Groove Music Pass Nasıl Kullanılır?
11/05/2017
burakalperen26 (31 Haber)
17 Yorum
Paylaş

Groove Music Pass Nasıl Kullanılır?

 

Öncelikle eğer denediyseniz Groove Music Pass’ın ülkemizde kullanımda olmadığını görmüşsünüzdür.

Yaz boyu istediğiniz müziği Groove Music Pass farkıyla dinleyin. Bu yazıda nasıl ülkemizde kullanabileceğinizi anlatacağım.Adım adım doğru bir şekilde takip ederseniz sizde rahat bir şekilde kullanıma başlayabilirsiniz.

 1. Ayarlar,Zaman ve Dil,Bölge buraya girdikten sonra Ülke/Bölge yazan yerden Amerika Birleşik Devletleri’ni seçin. Seçiminizden sonra telefonu yeniden başlatmanız gerektiği bildirimi gelecek.
 2. Telefonunuz yeniden başlatıldıktan sonra Groove Music uygulamasını açıyoruz.Sol üstteki 3 çizgiye basın sol taraftan uygulama genişleyecektir. Music Pass’ı Deneyine basın , Oturumunuzu Açalım sayfasında olmanız lazım.Üst tarafta Microsoft Hesabınız görülmekte onu seçip devama basınız.
 3. Ben hali hazırda kullanmakta olduğum için beni hiç bir yere yönlendirmedi. Oturumu açtı sadece. Fakat siz ilk defa yaptığınız için sizi hatırladığım kadarıyla ödeme ekranına yönlendirecektir. Orada sizin bir kart numarası girmenizi istiyor. Üstte(Üstte olduğundan pek emin değilim sanki deneyine basınca bir kutucuk olarak karşınıza geliyordu.) 30 günlük deneme sürümünün yanında size kartınızı tanımladıktan sonra bir kaç gün içerisinde bir kod yollayarak 3 ay bedava üyelik vereceği yazıyor.(Bu kampanya hala devam ediyor mu emin değilim fakat ben buna başladığımda Temmuz-Ağustos ayına kadar geçerli olduğu söylenmişti.)
 4. Eğer kartınızı tanımladıysanız (Merak etmeyin kartınızdan 10 dolar çekmiyor ilk başta eğer deneme süreniz bittikten sonra hala kullanıma devam ederseniz o zaman ücreti sizden alıyor.Bana 30 gün + 3 ay bedava verdiği için 4 ay boyunca ödeme yapmayacağım daha sonrada muhtemelen Deezer’a mecburiyetten dönmek zorunda kalacağım çünkü aylık 10 dolar çok fazla benim için. Her neyse bu Groove Music Pass bir harika deneme sürümünde farkı anlayacaksınız. Spotify-Deezer bunun yanında hikaye 2 sini de uzun zaman kullanmış birisi olarak söylüyorum bunları size.)  şuan da deneme süreniz başlamış olmalı. Artık Keşfete tıklayarak istediğiniz müziği bulabilir ve indirebilirsiniz.
 5. Deneme süreniz devam ederken mail adresinize eğer hala 3 ay bedava kampanyası devam ediyorsa bir kod gelecek bir kaç gün sonra. Yapmanız gerekenler zaten mailde yazıyor. Önce koda tıklayın o sizi bir sayfaya yönlendirecek daha sonra kodunuzu girip Redeem butonuna basacaksınız hepsi bu eğer sizi yönlendirdiği XBOX sitesi .tr ile açılırsa kabul etmez. İngilizce olmalı sayfa o yüzden telefonunuzdan tıklayın koda. Telefonunuzun bölgesinin ABD , dilinin ise İngilizce olmasına dikkat edin bu sırada. Kodunuzu da aktif ettikten sonra 4 ay boyunca güle güle kullanın , keyfini çıkartın.
 6. Bütün bunları yaptıktan sonra telefonunuzun dilini ve bölgesini Türkiye/Türkçe yapabilirsiniz hiç bir sorun yok.

Not:

Telefonunuzun dilini ilk başta İngilizce yapmayın. Türkçe olarak adımları takip etmeniz daha kolay olacaktır.Umarım hala 3 ay bedavayı veriyordur ilk defa deneyen kullanıcılara.Unutmayın eğer adımlarda herhangi bir yanlışlık varsa hemen yorumdan belirtiniz. Bende sizlere yardımcı olayım.

                                                                         Sizlerde fikirlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.


                                                                    Twitter  Youtube ve Facebook ‘tan bizi takip edebilirsiniz. 

 

Etiketler Groove music
burakalperen26

burakalperen26

Yorumlar

 1. Merih
  Merih Mayıs 11, 16:12
  Ülkemiz için daha uygun fiyatlarla Spotify varken bu kadar uğraşmaya gerek yok bence. Daha iyisi Amazon Music Unlimited, müzik kalitesi önemliyse ve kota sorun değilse Tidal'ı dövemez.
  • burakalperen26
   burakalperen26 Author Mayıs 11, 16:26
   Ücretsiz olarak 4 aya varabilen bir kullanma süresi gibi bir avantaj dururken Spotify kullanmak daha mantıklı galiba.Ben insanlara ayda 10 dolar verin bunu kullanın demiyorum. Sadece böyle bir fırsat var kullanmak isteyen ücretsiz 4 ay boyunca kullansın diyorum. Amazon Music Unlimited'ın Windows 10 Mobile versiyonunu bulduğunuzda bana da haber verebilirsiniz. Ayrıca Spotify'ı Lumia 950 XL de en az 1 yıl kullanmış birisi olarak söylüyorum iğrenç bir uygulama ama eliniz mahkum yavaşta olsa eksikte olsa kullanıyorsunuz. Groove Music Pass'ı deneseydiniz bu fikirlerinizden süratle kurtulacağınıza eminim. Windows 10 için açık ara en iyi müzik uygulaması kendisi.
  • Merih
   Merih Mayıs 11, 16:56
   Spotify'da da zaman zaman "ilk 3 ay 1 TL" gibi kampanyalar yapılırken Groove'un da bu tip kampanyalarla kullanıcı artırmaya çalışması gayet normal. Ben başta müzik kalitesi ve fiyat/performans olarak kastetmiştim. Groove'u deneyeceğim. Ancak Türkçe içerik olarak Spotify'a göre çok kullanışlı olacağını sanmıyorum. Uygulama açısından malesef durum bu, alternatifler pek yok. Diğer platformlara habire yeni özellik gelirken, yöneticilerinin bile kullanmadığı Windows Mobile'a artık güncelleme vermeyeceğini, %0.1 pazar payına iş gücü ve zaman harcamayacağını açıklaması Spotify'ın suçu mudur?
  • burakalperen26
   burakalperen26 Author Mayıs 11, 17:23
   İnanın spotify da bulamadıklarımı buluyorum. Bana çok garip geldi bu ama aradığım her şeyi bulunca gerçekten takdir ettim Microsoft'u. İşte Windows 10 Mobile'ın gelişmesi için geliştiricilerin uygulama geliştirmesi gerekiyor fakat geliştirici de haklı olarak ne kadar bir kitleye ulaşacağını bildiği için uygulama geliştirmekle kendini yormuyor. Bu döngüden ancak Microsoft'un kendisi bir hamle ile çıkabilir çünkü kullanıcı sayısının düşmesinde Microsoft'un hatası var.
  • Merih
   Merih Mayıs 11, 17:36
   Yani olabilir, rakamlara bakarsak ikisi de 35-40 milyon arası şarkı barındırıyor. Ama ben Spotify'ı her yerde (tv, telefon, tablet, bilgisayar, vs.) tek hesap üzerinden kullanabiliyorum. Bu bir avantaj.
  • burakalperen26
   burakalperen26 Author Mayıs 11, 21:30
   Haklısın bu bir avantaj ama bu avantajlara Groove Music de sahip. Ios ve Android Mağazalarında Groove Music uygulamasının bütün fonksiyonlarıyla bulunduğunu hatırlatmak isterim. Ayrıca Windows için Groove Music daha akıcı çalışıyor.
 2. Kamil Savcu
  Kamil Savcu Mayıs 11, 22:35
  Burak kardeşim bilgilendirmen için teşekkür ederim. Bu şekilde fırsatlardan haberdar etmen çok güzel lakin burada herkesi birden mutlu edemezsin
  • burakalperen26
   burakalperen26 Author Mayıs 11, 23:01
   Ben teşekkür ederim. Elimden geldiğince mutlu etmeye çalışıyorum.:)
 3. Anonim
  Anonim Mayıs 12, 16:15
  Adres istiyor ama.
  • burakalperen26
   burakalperen26 Author Mayıs 12, 17:52
   Adresi ben amerika da bi yer yazdım rastgele posta koduyla çok sıkıntı değil kafanıza göre yazabilirsiniz posta kodu tutsun yeter.
 4. Oğuzhan Yıldız
  Oğuzhan Yıldız Mayıs 14, 00:47
  Vallahi helal olsun haberler gelmeye başladı sonunda. Burak abi bayağı heyecanlı bi insan.
 5. nataraj marble
  nataraj marble Mayıs 26, 18:49
  Kardeş kod geldi telefonun bölgesini ve dilini ingilizce yapım girdim. Xbox sitesinde confirm dedikten sonra something is wrong. deyip olmuyor.
 6. capkin
  capkin Haziran 29, 13:06
  Usta bir el atar mısın? kart ekledim, devam et dediğimde dilin, bölgen ödeme seçeneğin birbirine uyuşmuyor gibi bir hata aldım. dili ingilizceye çevirdim hata hala aynı. Bu arada 4 ay hâlâ geçerli
  • burakalperen26
   burakalperen26 Author Haziran 30, 14:38
   Dostum ben dili English(US) bölgeyi de Amerika Birleşik Devletleri olarak seçiyordum ve bu söylediğin sıkıntı ile karşılaşmadım. Böyle bir dene olmazsa bu açılan xbox sayfasının ingilizce olmasına yani .us olmasına dikkat et eğer .tr uzantılı sayfadan bu işlemleri yapmaya çalışırsan o zaman da hata verir. Ama şuan istersen 0.99 tl ye Spotify da var 3 aylık. Bunu bir dene olmazsa spotify kampanya linki atarım ben sana.
  • burakalperen26
   burakalperen26 Author Haziran 30, 14:55
   Spotify kampanyası bitmiş maalesef.
  • capkin
   capkin Temmuz 01, 12:15
   dili değiştirdim zaten. Tanımladığım kartı kabul etmiyor. İninal kullanıyorum
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Temmuz 03, 08:39
   ininal kart desteklemiyor olabilir

Write comment

Only registered users can comment.