wptr.info Uygulama Hata Duyurusu
16/12/2014
Burak Dalyanda (81 Haber)
4 Yorum
Paylaş

wptr.info Uygulama Hata Duyurusu

Merhaba sayın takipçilerimiz. Bildiğiniz üzere dün mağazadaki ücretsiz uygulamamız wptr.info 2.0.1.1 sürümüne güncellendi. Bize ulaşan raporlara göre uygulamada bazı hatalar tespit edildi. Hatanın sebebi, kısa vadede çözüm önerisi ve sonrası için yol haritamız haberimizde.

Bildiğiniz gibi, bir kaç ay önce 2. sürümü ile yayınladığımız ve ilk haftasında 3 hata düzeltme güncellemesi alan wptr.info, dün akşam saatlerinde yeni bir güncelleme daha aldı. 2.0.1.1 sürümlü yeni uygulama, BURADAKİ haberimizde belirttiğimiz bazı geliştirmeler içeriyor.

Güncelleme yayınlandıktan sonraki ilk bir saat içinde bizlerin tespit ettiği, sizlerden de iletilen bir hata meydana geldi. İlk tespitten şu ana kadar sorunun kaynağını araştırdık ve bulduk.

2.0.0.3 sürümü ile birlikte, reklam ağı Google AdMob kullanımına başlandı. Ancak, reklam ağı bazı sebeplerden dolayı sorun oluşturdu. O sıralarda da bazı çökme raporları tarafımıza iletildi.

2.0.1.1 ile AdMob yerine farklı bir reklam ağı kullanımına başladık. Ancak, sistem dışı kalmasına rağmen, bazı kod parçaları, Windows Phone sisteminde uygulamamıza ayırılan alanda artık olarak kaldı ve çalışmaya devam etti. Bu durum da doğal olarak uygulamamıza sistem tarafından ayırılan Ram bellek miktarını aşmaya başladı ve sistem koruma amaçlı uygulamayı kapattı.

Sorun tarafımızdan biliniyor ve çözümü de test edilmeye başlandı. Çok kısa sürede bu sürümün neden olduğu hata giderilecek ve yeni bir güncelleme yayınlanacak.

Problemin en çok etkilediği cihazlar özellikle 512 MB ram kapasiteli cihazlardır. Bu sorun ile karşılaşan kullanıcılarımız, kısa vadede çözüme kavuşmak için uygulamayı kaldırıp, mağazadan tekrar yükleyebilirler.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.

Yorumlar

 1. Almina Eren
  Almina Eren Aralık 16, 23:45
  512 mb telefon no problem
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Author Aralık 17, 00:12
   Aman olmasın da zaten problem falan :) Gözümüze uyku girmiyor sonra. Bu sorunu da çözüme kavuşturduktan sonra daha dikkatli oluruz artık.
 2. L-chin MirAch
  L-chin MirAch Aralık 17, 01:21
  RekLam vermeyin bitsin gitsin ne zulüm ya
  • Burak Dalyanda
   Burak Dalyanda Author Aralık 17, 09:20
   Tamam o zaman site giderlerini siz ödeyin. :)

Write comment

Only registered users can comment.