Skype Uygulamasıyla Ücretsiz Video Arama Nasıl Yapılır
05/05/2013
Hüseyin Mutlu (590 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Skype Uygulamasıyla Ücretsiz Video Arama Nasıl Yapılır

Bu gün ki yazımda bilmeyen kullanıcılarımız için Skype ın ücretsiz nasıl kullanıldığını sizlere aktarmaya çalışacağım.

İlk olarak ilk defa kuracak olanlar uygulamayı ” buradan ”  temin edebilirler.

Uygulama telefonumuza yüklendikten sonra kurulum için ikoncanına tıklıyoruz, ve uygulama kurallarını ” Accept ” kabul ediyoruz.

Karşımıza kullanıcı girişi ekranı gelecek, kullanıcı adı ve şifresi olmayanlar alt kısımda göreceğiniz ” Create a Skype account ” tan yeni kullanıcı hesabı alıyoruz. Bu kısım ingilizce olacaktır Türkçe için yine en altta seçenek vardır dil seçimi yapabilirsiniz. Kullanıcı hesabı aldıktan sonra sekmelerden tüm sayfaları kapatıyoruz.

Şimdi kullanıcı adı ve şifremizi girip ” sign in ” giriş diyoruz.

Giriş işleminden sonra karşımıza Mesaj bildirimi için izin bölümü çıkacak ” Yes ” evet diyoruz ve kurulum tamamlanmış oluyor.

Şimdi sağ alt seçeneklerden ” add People ” kullanıcı adı ile kişi eklemeyi seçiyoruz

Eklemek istediğimiz kişinin kullanıcı adını bilmemiz kesinlikle şart, aksi taktirde birbirine yakın çok kullanıcı ismi var. Eklemek istediğimiz kullanıcı ismini yazıyoruz ” klavyede sağ alt kıvrık ok ” tamam deyip arkadaşımızı bulmayı tamamlıyoruz

Kullanıcı adı üzerine tıklayıp ” add to contacts ” kişiyi kontak listesine ekle deyip açılan mesaj bölümüne istersek mesaj ekledikten sonra isteği yolluyoruz

Karşı taraf isteğimizi kabul ettikten sonra veya size gelen isteği kabul edince listemizde belirecektir. İsterseniz Favori kısmına geçip ” add favori ” Favori ekle yaparak. Arkadaşınızı işaretleyip favori kısmında görünmesini sağlayabilirsiniz.

Şimdi Çevrim içi bir kişinin ismini tıklayarak ücretsiz sohbet , telefon ikonundan sesli görüşme yada video ikonundan görüntülü arama gerçekleştirebilirsiniz. Görüşme kalitesi sizin internet hızınıza göre değişkenlik gösterir, video arama sadece 3g bağlantı hızında gerçekleşir bunlarıda belirtmiş olmakta fayda var.

Hüseyin Mutlu

Hüseyin Mutlu

Nokia Lumia 630-820- 920 -925-1520-830 gibi modeller üzerinde, deneme yanılma yöntemi ile Sürüm düşürme, farklı ülke variantı yükleme, Global variant taşımayan cihazları Türkçe dil yapma ve flashlama konularında kazandığım üst seviye deneyimlerimi platform kullanıcılarıyla paylaşmayı seviyorum :) İletişim ; hseyin-mutlu@outlook.com h_mutlu@ttmail.com

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.