Windows Dünyasında Neler Oluyor? (15.02.2016)
15/02/2016
Fatih Tercan (1139 Haber)
4 Yorum
Paylaş

Windows Dünyasında Neler Oluyor? (15.02.2016)

Yakın zamanda atladğımız haberleri ekleyerek “Windows Dünyasında Neler Oluyor?” sorusuna cevap aradığımız yazımıza hoş geldiniz.

Bildiğiniz üzere yakında zamanda Windows Phone cihaz üreticileri denince akla Nokia ve Microsoft geliyordu. Bu durumu Microsoft değiştirmek istiyor gibi görünüyor. Özellikle Japonya piyasasında zayıf durumda olan yazılım devi Vaio gibi firmaları arkasına alarak bir atılım peşinde.

Çinin ünlü telefon üreticilerinden Xiaomi  ve Microsoft ile arasında yakınlaşma da Mi 4 modeliyle meyvesini vermiş ve cihaz için Windows Phone romu yayınlanmıştı

Son gelen haberlere göre Microsoft HTC ile beraber Windows 10 Mobile yüklü cihazlar geliştirmeye devam ediyor. Eski bir HTC 8X kullanıcısı olarak Windows Phone severlerin tekrar HTC’ye nasıl güveneceği de merak konusu?

Microsoft’un giriş seviyesi S212 işlemcisi ve 5″ boyutlarındaki OLED ekranı ile iş dünyasını hedefleyecek olan telefon metal dizaynı ve 6.9mm kalınlığı ile dikkat çekiyor. Cihaz 200$ fiyat etiketiyle mağazalarda yerini alacak.

Sevdiğimiz mesajlaşma uygulamalarından olna Viber, Windows 10 Mobile için bir uygulama geliştirdiklerini ifade etti. Bu uygulamada videolu görüşme olabilceği konuşulanlar arasında.

Bazı kaynaklarda Lumia 640XL için Afrika kıtasında Windows 10 Mobile güncellemesinin geldiği de ifade ediliyor.

 

Fatih Tercan

Fatih Tercan

<p>Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy – WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Fatih Tercan | Çıkış Yap

4 Yorum yapıldı : "Windows Dünyasında Neler Oluyor? (15.02.2016)"

Uyarma Seçenekleri
Fatih Tercan
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan