Windows Phone 8.1 GİS Bölüm 2: Akıllı Depolama
17/04/2014
Fatih Tercan (1140 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Windows Phone 8.1 GİS Bölüm 2: Akıllı Depolama

Wp 8.1 gorsel.jpg

WP8.1 GİS detaylı incelememizin ikinci bölümünde sizlerleyiz. Bu yazıda akıllı depolamayı inceliyoruz.

Özellikle 8GB hafızalı telefonlarda,Windows Phone sistem dosyalarının  2.5 GB civarı bir alan kaplamasıyla hafıza tabiri caizse kuşa dönmekteydi. Cihaz sahipleri bundan aşırı derecede şikayetçiydiler.WP8.1 GİS ile buna büyük oranda çözüm gelmiş oldu. Artık sd kart üzerine uygulama yükleyebiliyoruz. Mevcut kurulan programları da hafıza kartına taşıyabiliyoruz.

Dilerseniz adım adım nasıl yapıyoruz bakalım.

  • Öncelikle taşıma işlemi yapmadan önce bir telefonumuza göz atalım.Evet burada telefonumuz hakkında genel bilgilere ulaşıyoruz. Telefon hafızasında neler olduğu detaylı olarak görüntüleniyor. DAha sonra uygulamalar içine giririyoruz ve telefonumuzdaki yüklü uygulamaları görüyoruz.

 

akilli-depolama-windowsphoneturkiye.info-170414-1

  • Taşıma işlemine başlıyoruz. Telefonumuzda SD kartımıza taşımak istediğimiz uygulamaları seçiyoruz. Arkasından taşı yazısına tıklıyoruz.

 

akilli-depolama-windowsphoneturkiye.info-170414-2

 

  • Sonraki aşamada SD kartımızdaki içeriğimize ulaşıyoruz. Sd kartımızda yüklü uygulamalar görüntüleniyor. Ayrıca SD kartımızın içeriğinde neler olduğu da yine detaylı bir şekilde gösteriliyor.

 

akilli-depolama-windowsphoneturkiye.info-170414-3

  • WP8.1 GİS ile gelen bir özellik ile telefonumuza yükleyeceğimiz uygulamalar, müzikler, resimler ve videoları nerelerde depolamak istediğimizi ayarlayabiliyoruz.

 

 

Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.