“Sıfırlama” sorunları ve çözümü!
22/07/2013
Burak Dalyanda (81 Haber)
21 Yorum
Paylaş

“Sıfırlama” sorunları ve çözümü!

“Sıfırlama” sorunları ve çözümü!

 

Windows Phone da siz de mi sıfırlama yaparken sorunla karşılaşıyorsunuz? Buyurun çözümü makalemizde!

Son zamanlarda takipçilerimizden gelen şikayetler ve yapılan araştırmalar sonucu genel bir sorun olduğuna kanaat getirdiğimiz “Sıfırlama” yaparken uzun süren ve hatta süremeyen işlemin kendimizce ürettiğimiz çözümünden bahsedeceğim bu makalede!

SavedPicture-20137232375.jpg

Bir çok takipçimiz zaten sorunun ne olduğunu biliyor. Ama kısaca açıklamak gerekirse, Ayarlar -> Hakkında bölümünden telefonu sıfırlarken dönen çarklarda bir çok cihaz uzun süre bekletiyor veya kilitleniyor.

Gerekli olanlar;

– Usb kablosu,

– Bir adet PC

[ Bu işlemleri yaparken, sıfırlama işleminde mutlaka şarjınızın tam dolu olmasına dikkat edin! ]

Öncelikle sıfırlamayı doğal haliyle başlatın. Sorunsuz ilerlemesi durumunda yarım saat ile bir saat arası bir süreçte kendisi bitirecektir. 1 saati aşarsa öncelikle bir reset (yeniden başlatma) işlemi yapacağız.

Reset işlemi: Telefonunuzda bulunan Açma/Kapama tuşu ile Ses Kısma tuşuna aynı anda basıp, basılı bir şekilde telefonunuz titreyene kadar bekleyin.

Reset işleminden sonra telefonu kendi haline bırakın. Bir yarım saat daha çarkların dönmesine izin verin. Telefon açılmaz ise usb kablonuz ile pc ye bağlayın ve tekrar resetleyin. Artık telefonunuzun açılması gerekecektir. Ama yine de yarım saat kadar müsaade etmelisiniz.

Telefon bu işlemlere rağmen açılmaz ise, bir yetkili servise başvurmanız yararınıza olacaktır.

Burak Dalyanda

Burak Dalyanda

<p>Web sistemleri ile başladığı ve şimdilerde çeşitli sistemlerde ve dillerde devam ettiği yazılım geliştiriciliğine Windows Phone 8 ile devam ediyor.</p>

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Burak Dalyanda | Çıkış Yap

21 Yorum yapıldı : "“Sıfırlama” sorunları ve çözümü!"

Uyarma Seçenekleri
Burak Dalyanda
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan
wpDiscuz