Güncelleme Yükleme Sorunları
13/03/2015
Fatih Tercan (1140 Haber)
9 Yorum
Paylaş

Güncelleme Yükleme Sorunları

Takipçilerimizin ısrarla sorduğu sorulardan biri için yazı hazırladık. Sitemizde arama fonksiyonun olduğunu unutuyor bazı takipçilerimiz. Öğrenmek istediğiniz bir konu olduğunda lütfen öncelikle arama yapınız. Bir soruyu büyük bir azimle onlarca arkadaş aynı şekilde sorabilme kabiliyetine sahip. Ayrıca daha önce de belirttiğim üzere soru-cevap için forumu tercih ediniz.

Gelelim meşhur meseleye. Bugün Lumia Türkiye twitter hesabı tüm cihazlar için Denim güncellemesinin aktif olduğunu açıkladı. Fakat bu açıklamayı Lumia 630’un varlığını unutarak yaptıklarınız düşünüyorum.

Denim güncellemesinde sorun yaşayanlar için genel bir kılavuz hazırladık. Umarız sorunlarınızın çözümü için faydalı olur.

 • Geliştirici Ön İzleme Sürümüne sahipseniz aşağıdaki işlemleri uygulayınız.Format atmanıza veya sıfırlamanıza hiç gerek yok. (bazı cihazlar kabul etmeyebilir, bu durumda Lumia Recovery Tool mecburi olabilir)– PFD (Preview for Developers) uygulamasına girip  işaretli olan tiki kaldırıp done diyerek onaylayın ve uygulamadan çıkın.
 • Eğer yukarıdaki işlem sonuç vermiyorsa Lumia Recovery Tool ile flaşlama yapmanız gereklidir.  Lumia Recovery Tool sorusunun cevabı bu yazımızda.
 • 8018830f hatası alıyorsanız. Büyük ihtimal geliştirici ön izleme sürümüne sahipsiniz. Bunun çözümü Lumia Recovery Tool ile flaşlama yapmak. Lumia Recovery Tool sorusunun cevabı bu yazımızda.
 • Windows10 TP yüklemiş iseniz daha alt sürümdeki Windows 8.x güncellemelerini yükleyemezsiniz. Windows Phone 8.x e geri dönüş yapınız. Bunu için  Lumia Recovery Tool ile flaşlama yapmak. Lumia Recovery Tool sorusunun cevabı bu yazımızda.

 

Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. Ramazan Kuş
  Ramazan Kuş Mart 13, 16:44
  L630 kullanıp denim güncellemesini alan varmı?
 2. Tamer Yavuz
  Tamer Yavuz Mart 14, 15:17
  BN l820 kullaniyorum 8000c midir o hatayi aliodm sonra PC den Lumia recovery indirdim PC ye bagladim teli bisiler indirdi 1.33 GB kadar yuzde 100 olunca tekrar ayni seyi indirdi yaklasik 3 kere ayni sey oldu yardim ederseniz super olur tessekurler.
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Mart 14, 18:24
   bilgisayarın internet erişimini kapatın sonra normal normal prosedürü takip edin. internet erişimi kapalı iken yeni indirmek yerine mevcutta olan yazılımı yükleyecektir. deneyin olmazsa farklı bir öneride bulunacağım
  • Tamer Yavuz
   Tamer Yavuz Mart 14, 20:44
   Pc den indiriyor zaten o interneti kapatırsam nasıl indircek
  • Hüseyin Mutlu
   Hüseyin Mutlu Mart 15, 00:44
   tamer bey %100 e gelip indirmeyi tamamlıyor ve sonra tekrar indirmeye başlıyor diyorsunuz ya ! madem indirilmiş var interneti kapatın böylece sürekli indirme döngüsü yapacağına indirmiş olduğu yazılımı telefona atacak bilmem anlatabildim mi ?
 3. Tamer Yavuz
  Tamer Yavuz Mart 14, 21:05
  Bisi sorucambu preview den bana tik gelmior outlook dan giriş yapıyorum sonrası gelmiıyor tik gelmiyor yani
 4. Gökmen Tekeroğlu
  Gökmen Tekeroğlu Mart 14, 22:35
  620 güncelleme aldı mı aldıysa ben neden yükleyemiyorum ?

Write comment

Only registered users can comment.