Yeni WP8 Cihazlar mı Geliyor ?
23/04/2013
Fatih Tercan (1140 Haber)
1 Yorum
Paylaş

Yeni WP8 Cihazlar mı Geliyor ?

Yeni WP8 Cihazlar mı Geliyor ?

 

Lumia-950-1-windowsphoneturkiyeinfo

 

WP8 dünyasında Çinli yazılımcılar da boş durmuyor ve güzel uygulamalar yazıyor. Bunlardan birisi de Love Wallpaper HD. Ama bizim dikkatimizi çeken bu uygulama değil. WPDang.com’un aktardığına göre Love Wallpaper HD sunucularında 4 adet yeni WP8 cihaz olduğu fark edildi.Bunlar ;

  • Huawei H889L
  • Samsung SCH-I930
  • Nokia RM-860_nam_usa_100
  • Nokia RM-877_nam_att_205

Huawei WP8 tarafında fazla telefon üretmiyor ve şu anda piyasada Ascend W1 bulunuyor. Uzun süredir Huawei’nin Ascend W2 adlı yeni telefonunu piyasaya sürmesi bekleniyor.

Samsung tarafında ise GT-I8705 kod isimli AtivS ve SGH-T900M kod isimli Ativ Odyssey bulunuyor. Samsung SCH-I930 üzerine pek bir tahminde bulunamıyoruz. Fakat Samsung’un  Android ve Tizen platformlarını geliştirmek için uğraş verdiği bilinen bir gerçek. Samsung bu yüzden WP8 cephesini baltalamaya çalışmakla da itham ediliyor.Diğer bir bilgi de Microsoft WP9 çalışmalarına HTC ve Nokia ile başlamış durumda ve Samsung bu çalışmalara davet edilmedi. Durum bu iken Samsung acaba bizi heyecanlandıracak bir telefon çıkarabilir mi?

Nokia tarafında ise birçok söylenti var ama beklemekten başka bir seçeneğimiz yok. Lumia 928’in 24 Nisandaki ABD deki etkinlikte tanıtılmasını bekliyorduk ama son çıkar haberler bunun Mayıs ayına ertelediğini gösteriyor.Tabi söz konusu Nokia olunca kesin ifadelerden kaçınmak lazım.

Nokia RM-860_nam_usa_100 ve Nokia RM-877_nam_att_205 ABD piyasasına özel olacak telefonlar gibi duruyor. CDMA altyapısı için çıkacak telefonlar olduğu düşünülmekte. Ama Catwalk ya da EOS isimli telefonları da temsil ediyor olabilir. Tabi Bİrde WPDang tarafından paylaşılan Lumia 950 konsepti var. Bu konsept hakkında ne düşünüyorsunuz ? Beni heyecanladırdı ama bu kadar ince hatlı bir WP8 telefon gelebilir mi? Ben pek ümitli değilim.

Etiketler Lumia950, windows phone
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.