Windows Phone Hackleniyor mu
13/11/2014
Ali Demir (89 Haber)
3 Yorum
Paylaş

Windows Phone Hackleniyor mu

Hacker XDA-Geliştiricileri Windows Phone 8.1 işletim sisteminde açık bulana kadar pes etmeyecek gibi görünüyor.

Hacker DjAmol SD card konumundaki orijinal bir uygulamanın verilerine erişmeyi başarmış.

Biraz daha detay vermek gerekirse uygulamayı ve bilgileri SD karta taşıdıktan sonra uygulamayı direk olarak silmiş, sonra uygulamanın silinen klasörüyle aynı konumda, aynı isimle yeni klasör açmış. Yeni bir uygulama olan e.g yükleme yöneticisi, 3.parti yükleme yöneticisiyle uygulamaya ait bütün bilgi ve ayarlara erişmeyi başarmış.

Dosya konumuna erişmek için Pocket File Manager gibi bir uygulama gerekiyor ama Microsoft cihazınızı garanti dışı bırakacak, bunu da dikkate alın.

Bu anlattığımız olay telefonun tamamen hacklendiğini göstermiyor maalesef. Yalnızca orijinal uygulamaların SD karta taşınabilen içeriklerine sınırlı erişim yapılabiliyor. Belki yakında telefon verilerine de erişebilirler. Olayların gelişimini merak ediyoruz. Öğrendiklerimizi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Etiketler hack, wp
Ali Demir

Ali Demir

96 doğumlu, turizmci, satranç oynamayı seven biri.

Yorumlar

 1. muzaffer
  muzaffer Kasım 13, 10:59
  Beklediğimiz güzel haberlerden bir tanesi. Umarız jailbreak gibi imkanımız olur ve daha yüksek performansa yönelebiliriz.
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Kasım 13, 14:34
   Muzaffer Jailbreak hiç bir zaman yüksek performans sunmaz. Yanlış düşünüyorsun gibime geliyor. Jailbreak aksine sistemde açıklara ve ciddi performans kayıplarına yol açar.
 2. hakan
  hakan Kasım 13, 14:10
  böyle bir şey olursa çok iyi olur.

Write comment

Only registered users can comment.