WP8.1’e Entegre Native Folder Desteği Geliyor
30/06/2014
Halil Şahin (772 Haber)
Yorum yok
Paylaş

WP8.1’e Entegre Native Folder Desteği Geliyor

Evet arkadaşlar daha önceden Windows Phone’da klasörleme seçeneğinin olmamasından yakınan insanların çok olmasından dolayı Microsoft firması WP için Klasörler adında bir uygulama yayınlamıştı. (Uygulamaya göz atmak için BURAYA tıklayınız). Tabi ki bir çok kişiyi tatmin etmemişti bu uygulama zirâ hem yavaş hem de görsellik manasında bazı sıkıntılar mevcuttu uygulamada.

Şimdi ise Windows Phone’un sitesinde muhtemelen yanlışlıkla yayınlanan ve sonradan kaldırılan bilgilendirme ve yardım amaçlı bir yazı Windows Phone 8.1’de sistem ile entegre olarak bir klasörleme seçeneğini göreceğimizin sinyalini vermiş bulunuyor.Üstelik yeni bir klasörün başlangıç  ekranında nasıl oluşturulabileceğinden bahseden bir yazı. Görseli altta inceleyebilirsiniz;

Folders

 

Biliyorsunuz ki Windows Phone 8.1 (Nokia için Cyan güncellemesi) ile Windows Phone 8 yeni bir hayat döngüsüne girdi ve yani adı ile Windows Phone 8.1 olarak ve tamamıyla yeni ve kişiselleştirilebilir yeni bir mobil işletim sistemi ile karşımızda oldu. Windows Phone 8.1’e geçişin GDR3 güncellemesi ile olması hasebiyle yeni Windows Phone 8.1 güncellemeleri artık GDR1 – GDR2 vs. diye güncelleme serileriyle devam edecek. Yani sonraki güncelleme GDR4 olamayacak kısacası. İşte bu kapsamda yine aynı yardım amaçlı yazılan makalede bu özelliğin WP8.1 update 1 ile geleceği söyleniyor. Yani genel dağıtımdan sonraki ilk güncellemede sürprizlerden birisi de yerleşik klasörleme yani Native Folder desteği olabilir.

182540-windowsphonefolders2

Yeni güncel haberler için bizleri takip etmeye devam edin.

Etiketler folders, GDR1, native, update1, wp8.1
Halil Şahin

Halil Şahin

Sizlere yardımcı olabilmek için buradayım...

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.