Windows Phone Blue Konsepti
27/04/2013
Fatih Tercan (1140 Haber)
13 Yorum
Paylaş

Windows Phone Blue Konsepti

Windows Phone Blue Konsepti

wp8blue_concept_1_27042013_windowsphoneturkiyeinfo

 

1800pocketpc bugün kullanıcı görüşlerinden yola çıkarak kapsamlı bir Windows Phone 8.1(Blue) konsept çalışması yayınladı. Bu çalışma Sonbahar ya da Kış döneminde yayınlanacak GDR3 ve Blue güncellemeleri ile gelmesi muhtemel özelliklerin bir kombinasyonu durumunda.

Bu çalışma 5″ ve 1080p çözünürlüğünde bir telefon baz alınarak yapılmış. GDR3 ile büyük ekranlı telefonlarda 3 büyük kutucuk olacağını biliyoruz. Burada bu bilgiden yola çıkılarak yeni bir ana ekran dizaynı yapılmış.tabi bu dizaynda canlı multimedya kutucuklara yer verilmiş ama en üstteki kutucuk tasarımı direk olarak HTC Sense 5 arayüzünden alınmış gibi geldi bana.

Diğer bir özellik aslında hepimizin eksikliğini çekmiş olduğu uygulamaların gruplandırılması olmuş. WP8 de gruplama beklenen bir şey fakat Microsot’un bunu Android ya da IOS gibi yapmayacağı da aşikar. Bu konseptde isteğiniz programları bir menü altında guruplayabilme imkanı veriliyor.

 

wp8blue_concept_2_27042013_windowsphoneturkiyeinfo

 

Bir diğer özellik de bildirim ekranı olarak düşünülmüş.Bu ekranda genel sistem ayarlarına, hava durumu ve pil göstergelerine ulaşılabiliyoruz.Alt kısımda ise 3g / Wi-Fi açıp kapamak , ekran parlaklığını değiştirmek gibi önemli kısa yollara yer verilmiş.En sondaki resimde ise dosya yöneticisine yer verilmiş.Bu dosya yönetici ile bulut ve telefondaki dosyalarınıza erişebiliyorsunuz.

Umut ediyoruz ki Microsoft tasarımcıları bunların daha iyisini ve gelişmiş halini Blue güncellemesi ile Windows Phone dünyasına getireceklerdir.

Etiketler blue, windows phone, WP 8.1
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. salih
  salih Nisan 27, 18:08
  Acaba Dosya Yöneticisi İle Oyunları Hafıza Kartına Atabilecek miyiz?
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Nisan 28, 09:40
   dosya yöneticisinin henüz çıkmadığını düşünürsek hala üzerinde çalışılıyor ve güvenliği riske etmeyecek şekilde mümkün olacaktır diye düşünüyorum
 2. halil
  halil Nisan 27, 18:34
  Salih bey o dediğiniz şey GDR2 güncellemesiyle gelecek burada GDR3 diğer adıyla Blue'dan bahsediliyor, benim merak ettiğim şey şu: -acaba bu sürümü şimdiki kullanıcılar bir güncelleme şeklinde alabilecekler mi yoksa yeni konsept cihazlar için mi geliyor wp8.1?
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Nisan 28, 09:38
   gdr3 ü byük kapsamlı bir güncelleme olacağı için kesin bir şey söylemek yanlış olur, ama hali hazırda wp8 uyumlu update uygulaması olmadığı için büyük ihtimal yine ota üzerinden gelecektir
 3. Ahmet Temizer
  Ahmet Temizer Nisan 27, 21:41
  bir şey soracağım o kutucuk tasarımı lumia 920 de var mı yada ona benzer saat ve hava durumu şeklinde ?
 4. salih
  salih Nisan 29, 13:59
  Gdr2 Ne Zaman Gelebilir ? Birşey Daha Sorucam Nokia Sürekli Güncelleme Veriyor Htc Neden Bekliyor Anlamıyorum Htc'nin Android Gibi Diğer Platformlarda Telefonları Olduğu İçin Onların Üstüne Düştüğü İçin Windows Phone'a Fazla Destek Vermiyor Galiba
 5. mustafa
  mustafa Mayıs 25, 20:14
  Güncelleme lumia bütün modellerine gelicekmi Nokia 620 gibi
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Mayıs 26, 04:45
   620 için Blue güncellemesini alır demek için biraz erken şuan kesin bir şey yok, beklemek gerekiyor
 6. Burak
  Burak Mayıs 30, 13:17
  lumia 520 yeni güncellemeyi alabilir mi?
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Mayıs 30, 14:18
   Yeni güncellemeyi almayacaktır, fakat zaten üzerinde yüklü gelecektir diye düşünüyorum :)

Write comment

Only registered users can comment.