleme Sürümü İndirilebilir

Windows 8.1 Cyan güncellemesi yavaş yavaş cihazlara gelmeye başladı. Bugün itibariyle geliştirici hesabına sahip kullanıcılara Microsoft WP8.1 GDR1 güncellemesini deneme fırsatı verdi. Bu hafta içinde gelmesini beklediğimiz güncellemede Microsoft elini hızlı tuttu ve güncellemeyi aktif hale getirdi. Güncellemeyi Ayarlar –> Telefon Güncellemesi adımından kontrol edebilirsiniz.

Tabi ki bu güncelleme GİS ( Geliştirici Ön İzleme) hesabı gerektirmekte. Geliştirici hesabını nasıl alacağınızı bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

(Güncelleme 17:45)

Peki GDR1 i kurmaya başlayalım isterseniz. Telefon Güncelleme adımlarını takip ediyoruz ve aşağıdaki resimlerdeki ön hazırlık aşamalarını tamamladıktan sonra telefon yeniden başlayacak ve çarklar dönmeye başlayacak

wptr-gdr1-040814

  • WP8.1 GDR1 ile daha öncede söz etmiş olduğumuz canlı klasörler hayatımıza giriyor. Bu klasörleme sisteminin eksikliği çok eleştirilmişti fakat MS mühendisleri wp tasarım prensiplerine uygun bir klasör sistemi oluşturmuş oldular.

Aynı klasör içine yerleştirmek istediğiniz kutucukları herhangi bir kutucuğun üzerine bıraktığınızda klasörleme işlemi tamamlanmış oluyor. Klasörlere isimde vermemiz mümkün. Klasörün üzerine tıkladığımızda içindeki kutucuklar gösteriliyor. Bu klasörlerin canlı olduğunu unutmayalım. Mesela mesaj klasörü yaptık ve whatsapp mesajı aldık burada kaç mesaj olduğu klasör içinde gösteriliyor.

  • Bir diğer yeni özellik ise uygulama odası.Bu özellik çocuk odasına benziyor ama daha gelişmiş durumda. Kullanıcıların kullanmasını istediğiniz programları seçip izinleri ayarlıyoruz.

wptr-gdr1-3-040814

En son karşımıza izin vermiş olduğumuz uygulamaların olduğu bir ekran geliyor. Bu ekrandan çıkmak istediğimizde güç tuşuna basılı tutuyoruz. Daha sonra ekranı sağa çektiğimizde ana ekrana dönüyoruz.

wptr-gdr1-4-040814

  • Kısa süreli yaptığımız testlerde telefonun hızlandığını gözlemledik. Özellikle İE11 de gözle görülür bir hızlanma mevcut. Sayfalar daha hızlı yükleniyor ve haber sitelerinde sliderların kontrolü daha başarılı hale gelmiş durumda.

 

 

 

Etiketler folders, live, Update, wp8.1 gdr1
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Fatih Tercan | Çıkış Yap

13 Yorum yapıldı : "Windows 8.1 GDR1 Ön İnceleme Sürümü İndirilebilir"

Uyarma Seçenekleri
Fatih Tercan
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan