Windows Phone Blue Konsepti
27/04/2013
Fatih Tercan (1140 Haber)
13 Yorum
Paylaş

Windows Phone Blue Konsepti

Windows Phone Blue Konsepti

wp8blue_concept_1_27042013_windowsphoneturkiyeinfo

 

1800pocketpc bugün kullanıcı görüşlerinden yola çıkarak kapsamlı bir Windows Phone 8.1(Blue) konsept çalışması yayınladı. Bu çalışma Sonbahar ya da Kış döneminde yayınlanacak GDR3 ve Blue güncellemeleri ile gelmesi muhtemel özelliklerin bir kombinasyonu durumunda.

Bu çalışma 5″ ve 1080p çözünürlüğünde bir telefon baz alınarak yapılmış. GDR3 ile büyük ekranlı telefonlarda 3 büyük kutucuk olacağını biliyoruz. Burada bu bilgiden yola çıkılarak yeni bir ana ekran dizaynı yapılmış.tabi bu dizaynda canlı multimedya kutucuklara yer verilmiş ama en üstteki kutucuk tasarımı direk olarak HTC Sense 5 arayüzünden alınmış gibi geldi bana.

Diğer bir özellik aslında hepimizin eksikliğini çekmiş olduğu uygulamaların gruplandırılması olmuş. WP8 de gruplama beklenen bir şey fakat Microsot’un bunu Android ya da IOS gibi yapmayacağı da aşikar. Bu konseptde isteğiniz programları bir menü altında guruplayabilme imkanı veriliyor.

 

wp8blue_concept_2_27042013_windowsphoneturkiyeinfo

 

Bir diğer özellik de bildirim ekranı olarak düşünülmüş.Bu ekranda genel sistem ayarlarına, hava durumu ve pil göstergelerine ulaşılabiliyoruz.Alt kısımda ise 3g / Wi-Fi açıp kapamak , ekran parlaklığını değiştirmek gibi önemli kısa yollara yer verilmiş.En sondaki resimde ise dosya yöneticisine yer verilmiş.Bu dosya yönetici ile bulut ve telefondaki dosyalarınıza erişebiliyorsunuz.

Umut ediyoruz ki Microsoft tasarımcıları bunların daha iyisini ve gelişmiş halini Blue güncellemesi ile Windows Phone dünyasına getireceklerdir.

Etiketler blue, windows phone, WP 8.1
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Fatih Tercan | Çıkış Yap

13 Yorum yapıldı : "Windows Phone Blue Konsepti"

Uyarma Seçenekleri
Fatih Tercan
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan