Windows Phone 8.1’de Ana Ekranda Değişiklik!
03/02/2014
Emir İlgün (401 Haber)
2 Yorum
Paylaş

Windows Phone 8.1’de Ana Ekranda Değişiklik!

windowsphone_windows_8.1_27012014_windowsphoneturkiyeinfo

Dün MyNokiaBlog sayfasında yer alan bir Windows Phone 8.1 sızıntı fotoğrafı bizler için hiç beklenmedik bir şeyi getirebileceğini aklımıza getirdi.

Öncelikle fotoğrafta, sanal menü tuşlarını görmekteyiz. Sanal menü tuşlarının zaten güncelleme ile geleceğini biliyorduk.

Fotoğrafta ki başka bir büyük ayrıntı ise bizlere daha geçenlerde haberini yayınladığımız Windows Phone 8.1’de Sistem ve Uygulama Sesleri Ayrıldı adlı haberimizde paylaştığımız fotoğrafın, ingilizce ve tam boyutlu bir şekilde görebiliyoruz. Sistem için en büyük eksikliklerden biri daha sonunda gerçekleşecek gibi. Ayrıca en yukarıda da Cortana’nın simgesini görmekteyiz.

Gelelim son ayrıntıya. Son ayrıntıda ise kutucuklarının arkasının pembe olduğunu görmekteyiz. Bu hemen akıllara arka plana fotoğraf yada renk ekleyebilirmiyiz? sorusunu getirdi ve sızıntıya göre cevap evet. Benim gözüme birde aşağıdaki kutucuğun büyüklüğü takıldı. Siz nedersiniz yoksa yeni bir kutucuk boyutumu geliyor? Çünkü Windows 8.1 güncellemesi ile gelen pek çok özellik ile Windows Phone 8.1 sızıntılarında da karşılaştık. O güncellemede yeni bir büyük kutucuk boyutu eklenmişti.

Fakat yine söylemekte fayda var, bunların hepsi sızıntı haberler yani doğru olma payları kadar yanlış olma payları da var.

Bu arada, Windows Phone 8.1 güncelleştirmesi Mart ayında üreticilere, Nisan ayında geliştiricilere ve son olarak Mayıs ayında da kullanıcılara dağıtılacaktır.

8.1_ana_ekran

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.