Lumia Software Recovery Tool Nasıl Kullanılır
06/02/2015
Fatih Tercan (1140 Haber)
4 Yorum
Paylaş

Lumia Software Recovery Tool Nasıl Kullanılır

Daha önce farklı konuların içinde verdiğimiz bu konuyu güncelleştirerek tek başına vermek istedik. Çoğu takipçimizden bununla ilgili sorular geliyor.

Lumia cihazlarınızda sorun ile karşılaştığınızda yada geliştirici ön izleme sürümünden normal sürüme geçmek istediğinizde en basit yol Lumia Recovery Tool uygulaması kullanmaktır.

! UYARI : Bu işlemleri yaptığınızda cihazınızdaki tüm veriler silinecektir. Lütfen bu işlem öncesi yedek alınız. Müzik ve videolarınızı bir ortama kopyalayınız. Ayrıca bu işlem öncesinde telefonunuzun şarjının %50 seviyesinin altında olmamasına dikkat ediniz

Aşağıdaki linkten Lumia Recovery Tool uygulamasını indirelim öncelikle.

Daha sonra programı kuralım. Kurma işlemleri tamamlandıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.

Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara taktığımızda uygulama telefonumuzu otomatik olarak tanıyacaktır. Telefon tanıma işleminin ardından telefonunuz için mevcut en son yazılım sizlere gösterilecektir.
lumia-recovery-2

Yükle butonuna bastığınızda telefonunuza en son yazılım yüklenecektir. Yükleme işlemi önceki yazılım bilgisayarınıza indirilecektir. Buda bağlantı hızınıza göre belli bir süre alacaktır. İndirme işleminin bitmesinin ardından yazılım telefonunuza yüklenecektir.Telefonunuz sıfırlanmıştır hayırlı olsun. Aşağıda daha önce Hüseyin Mutlu tarafından daha önce hazırlanmış olan videoyu izleyebilirsiniz.

Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. Muhammed Ali
  Muhammed Ali Şubat 06, 20:21
  Bende "Veriler Okunmadı" hatası veriyor neyapmalıyım?
 2. cem
  cem Şubat 21, 23:27
  Ya hu kardeşim madem güncelliyosunuz adam gibi yapın şunuda gelen gideni bikerede aratmasın. al yükledik başımıza iş açtık hem yedekle medekle uğraş hem telefon ilk gün ki haline dönsün. bide hata mesajı; bir sorun oluştu. lütfen lumia software recover tool i yeniden başlat olmadı kaldır son sürümü kur falan filan ulan zaten son sürüme kendin güncelledin şimdi. hey ALLAH ım. yöneticilerin dikkatine.
 3. emre10
  emre10 Mart 03, 22:00
  iyi günler benim telefonum lumia 1020 gdr1 yüklü. Denim güncellemesi turkcell ve perakende satış sürümüne geldi. Sorunum lumia software recovery tool da lumia denimi görmesi gerekirken lumia cyan sürümünü görmesi defalarca denedim programı kaldırdım olmadı, programın kendi içindeki uygulama verilerini dahi sildim olmadı. Kardeşimin telefonu lumia 525 onda da gdr1 yüklü kendi telefonunu taktık denimi sorunsuzca indirip yükledi. Böyle sorunla karşılaşan varmı yada bu sorunun bir çözümü yardımlarınızı bekliyorum. (denimi yüklemek için son çare cyan a dönüp ota üzerinden denimi yükledim ama ben temiz bir şekilde recovery tooldan denim güncellemesini indirip yüklemek istiyorum.)
 4. murat
  murat Mart 06, 22:29
  1520 olan telefonumu lumia recovery den güncelleyim dedim telefonu cyana döndü. çözümünü bilen var mı arkadaşlar.

Write comment

Only registered users can comment.