Windows Phone 8.1 Hayat Döngüsü Haziranda!
10/05/2014
Emir İlgün (401 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Windows Phone 8.1 Hayat Döngüsü Haziranda!

Her ne kadar çoğumuz şimdiden Windows Phone 8.1 Geliştirici Önizleme sürümünü yüklemiş olsak ta, gerek batarya olarak gerek başka şeyler olarak pek çok hata fark ettik. Tabii bunların sebebi Önizleme sürümünün bir BETA testi olmasından kaynaklı.

Henüz OTA üzerinden tam tarihleri bilmesek te, Haziran ayı geldiğinde pek çok kullanıcı yeni Lumia 930 ve Lumia 630/635‘e kavuşacak ve bununla birlikte Nokia, artık Microsoft, yaz ayında Lumia CYAN güncellemesinin dağıtılacağını söylemişti. Microsoft şimdi hayat döngüsü için tarih verdi.

destek

Microsoft‘un Windows Phone 8.1 güncellemesi final sürümün hayat döngüsünü başlatacağı tarih 24 Haziran. Hayat döngüsü, destekleneceği zaman aralığı olarak biliniyor.

Öncelikle Android cihazların hayat döngüsünün en fazla 18 ay olduğunu hatırlatmakta fayda var. Microsoft‘un Windows Phone 7 ile bu döngü tıpkı Android gibi 18 ay iken  Windows Phone 8.1 desteklemesi için vermiş olduğu söz tam olarak 36 ay. Özetle Windows Phone 8.1 ile gelen tüm cihazlar 2017 yılının Temmuz ayına kadar kullanılabilecek.

NOT: 24 Haziran Tarihi sadece HAYAT DÖNGÜSÜ tarihidir. Kesinlikle Windows Phone 8.1 Final sürüm yayınlanma tarihi değildir. Kesin bir açıklama yapılmasa da, HTC telefonlar Mayıs ayı ortalarında, Nokia Lumia telefonlar ise Haziran ayı başlangıcında güncellemeyi OTA üzerinden almaları bekleniyor.

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.