Windows Phone’lu Sony Xperia’lar Gelebilir!
07/02/2014
Emir İlgün (401 Haber)
1 Yorum
Paylaş

Windows Phone’lu Sony Xperia’lar Gelebilir!

Sony

Bildiğiniz gibi Sony günden güne büyük paralar kaybetmeye başladı ve bu yüzden yeniden yapılandırma aşamasına girdi. Yeniden yapılandırma aşaması olarak Sony, VAIO bilgisayar biriminin tamamını geçen gün Japonya’da bir şirkete sattı. Sony’nin Microsoft ile tek bağlantısı, VAIO bilgisayarların işletim sistemi olan Windows olduğundan dolayı şu anda Sony’nin Microsoft ile herhangi bir bağlantısı kalmamış bulunmakta. Bir basın konferansında Sony’nin CEO’su Kazuo Hirai, Sony’nin artık herhangi bir Windows tabanlı bilgisayar yapmayacaklarını ama Xperia gibi ürünlerinde Windows Phone yada Windows RT tabanlı telefon ve tablet bilgisayar yapımını düşüneceklerini söyledi.

Tam olarak Kazuo Hirai’nun söylediği;

Microsoft’un mobil dahil çeşitli işletim sistemleri var ve Sony olarak biz ileride yeni cihazlar üretmeyi düşünüyoruz.

Ayrıca zaten Sony’nin Windows Phone platformuna giriş yapacağını ve hatta 2014’ün ortalarında 1 yada 2 Windows Phone’lu telefon tanıtabileceklerini daha önce sizlerle paylaşmıştık. Sony, o zamanlar  Microsoft ile sadece VAIO bilgisayarlar aracılığı ile  bir iş ilişkisi içerisinde bulunduklarından dolayı, telefonların, Sony VAIO Mobile olmaları bekleniyordu ancak şimdi VAIO departmanı satıldığı için, 2014’ün ortalarında Windows Phone’lu Xperia’ların gelmesi bekleniyor.

Emir İlgün

Emir İlgün

Merhabalar! Marmara Üniversitesi'nde Turizm Rehberliği okuyorum ve diğer yöneticiler gibi bende teknoloji hastasıyım. Lumia 1520 ve ben harika bir ikiliyiz ve sizleri bilgilendirmekten onur duyarız ;)

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.