Gdr3 Güncellemesi Ön İzleme Yükleme
24/10/2013
Hüseyin Mutlu (590 Haber)
26 Yorum
Paylaş

Gdr3 Güncellemesi Ön İzleme Yükleme

gdr3_kapak_foto

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Microsoft Gdr3 güncellemesinin ön izleme sürümünü geliştiriciler için yüklemeye açtı.
Microsoft geç kalınmış ama akıllı hamlesi ile OTA üzerinden yazılımın bizlere dağıtımı yapılana kadar geliştiricilerin uygulamalarını mağaza üzerinde hazır etmelerini, buna bağlı olarak mağaza gelişimini hızlandırmayı amaçladığını ve yükselişe geçtiği mobil platformda yarışa iyice adapte olduğunu açıkça bizlere gösteriyor.

Editör arkadaşlarımızla birlikte,
yükleme yönteminin son kullanıcılara anlatılıp anlatılmaması
işlemin yapıldıktan sonra cihazın servise gitmesi gereken durumlarda herkesin sürüm düşürme ve buna benzer işlemleri yapma olanağı olmaması
garanti şartlarının etkilenip etkilenmeyeceği
Olasılıklarını görüştükten sonra, ” oluşabilecek tüm olası olumsuzlukların sorumluluğunun size ait ” olduğunu belirterek işlemi nasıl yapıldığını anlatmaya karar verdik.

Gdr3 ön incelemesini yükleme yapabilmek için illaki ” Microsoft Developer ” üyeliği olması gerekmemektedir.
Ön izlemeyi yüklemek için Buradan ücretsiz ” Microsoft Windows Phone App Studio “ üyeliği gerçekleştirmemiz gerekli.

 • İlk adım olarak sayfada “Start Building” tıklayın.
  Windows Phone 8 Microsoft hesabınız ile girip giriş yapın
  Sizden istenen onayı kabul edin
  Onay kutusunu işaretleyin
  Register diyerek işlemi tamamlayın

Buraya kadar her şey tamamsa şimdi mağaza üzerinden Preview for Developers Uygulamasını yüklüyoruz.

 • Uygulamayı açın
  Microsoft hesabınız ile giriş yapın ilerleyin
  Onay kutusunu  işaretleyin
  Done  butonuna basın

gdr3_gelistirici

Şimdi Telefon / Ayarlar / Telefon Güncellemesinden güncelleme kontrolü yapın. Güncelleme kontrolü için mutlaka Wifi bağlantısı seçili ve veri bağlantınız kapalı olsun.

gdr3_guncelleme

Çıkacak olan 3 güncellemeyi yaptıktan sonra, Uygulamaları tek hamle ile kapatma imkanı sağlayan görev yöneticisi, Ekran dönme kilidi ve zil sesleri + uyarılara mp3 seçebilme gibi yeniliklerin bulunduğu GDR3 ön izlemeniz hayırlı olsun.

Dikkat ! “Geliştirici hesabınız olmadığı sürece garantiden çıkar. Çünkü Microsoft, geliştirici sözleşmesinde doğabilecek sdk sorunları ve ön izleme işlemlerinde çıkacak problemler için sadece as bir geliştirici hesabı olan kullanıcılara garanti veriyor. Diğer kullanıcılar, bu garantiden yararlanamıyorlar. App Studio bir as geliştirici hesabı değildir.”

Hüseyin Mutlu

Hüseyin Mutlu

Nokia Lumia 630-820- 920 -925-1520-830 gibi modeller üzerinde, deneme yanılma yöntemi ile Sürüm düşürme, farklı ülke variantı yükleme, Global variant taşımayan cihazları Türkçe dil yapma ve flashlama konularında kazandığım üst seviye deneyimlerimi platform kullanıcılarıyla paylaşmayı seviyorum :) İletişim ; hseyin-mutlu@outlook.com h_mutlu@ttmail.com

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Hüseyin Mutlu | Çıkış Yap

26 Yorum yapıldı : "Gdr3 Güncellemesi Ön İzleme Yükleme"

Uyarma Seçenekleri
Hüseyin Mutlu
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan