Microsoft hesabı değişim sorununa çözüm yakın!
02/09/2013
Burak Dalyanda (81 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Microsoft hesabı değişim sorununa çözüm yakın!

Microsoft hesabı değişim sorununa çözüm yakın!

 

Windows Phone da kullanıcıların en fazla canını sıkan bir sorunun daha çözümüne az kaldı. Microsoft hesabını değiştirmek için sıfırlama zorunluluğumuz yakında ortadan kalkıyor.

Microsoft hesaplarında 18 yaş sınırı nedeniyle ortaya çıkan ve özellik kısıtlaması yapan Ailem Ayarları ile ortaya çıkan hesap değişimi ihtiyacı bir çok Windows Phone kullanıcısının canını sıkan problemlerle bizleri karşı karşıya bırakmıştı.

Bazı ihtiyaçlar nedeniyle Windows Phone ana hesabı olan Microsoft hesabı mail adresini değiştirmek istediğimizde telefonu sıfırlamak zorunda kalışımız uzun süredir eleştirilerde başı çekiyor. Çünkü sıfırlama yaptığımızda ayarları tekrar yapmak uygulamaları yüklemek ve yapılandırmak ister istemez kullanıcılara ekstra zahmet çıkarıyordu.

Microsoft’a ait diğer sistemlerde (Windows 8, Windows RT, XBox vs.) hesapları sorunsuz bir şekilde değiştirip, silebiliyorken Windows Phone da bu işlemleri yapamamak kullanıcılara saçma geliyordu.

Microsoft Blog üzerinde yayınlanan bir makalede ortaya çıkan bir haber bu sorunun gelecek güncelleme yada güncellemelerle çözüme kavuşacağını ve hesaplarda daha fazla söz sahibi olacağımızı bizlere müjdeliyor.

Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.