Lumia Software Recovery Tool Nasıl Kullanılır
06/02/2015
Fatih Tercan (1139 Haber)
4 Yorum
Paylaş

Lumia Software Recovery Tool Nasıl Kullanılır

Daha önce farklı konuların içinde verdiğimiz bu konuyu güncelleştirerek tek başına vermek istedik. Çoğu takipçimizden bununla ilgili sorular geliyor.

Lumia cihazlarınızda sorun ile karşılaştığınızda yada geliştirici ön izleme sürümünden normal sürüme geçmek istediğinizde en basit yol Lumia Recovery Tool uygulaması kullanmaktır.

! UYARI : Bu işlemleri yaptığınızda cihazınızdaki tüm veriler silinecektir. Lütfen bu işlem öncesi yedek alınız. Müzik ve videolarınızı bir ortama kopyalayınız. Ayrıca bu işlem öncesinde telefonunuzun şarjının %50 seviyesinin altında olmamasına dikkat ediniz

Aşağıdaki linkten Lumia Recovery Tool uygulamasını indirelim öncelikle.

Daha sonra programı kuralım. Kurma işlemleri tamamlandıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.

Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara taktığımızda uygulama telefonumuzu otomatik olarak tanıyacaktır. Telefon tanıma işleminin ardından telefonunuz için mevcut en son yazılım sizlere gösterilecektir.
lumia-recovery-2

Yükle butonuna bastığınızda telefonunuza en son yazılım yüklenecektir. Yükleme işlemi önceki yazılım bilgisayarınıza indirilecektir. Buda bağlantı hızınıza göre belli bir süre alacaktır. İndirme işleminin bitmesinin ardından yazılım telefonunuza yüklenecektir.Telefonunuz sıfırlanmıştır hayırlı olsun. Aşağıda daha önce Hüseyin Mutlu tarafından daha önce hazırlanmış olan videoyu izleyebilirsiniz.

Fatih Tercan

Fatih Tercan

<p>Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy – WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Fatih Tercan | Çıkış Yap

4 Yorum yapıldı : "Lumia Software Recovery Tool Nasıl Kullanılır"

Uyarma Seçenekleri
Fatih Tercan
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan