Find My Phone “Telefonumu bul” özelliğini kullanıyor musunuz?
15/03/2013
Eren Ahmetoğlu (4 Haber)
6 Yorum
Paylaş

Find My Phone “Telefonumu bul” özelliğini kullanıyor musunuz?

Find My Phone “Telefonumu bul” özelliğini kullanıyor musunuz?

Windows Phone işletim sisteminin güzel olanaklarından birisi de telefonla birlikte yüklü olarak gelen, telefonumu bul özelliğidir. Yüklü olarak gelmesi önemli, çünkü android cihazlarda bu tür bir özellik yok ve daha sonradan yüklenmesi gerekiyor(Bu kısımda yüklemeyi unutan veya yüklemesi gerektiğini bilmeyen kullanıcıların telefonunu çaldırması kaybetmesi durumunda canını epey yakıyor).

Windows Phone işletim sisteminde ise bunu “Ayarlar->Telefonumu Bul” kısmına giderek orada atacağınız iki tik işareti ile hallediyorsunuz. Telefonlarda bu varsayılan olarak açık şekilde geliyor mu onu hatırlayamadım.

Ardından http://www.windowsphone.com/tr-tr/store adresine giderek Microsoft hesabınızla oturum açtığınızda, uzaktan uygulama yükleyebilir hale geldiğiniz gibi ayrıca telefonumu bul özelliğine buradan erişebiliyorsunuz.

telefonum_bul_15032013_windowsphoneturkiyeinfo

 

 

Yukarıdaki resimde olduğu üzere “Telefonumu bul” linkine tıkladığınızda, bu sayfaya gidersiniz.

telefonum_bul2_15032013_windowsphoneturkiyeinfo

 

Bu ekranda telefonunuzun modeli ve ayrıca telefon numaranızı göreceksiniz. Bu adımdan sonra telefonunuza uzaktan ne yapmak istediğiniz size kalıyor;

-Evdesiniz ve telefonu kaybettiniz ve onu çaldıracak kimse yok ise “çaldır” seçeneğini

-Telefonunuz çalındı ise buradan “kilitle” veya “sil” seçeneğini seçebilirsiniz. Sil seçeneği telefonunuzda özel verileriniz var ve bunların kimsenin eline geçmesini istiyorsanız işinize yarayacak bir özellik. Kilitle özelliği ise telefonu kilitleyerek ayrıca kilit ekranına mesaj göndermenize olanak veriyor.

telefonum_bul22_15032013_windowsphoneturkiyeinfo
Ayrıca telefonunuz düzenli olarak konum bilgisi gönderiyor(eğer yazımın başında anlattığım ayarlardan iki seçeneğide seçtiyseniz). Bu sayede telefonun sürekli olarak konumu kayıt altında oluyor, siz en son nerede olduğunu görüyorsunuz. Bunun için masaüstü uygulaması Windows Phone App üzerinden de erişim mümkün, programı çalıştırdıktan sonra karşınıza gelen ekranda son görülen konum ve ne zaman görüldüğü yazıyor.

telefonum_bul3_15032013_windowsphoneturkiyeinfo

 

Umarım telefonunuzun çalınması veya kaybolması gibi bahtsız bir olayla karşılaşmazsınız, ama eğer ki olursa Microsoft sizi düşünmüş. Yeşil dengesiz robot gibi ortada kalmıyorsunuz. Yazımı Android’e selam ederek noktalıyorum

lanet_olası_yesil_robot_android_15032013_windowsphoneturkiyeinfo

Eren Ahmetoğlu

Eren Ahmetoğlu

<p>HTC HD7 ile Windows Phone 7.5 platformunda başlayan, Windows Phone 8X by HTC ile Windows Phone 8 platformu üzerinde devam ederek biriken deneyimlerimi paylaşmak için buradayım.<br /> http://about.me/eren.ahmetoglu</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Eren Ahmetoğlu | Çıkış Yap

6 Yorum yapıldı : "Find My Phone “Telefonumu bul” özelliğini kullanıyor musunuz?"

Uyarma Seçenekleri
Eren Ahmetoğlu
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan
wpDiscuz