Yezz Billy – Dünya’nın En İnce ve Hafif Windows Phone Telefonu Adını Bill Gates’ten Aldı
03/09/2014
Osman Şahin (125 Haber)
1 Yorum
Paylaş

Yezz Billy – Dünya’nın En İnce ve Hafif Windows Phone Telefonu Adını Bill Gates’ten Aldı

Dünya’nın en ince ve hafif telefonu Windows Phone telefonu adını Bill Gates‘ten aldı.

Windows Phone ekosisteminin yayılması ve daha rekabetçi olarak avantaj sağlaması için, Microsoft bulunduğumuz yılın başından itibaren pek çok çeşitli üreticiyle temas halinde olunduğu biliniyordu. Bugünler Archos 40 Cesium, HTC One M8 for Windows Phone ve Yezz Billy gibi telefonların çıkmasıyla temasların sonuç verdiğini görebiliyoruz.

Haberimize konu olan Yezz Billy şu an için Windows Phone telefonlar arasında 7.2 mm kalınlığıyla en ince ve 100 gr düzeyindeki ağırlığıyla da en hafif telefon olma özelliğine sahip. Telefonun dikkat çeken bir diğer ayrıntısı ise adının belirlenmesinde Bill Gates’ten esinlenilmiş olması.

Telefonun diğer özelliklerine değinilecek olursak 1.2 Ghz hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon işlemci, 1 GB Ram, 4.7 inç ekran, 8 megapiksel arka ve 2 megapiksel ön kamera olarak sıralayabiliriz. Bu detaylara baktığımızda telefonun orta segmente yakın bir konumlandırmaya sahip olacağını söyleyebiliriz. Avrupa çıkış fiyatının ise 229 Euro olması beklenmektedir. Ülkemize gelip gelmeyeceği hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

Osman Şahin

Osman Şahin

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.