Youtube uygulaması yeniden engellendi!
16/08/2013
Burak Dalyanda (81 Haber)
1 Yorum
Paylaş

Youtube uygulaması yeniden engellendi!

Uzun zamandır aralarında mobil platformlar nedeniyle sorunlar bulunan teknoloji devi Microsoft ve Google yeni bir skandalla karşımızda. Youtube uygulaması yeniden engellendi.

SavedPicture-201381724858.png

Geçtiğimiz aylarda, kendi resmi Android uygulamasında dahi olmamasına rağmen, Microsoft tarafından üretilmiş Youtube uygulamasını “Reklam” olmadığı gerekçesiyle mağazadan kaldırtan Google, geçtiğimiz günlerde tekrar yayınlanan Youtube uygulamasını yeniden engelledi. Gerekçesi ise bir önceki kadar komik: ” iyi bir Youtube deneyimi sunmadığı ve hizmet şartlarına uymadığı”

Google, bir önceki uygulamayı yeni uygulama için Microsoft ile birlikte yayınlayacağını söyleyerek mağazadan kaldırtmıştı. Teminatı verildiği gibi Google ile hazırlanan yeni uygulama, sanırız Google’ın hoşuna gitmemiş olacak ki yine keyfi bir hareketle uygulamanın Youtube api lerine erişimini yasakladı.

Youtube tarafından yapılan açıklamada ise, “Microsoft ile HTML 5 tabanlı bir uygulama hazırlamak için işbirliği yapıldığı” belirtildi.

Ancak bu sorunların kaynaklarına bakıldığında söz konusu uygulama reklamı ve HTML 5 desteklerinin Google’ın resmi android uygulamasında dahi olmaması bunun sadece Google’ın Windows Phone gelişimini engellemeye yönelik çalıştığını gösteriyor.

Etiketler Google, Microsoft, Youtube
Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.

Yorumlar

  1. İbrahim DOĞUŞ
    İbrahim DOĞUŞ Ağustos 17, 14:23
    Microsoft MSN videoyu kullanışlı hale getirirse Google'ın kaprislerini çekmemiş oluruz.

Write comment

Only registered users can comment.