Windows Phone8 Sıfırlama ve Sıfırlama Sonrası Kurulum

ilk kurulum

Buradaki tüm işlemler uygulanarak anlatılmış ve bilgi amaçlı sizlerle paylaşılmıştır. Yapmak yada yapmamak sizin insiyatifinizdedir,  İşlem sırasında oluşabilecek problemlerin sorumluluğunun tamamen kendinize ait olduğunu lütfen unutmayın..

Şimdi sizlere sıfırlama ve sonrasında kayıpsız bir kurulum nasıl yapılır aktarmaya çalışacağım.İlk olarak Sıfırlama yapmadan önce yapılması gereken olmazsa olmazlar var, dilerseniz bunları madde olarak sıralayalım

• Ayarlar- Yedekleme -uygulama listesi ve ayarlar için yedekleme açık değilse açıyoruz ve yedek alıyoruz. Yedekleme zaten açık ise tekrar son hali ile yedek alıyoruz
windowsphone8_de_sifirlama_ve_sonrasinda_ilk_kurulum_1_18042013_windowsphoneturkiye-horz

• Şuan için tam anlamıyla bir yedek alma programı olmadığı için, Telefonumuzu bilgisayara bağlayıp müzik, fotoğraf klasörünü, ( kaydedilen fotoğraf, ekran alıntısı ) video, zil seslerini kopyala yapıştır ile bilgisayara yedekliyoruz

• Telefonumuzun şarjı %70 ve üzeri seviyelerde olmalı, değilse bu seviyelere çıkana kadar bekliyoruz

• Şarjımız tamamsa, telefonun bilgisayar, şarj cihazı ile ilgisini kesiyoruz.

• Şimdi menüden Ayarlardan, Hakkında dan, Telefonu sıfırla seçip sıfırlama işlemine geçiyoruz

Sıfırlama işlemi süresi telefonun doluluğuna göre değişiklik gösterebilir. Her hangi bir aksilik oluşmazsa 10 ile 30 dakika arasında bitecektir

Sıfırlama işleminden sonra telefon açılacak içerik olarak aldığınız ilk gün ki haline dönecektir. Bu aşamadan sonra izleyeceğiniz adımlar önemli.

Kurulumda cihaz, Microsoft hesabını girip aynı gün tarihli yedekleme geri yükleme yapabilmesi için o an şebeke internetine ihtiyaç duymaktadır, şebeke internetiniz yoksa uygulamalar otomatik yüklenmez, ayarlar geri gelmez, uygulamaları kendiniz pc üzerinden satın alma geçmişinden tek tek yüklemek zorunda kalırsınız. Sadece rehberiniz ve ofice dosyaları, one note notları geri gelir.

Şebeke internetimiz varsa ve yedek geri yüklemeyi seçtiysek ayarlar ve uygulama listeniz microsoft hesabında yedekli olduğundan kaybolma riski yoktur..

Dilerseniz kuruluma başlayalım,

 

Telefonumuz açıldıktan sonra ilk karşılaşacağımız ekrandan Başla diyerek devam ediyoruz

Ototmatik olarak Türkçe dil seçili olacak değilse seçip ileri diyoruz

Kullanım koşullarını kabul ediyoruz

Önerilen yapılandırmayı seçiyoruz

Konum bilgilendirme işaretli, Saat tarih doğruysa ileri diyoruz
windowsphone8_de_sifirlama_ve_sonrasinda_ilk_kurulum_6_18042013_windowsphoneturkiye-horz

Oturum aç deyip Microsoft hesap bilgilerimizi giriyoruz ve ipuçları  gönderilmesi için alttaki sekmeyi işaretleyip oturum açıyoruz

Şimdi Yedekleme ve geri yükleme ekranında Windows Phone adındaki yedeği geri yüklemek için seçiyoruz ileri diyoruz, kısa bir süre bekletip ayarları ve uygulama listesini yükleyecek.. Temiz bir başlangıç yapmak isterseniz Geri yükleme! yi seçiyoruz.

Nokia Lumia kullanıcıları Nokia geliştirme programına katılım için sekmeyi işaretleyip kabul et diyoruz ve cihazımız açılıyor.

Şimdi cihaz tüm uygulamaları geri yükleyeceğinden bol miktarda internete ihtiyaç duyacak, paket veriniz gitmesin diyorsanız wifi varsa hemen wifi ye bağlanın. ileri düzeyden kilit ekranı devreye girince bağantı kesilmemesi için ayar yapın ve uygulamaların yüklenmesini bekleyin. Uygulama yüklenmesi bitiminde artık kullanmaya başlayabilirsiniz. Bazen isimsiz uygulamalar ilgilenmeniz gerekiyor diye ikaz verebilir onlar sizin yükleyip sildiğiniz uygulamalar olduğundan üzerine basılı tutup iptal etmeniz gerekebilir panik yapmayın.. Haritayı, kopyala yapıştır ile aldığınız yedekleri geri yüklemeyide unutmayın :)

NOT; ”920” sahipleri için sıfırlamayı pek önermiyoruz, bir şekilde cihaz reksiyon gösterip brick moda geçebiliyor bazılarında..

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. .
Haberi hakkındaki görüşleriniz nedir?
 • Mükemmel
 • İyi
 • Normal
 • Vasat
 • Kötü
Editör

Benzer Haberler

252 Yorum

 1. Mehmet Fışkındal derki:

  Oyun uygulamalar için 50 mb sınırı varmı ? Yoksa bu oyun,uygulamalar indirilemediği zaman pc den bu oyun,uygulamaların hepsini indirebilir miyim ?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   veri bağlantısı ile evet 50 mb sınırı geçerli, 50 mb ve üzeri herşeyi zaten beklemeye alacak ve wifi bağlantısı bulduğu an otomatik yüklemeye başlayacak :)

  • kazım derki:

   Mrb 520yi sıfırladım kişi listemde her Bi isim 4 tane oldu nasıl kişi listemi teke indirirm sağolun

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Kişiler, ayarlar, kişileri filtrele kısmında sadece Hotmail işaretli olsun

  • kazım derki:

   Bilgisayarımda 1gb lık Bi kütüphane var ekitap şeklinde 520ye atıyorum ama gormuyo hatta hangi dosyayı atsam gormuyo ne yapmalıyım hafıza kartımı müzik dışında gormuyo videolar ulaşılmıyo diyo ne yapmalıyım sağolun

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Müzik fotoğraf ve video dosyaları hariç tüm dosyaları sistem güvenlik nedeni ile gizleyeceği için görmemeniz doğal. E kitap uygulamalarından kullanmanızı tavsiye ederim

  • kazim derki:

   Pardon Hüseyin bey ekitap uygulaması telefonda varmı yoksa Bi yerden indirmeli miyim bu tlfona tamamen yabancıyım da sağolun

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Mağaza üzerinde farklı e kitap uygulamaları mevcut, kitaplar ve baş vuru kaynakları kategorisinde bulabilirsiniz

 2. Ahmet Temizer derki:

  güncellemeler nasıl olacak tekrardan mı gelecek guncellemelere oradan tekrar mı indireceğiz ?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   evet güncellemeler tekrardan gelecek sizlere mağaza üzerinden

 3. Ahmet Temizer derki:

  ya ben dediğiniz işlemleri yaptım telefon 2 saattir duruyor öyle açılmadı dişliler hala dönüyor :(

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   sosyal medya sayfamızda gördüğüm kadarı ile düzelmiş

 4. adnan derki:

  L820 kullanıyorum kapasite kontrol durmadan donuyor, anlattığınız şekilde telefonu sıfırlarsam kapasite kontrol vb güncellemeler tekrar gelecek mi, eğer gelirse düzelmiş mi olacak acaba?

 5. adnan derki:

  teşekkürler huseyin bey, ancak bir sorum daha olucak. Benim şebeke internetim yok yedeklemeyi alsamda geri yukleyemeceğim, fakat şebeke internetim olmadığı halde microsoft hesabımı açabilecekmiyim ?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Şbeke internetiniz yoksa bilgileri girin wifi ile bağlanınca oturum güncellenir rehber sorunsuz gelir, sadece uygulama listesini satın alma geçmişinden yapmanız gerekir

 6. adnan derki:

  teşekkürler, anlattığınız şekilde yaptım ve kapasite kontrolde gayet iyi çalışıyor, telefonumda ”diğer” adı altında hafızada yer kaplayan alan azaldığı için boş belleğim arttı, fakat hiç bir şey yuklemediğim halde sadece telefonun içinde dolaşırken yada mağazaya girip çıktıktan sonra hafızaya baktığımda ”diğer” alanının 311 mb dan 333 megabayta yukseldiğini farkettim ve bu artış telefonu her elime aldığımda daha da artıyor (telefone hiç bir uygulama vs yuklememe rağmen) bunu sebebi ne olabilir vede ”diğer” isimli hafıza alanının temizleme gibi bir seçeneğimiz varmı, bu konuda bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler :)

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Adnan merhaba, diğer adı altında bir çok farklı alan barınmakta bunlardan biriside tarayıcı geçmişi eğer tarayıcı geçmişini temizlersen yine bahsettiğin 300 lere inecektir. Geçici dosyaları silerek tarayıcı geçmişini tamamen temizleyemezsin. Yani belirli aralıklarla 2 işlemi tekrar etmeniz gereklidi, silme imkanınız olduğu içinde takılı kalmayın artmasına

 7. adnan derki:

  sağolun teşekkür ederim, artık aklıma geldikçe her ikisinide temizlerim :)

 8. Makbule T. derki:

  Selam, ben kişiler listesinde sadece sim kartımdaki telefonların gözükmesini istiyorum,mikrosoft hesabım duruyo , yeni Hotmail hesabı açıp denedim ondada yapamadım bunu……..eğer telefonumu sıfırlamam gerekiyorsa telefonun kendi guncellemeleride silinecek mi?wifi bağlantısı pek kullanamıyorum da ne yapmam lazım??

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Makbule hanım, sadece sim kartınızdaki kişilerin görünmesini istiyorsanız kişiler- Ayarlar- kişilerimi filtrele de sadece hotmail işaretli olsun tamam deyip çıkın şimdi sadece sim kartınızda olan kişileri göreceksiniz. Tabi microsoft hesabınızı daha önce msn de kullanmadıysanız

  • Makbule T. derki:

   Evet aynı zamanda msn hesabımdı ve bir suru gereksiz kişiler çıkıyo ya lütfen yardımcı olun

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Makbule hanım yeni bir microsoft hesabı alacaksınız telefonu sıfırlayarak almış olduğunuz yeni hesap ile giriş yapacaksınız, veya uğraşmak istemezseniz tek tek msn kişilerini sileceksiniz :) seçim sizin

  • Makbule T. derki:

   Yardımcı olmucakmısınız?

 9. Nur Yıldız derki:

  Telefon depolama alanındaki diğer adındaki bölümünde sürekli artış var neleri içeriyor bu diğer depolama alanı ve oradakileri nasıl silebilirim ?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   depolama alanı içindeki diğer alanına fazla takılmayın, orası bir çok bölümü içersinde barındırıyor, siz kapasite kontrol içindeki diğer alanına bakın ve oradaki geçici dosyaları ve tarayıcı geçmişini silerek artan boyutu normala çekebilirsiniz.

 10. murat derki:

  hüseyin bey ben telefonu sıfrladm ama tekrar açilmadı telefonu sıfrlarkn şarj yüzde 70şin altındaydı nasıl aça bilirim

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   920 modelİ mi var sizde ? 920 lerde sıfırlama sıkıntılı olabiliyor bazen

 11. oktay derki:

  Merhaba Hüsseyin Bey ben daha yeni 920 yi kullanmaya başladım sormak istediğim 920 ye nasıl voipbuster yüklerim ? yazılım yüklemenin market dışında bir yöntem varmı ?

 12. yavuz derki:

  huseyin hocam bende lumıa 620 mevcut dün güncelleme yapıyım dedim son asamaya geldim cihazımda carklar dönemeye basladı bende ne oldunu anlamadım tabi virüs falan heralde deddim ve telin -hemen bataryasını cokardım ve sonuc teli acdımda sürekli somurtan adam karaakteri cıkııyo icinden cıkmadım lütfen bi yardım..

 13. gökhan derki:

  slm ben htc windows 8 kullanıyorum yanlışlıkla kaydedilen resimler dosyasını sildim geri nasıl yükleyebilirim :s

 14. cemal derki:

  slm ben cemal 920 lumiya aldım ama skyp hotmail. fakebok gibi şeylerı yükliyemıyorum programı nasıl ındırebilirim acaba

 15. emre kara derki:

  Slm ben 620 kullanıyorum telefonumu yedeeklemeden sıfırlama çalıştım galiba başaramadım 8 saat oldu ekranda hala ayar göstergesi dönüyor hiç bir şey yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  • Burak DalyandaBurak Dalyanda derki:

   Emre bey sitemizin Nasıl-Yapılır bölümünde bir konumuz var. sıfırlama sorunu ve çozumu için o konuya bakınız.

 16. Berkay derki:

  neden telefonu sıfırlıyoruz ki telefon l 520 sorunlu
  mu

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   illaki sıfırlayın demiyoruz gerektiğinde baş vuracağınız bir döküman oluşturduk o kadar :) bir sorun olduğunu düşünüyorsanız sıfırlamak tamamen size kalmış

 17. Mustafa derki:

  Merhaba ben telefonu sifirladiktan sonra ne youtubedaki videolari nede telefonumdaki videolari acamiyorum nasil duzeltebilirim bu sorunu yardim edermisiniz

 18. erhan derki:

  Merhaba,

  Lumia 920’yi restlerken sanırm Bricked Mode’da kaldı. Çark sürekli dönüyor, 1 saati geçti.
  Yardım ararken sayfanıza ulaştım. Bilinen bir çözümü var mıdır? Teşekkürler.

 19. meriç derki:

  merhaba ben ota ile amber güncellemesini yaptıktan sonra bugün cihazımı fabrika ayarlarına döndürdüm sıfırladım telefonu amber güncellemesi gitti yani radyo duruyor fakat geri kalan hepsi gitti telefon bilgisinde de eski sürüm olduğunu gördüm fakat güncellemeyi bulmuyor ne yapmam gerek l820

  • Burak DalyandaBurak Dalyanda derki:

   meriç, yapabileceğin bir şey yok.. amber şu an dağıtılmıyor. biraz daha bekle. ota ya farklı bir versiyon gelecek. şimdilik herkes bunu bekliyor.

  • meriç derki:

   An itibari ile marketten 14 adet güncelleme geldi ve amber sonrasına döndü telefon :)

 20. betül derki:

  telefonumu sıfırlayalı 30 saat oldu sürekli aynı çark dönüp duruyor. lumia 620 kullanıyorum. şarjı bittiğinde kapanıyor tekrar şarja takıyorum o çark dönmeye devam ediyor. internette araştırdım fabrika ayarlarına döndürdüm diyede düşünüyorum fakat en az %80 şarrjı olması gerekiyormuş. ben şimdi telefonumu şarjdan çıkarınca kapanıyor. bataryayı çıkartıpta takmama rağmen o çark dönmekten vazgeçmiyor .yardımcı olun lütfen..

 21. Semih derki:

  Merhaba ben yeni lumia 925 aldım 2 sorum var cevaplarsanız sevinirim 1. Si telefonun şarjı çok çabuk bitiyor internet kullanımında 2 -3 saatte normal kullanımda 8-9 saatte bitiyor benim telefon da bir sorun mu varacaba

  • Semih derki:

   Ve 2. Olarak kişiler kısmından mail kişilerini nasıl kaldırabilirim gereksiz bir çok kişi görünüyor

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   kişiler ayarlar ve kişilerimi filtrele den sadece microsft hesabınız olan hotmail işaretli olsun. Böylelikle farklı hesaplardaki kişileriniz görünmez ama arama yapmak istediğinizde ismini yazarsanız yine ulaşabilirsiniz. Ama şunuda unutmamak lazım microsoft hesabınızdaki hotmail daha önce msn de kullanılan bir hesapsa kişileri tek tek silmekten yada yeni bir hesap almaktan başka yol yoktur

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   öncelikle yaklaştır gönder ve kullanmadığınız zamanlarda wifi kapalı olsun. ayrıca göz atma sürekli açık olmasın. yeni cihazların batarya sürelerinin şekillenmesi ilk 5 6 şarjda sürebilir.

  • Semih derki:

   Teşekkürler bilgiler için ama şarj konusu canımı sıkıyor

  • semih derki:

   son olarak kişilerimi nasıl sıfırlarım acaba bastan bütün rehberi diger telefondan tasımak istiyorum

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Sıfırlama derken tam olarak anlayamadım, biraz daha açarmısınız ?
   Kişileri Sıfırlamak isterseniz yeni bir microsft hesabı alıp telefonu sıfırladıktan sonra temiz bir başlangıç yapabilir gerekli olan kişileri tek tek girebilirsiniz. Başka telefondan kişileri almanın farklı yolları vardır, en basiti verilerimi aktar ile bluetotth üzerinden aktarmaktır

 22. defne derki:

  telefonu alalı 2 ay felan oldu alıştım gzelce kullanıyodum sonra bi anda kndiliğinden telefonu sıfırladı ve neredeyse 24 saat olmak uzere telefon şuan açılmıyo şarja takıyorum açılıyo gene aynı şekil çıkıyo nasıl yapıcam ben bunu yardımcı olur musunuzz

  • defne derki:

   ya şarja taktım hala dönüp duruyoo delircem ya bozulduu telefon ne yapablirim resmen 24 saat olmak üzere

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   defne ilk önce şarja takıp bi 15 dk kadar bekle sonra ses kısma ve power tuşlarına 10 15 saniye basılı tut ve bırak çarklar durup açılmaz ise aynı işlemi 5 er dakika ile 3 kez tekrar et ve yarım saat kendi haline bırak.
   yine açılmaz ise telefonu pc ye bağla ve ses kısma kamera ve power tuşlarına titreyene kadar bas ve bırak yine açılmaz ise 1 saat kadar bekle hala açılmadıysa sesnin yapabileceğin bir şey kalmadığı için servise verebilirsin

 23. aydın derki:

  nokıa lumıa 920 kullanıyorum telefonu sıfırladım acılmıyo hep çark donuyor nedenı nedır bunun ?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Şarja takıp ses kısma ve power a basılı tutun çarklar son bulmazsa aynı işlemi 3 kez 5 dakika ara ile tekrarla ve yarım saat kendi haline bırak. ve yine açılmazsa pc ye bağla ve ses kısma power be kameraya aynı anda titreyene kadar basılı tut açılması lazım açılmaz ise şarjda kendi haline bırakın. 12 saate kadar kendine gelecektir, 920 sahipleri için sıfırlama önermediğimizi en altta belirtmiştik keşke dikkate almış olsaydınız.

 24. mahmut derki:

  yaa ben Nokia lumia 520 aldım müzik yükledim ama şimdi silmek istiyorum nasıl silebilirim

 25. black derki:

  ıyı gunler huseyın bey ben nokıa lumıa 920 kullanıcısıyımm sıfırlama yapmadan once telefonuma amber guncellemesı mevcuttu ama sıfırladıktan sonra telefonuma gelen guncellemelerı goruntule yerıne gırıdıgımde telefonunuz gunceldır dıyor yanı kılıt ekranında saat gelmıyor radyo mevcut dıgerlerıı degıl bılıyorsunuzkı bu ozellıkler amber le gelmıstıı bunu nasıl gıdereblrımm sımdıdedn tesekkurler

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   İlerleyen günlerde bazı güncellemeler alacaksınız sonrasında hepsi olacak

 26. selen derki:

  ben nokia lumia 620 kullanıcısıyım sabah telefonum güncellemeyi kabul ediyor musunuz dedi evete tıkladım sabahtan beri çarklar dönüyor ve telefonumu kullanamıyorum lütfen yardımcı olur musunuz

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   merhaba
   öncelikle telefonu şarja takın ve 30 dakika kalsın. sonra ses kısma ve powera aynı anda 10 15 saniye basılı tutun sonuç alamazsan aynı işlemi 5 dakika ara ile 3 kez tekrarla ve 30 dakika kendi haline bırak. yine sonuç alamazsanız ses kısma kamera ve power tuşlarına titreyinceye kadar bas sonuç vermezse bilgisayara bağlayın ve ses kısma kamera ve power a titreyinceye kadar yine basın 2 saat falan kendi haline bırakın. sonuç almazsanız artık sizin yapabileceğiniz bir şey kalmıyor servise vermeniz lazım

 27. bestami derki:

  Lumia 620 kullanıyorum Bluetooth ile aldığım videoları nereden görebilirim nereye kaydoluyor bunlar ve ayrıca müzikleri Bluetooth ile nasıl gönderebilirim
  ACİL CEVAP İSTİYORUM!!!!!

  • Fatih TercanFatih Tercan derki:

   Koleksiyon videolar altında görüntülenir.Müzik paylaşmadan önce bluetooth aktif hale getirin.Sonrada parçayı paylaş deyin.Ayrıca bizim Microsot’un Resmi sayfası olduğumuzu unutmazsanız seviniriz. “Acil Cevap İstiyorum” ifadesi pek şık kaçmıyor.

 28. aral derki:

  ben telefonumu(lumia 920) servise göndermdim geri geldi yazılım güncellemesi yaptılar geri yükleme yapamıyorum çünkü onlar ilk kurulumu yaptığı için geri yükleme doğal olarak seçemezler peki ben sıfırlamadan telefonu eski verileri geri yükleyebilirmiyim uygulama listesi vs filan çünkü yorumlarda da gördüm bricked olabiliyomuş 920 ler ve mesela şu an satın aldığım oyunları bile tekrar almamı istiyor yardımcı olablirseniz çok sevinirim

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Telefonunuzda Microsoft hesabınız aynı ise rehberiniz zaten vardır, uygulamalar için telefonu pc ye bağlayıp wwww.windowsphone.com a giriş yapıp saatın alma geçmişinden tekrar yükleme yapabilirsiniz

 29. Sema derki:

  merhabalar L520 im var 3 aydır kullanıyorum son zamanlarda sürekli donar oldu kilit ekranında kamerada aramada vs vs telefonu sıfırladım ve 1 saati geçerek tamamladı ve sorun hala devam ediyor bu durum canımı çok sıktı donmayı geçirebilcek bi çözümünüz varsa çok memnum olurum lütfen yardım edin :S

 30. miray derki:

  Merhaba Hüseyin bey ben lumia 620 kullanıyorum nerdeyse 7 ay kadar oldu ve telefonumun Bi tarafının dokunmatiği çalışmıyor yani önce onun üst tarafı çalışmıyordu şimdi orası çalışıyor alt tarafı çalışmıyor bunun için ne yapmalıyım lütfen yardımcı olur musunuz ?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   merhaba miray, büyük ihtimal donanımsal bir sorun oluşmuş olabilir. ama donanımsal demeden önce yazılımsal kısmını saf dışı bırakmak için cihazınızı sıfırlayabilir sonrasında sorun devam ederse servise verebilirsiniz

 31. miray derki:

  Ya ben sıfırlamayı düşündüm ama şimdi eğer sıfırladığımda geri yüklediğimde bişeye tıklar ve tıklayacağım şeyde dokunmatiğin çalışmayan yerine ya gelirse ondan korkuyorum bide garantisi var yani sorun benle ilgili değildir demi ?

 32. miray derki:

  ben sıfırlamayı düşündüm ama şimdi eğer sıfırladığımda geri yüklediğimde bişeye tıklar ve tıklayacağım şeyde dokunmatiğin çalışmayan yerine ya gelirse ondan korkuyorum bide garantisi var yani sorun benle ilgili değildir demi ?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Sıfırlama garanti kapsamını bozan bir işlem değildir, haliyle oluşabilecek sorunlarda garanti kapsamında dur. Ayrıca yüklediğiniz şeyin tuşun çalışmayan yerine gelmesi diye bir şey olmaz

  • miray derki:

   Evet bazen donuyo son haftadır öyle

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Telefonun arada donması normal bir şey değil, buna sebep olan bir uygulama olabilir, donanım sıkışması olmuş olabilir

 33. miray derki:

  Hayır yani şunu demek istiyorum sıfırladığımda kesin dokunmatiğinin çalışmadığı yer duzelcekmi ya duzelmezse şimdi ben sıfırladım diyelim açmak için işte eposta yazıyosun şifreyi falan yazıyorsun mesela şifreyi yazmak için tıklıcam ama tıklayamadım mesela çünkü dokunmatiğin çalışmayan yerine geldi diye

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Miray, sorununuza kesin çözüm demiyorum fakat yazılımdaki bir sorun neden oluyorsa zaten dokunmatikte olan sorun düzelir :) donanımsal bir sorun varsa zaten servise vermeniz gerekecek. Sıfırlama yarım kalmış bir şekilde verirsin dokunmatiği çalışmadığı için yarım kaldı dersin hem daha iyi anlamış olurlar sorunu :)
   Karar sizin uygulamak yada uygulamamak size kalmış biz sadece öneride bulunuyoruz

 34. miray derki:

  Tamam anladım sizi çok teşekkür ederim yalnız bide yani kedin sorun çözülür demi

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   yazılımsal bir sorun varsa çözülür

 35. orhan derki:

  Hüseyin bey 2.el wp8 işletim sistemli Bi tel satın aldım fakat telin eski sahibinin Hotmail hesabı kayıtlı olduğu için ne kendi sim rehberimi kullanabiliyorum nede herhangi bir uygulama indirebiliyorum.çözüm için sıfırlama yapmam şart mı ve ayrıca yedek almasam olurmu yani sıfırlayınca kişisel dosyalar haricindeki sistem dosyalarıda silinir mi?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Sıfırlama yapmadan Microsoft hesabı değiştirmeniz olanaksız, mecburen sıfırlama şart, her şey silinir

  • sedat derki:

   telefon lumya 720 şarza bağladığımda normal şarj alıyor gibi görünüp şarj doldurmuyor arada ise bi müddet sonra batarya işareti üzerinde soru işareti beliriyor yardımcı olurmusunuz

 36. burhan derki:

  huseyın bey benım lumia 520 telım var telı sıfırladım cark donup duruyo 1 gun oldu hala donuyo

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Çarklar dönerken müdahale çok zor oluyor, sitemiz üzerinde sıfırlama ve sıfırlama sonrası sorunlar ile ilgili bir yazı var ona bir göz atın ve bu arada hiç şarjdan çıkarmayın

 37. ali osman derki:

  Telefonumu fabrika ayarlarına döndürdüm 2 tane çark çıktı bir gün dür onlar dönüp duruyor telefonu açamıyorum ne yapmalıyom

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   sıfırlama sorunları ve çözümü, konusuna bir göz atın orda denilen yönergeleri uygulayın düzelmez ise kendi bırakın yalnız şarjda olsun, bazen 12 saate kadar devam eden bir süreç oluyor

 38. iremirem derki:

  Merhaba bi sorum var bluetooth ile veri alamıyorum ben arkadaşıma gönderebiliyorum ama o bana gönderemiyor başarız uyarısı geliyor nedeni ne olabilir ? Teşekkürler

  • Tuna CengizkanerTuna Cengizkaner derki:

   Merhaba İrem Hanım, bluetooth ile veri almak istediğiniz arkadaşınızın cihazının modeli nedir acaba?

 39. ömer derki:

  MERHABA ARKADAŞLAR BENİM BİR SORUNUM VAR, BEN LUMIA 925 KULLANIYORUM, TELEFONUMA YÜKLEDİĞİM MÜZİKLERİ SİLMEK İSTİYORUM NASIL YAPABİLİRİM, AYRICA OYUN OYNARKEN TELEFONUM ÇOK ISINIYOR BUNUN NEDENİ NEDİR, LÜTFEN BANA YARDIMCI OLURMUSURUZ,,, ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM,,

  • Halil ŞahinHalil Şahin derki:

   Ömer bey müziklerinizi şu şekilde silebilirsiniz;
   -Müzik + Videoya girip ekranı 2 kere sola kaydırıp Şarkılar sekmesine giriyorsunuz, orada silmek istediğiniz müziğin üstüne basılı tutarsanız müzik silinir.

 40. Kaan Kılıç derki:

  merhaba ben telefonumu sıfırlamyı seçtim fakat çarklar dönüp duruyo sıfırlama bitmedi 7 saat falan oldu ne yapmalıyım

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Sıfırlama sorunları ve çözümü adlı makalemize göz atın, faydası olacaktır

 41. Murat Yıldırım derki:

  Lumia 925 Telefonum ile ilgili olarak. Windows hesabım var ve mail adresimi açtığımda ilgili sekmeler de telefon rehberimi görebiliyorum güncel olarak. bu sayfanın başındaki Sıfırlama talimatlarını yaptıktan ve telefon tekrar açıldığında bana ait olan Windows hesabı bilgilerimi girdikten sonra rehberim aynen geri yüklenecek mi?
  Ayrıca bilgi sahibi olan varsa bir önceki telefonum Nokia C6 01. bu telefonumdaki ajanda bilgilerimi Nokia 925’e nasıl aktarabilirim. Ajandayı çok yoğun kullandığım için bu aktarıma ihtiyacım var.
  şimdiden teşekkür ederim…

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   murat bey, windows yani microsoft hesabınızla giriş yapınca rehberiniz varsa onedrive üzerinde foto ve video yedeğiniz ve varsa yine sms yedekleriniz telefona geri gelir :)
   Ajanda veri aktarımı içinde, verilerimi aktar özelliğini kullanarak yapabilirsiniz.

 42. onur derki:

  Windows 8 htc kullaniyorum uygulama yukleyemiyorum hata kodu cikiyor yedekleyip sifirlamak istedim burdada farkli bir hata veriyor ve telefonumn hafizasi tamamn dolu hata verdigi icn guncellemede yapamiyorum bn ne yapmaliyim

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   onur bey şu işlemi yapın
   *Telefonunuzu kapatın ve şarj cihazı bağlı olmasın
   *Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun ve şarj cihazını bağlayın. Ekranda bir ünlem işareti (!) gösterilir.
   *Tuşlara aşağıdaki sırayla basın: *ses seviyesini yükseltme, *ses seviyesini azaltma, *güç + ses seviyesini azaltma.
   Telefonunuz sıfırlanır ve yeniden başlatılır

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   aynı micorosoft hesabınız ile giriş yaptığınız sürece istediğiniz kadar sıfırlayın rehberiniz kaybolmaz

 43. dogukan derki:

  Hüseyin bey bnm bi tabletim var en ezik oyun bile çok ama çok kasıyo bunun nedeni nedir sizce sıfırlasam gene kasrmı acaba Teşekkürler

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   tamamen konu dışı olmuş ama yinede cevaplayayım, 200- 300 liralık tabletler işlemci, özelliklede ram konusunda android sistemlerini doyuramadıklarından kasmaya çare yok, format geçici olarak çare olabilir ama sonra durum aynı olacaktır

 44. mehmet derki:

  İyi gunler
  lumia 820 kullanıyorum telefonu sıfırladım açıldı Nokia hesabımı girdim rehberim geri geldi buraya kadar sorun yok ardından güncelleme yaparken takıldı ve açılmadı çarklar takılı kaldı bende resetleme yaptım yenıden sıfırladım. Teli ama daha sonra Nokia hesabımı gitmeme rağmen gelmedi rehberim ne olmuş. Olabilir ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   rehberinin Nokia hesabı üzerinde değil Microsoft hesabı üzerindedir, tekrar sıfırlayın ve Microsoft hesabınızı girin rehberiniz gelecektir

 45. Musa Berk derki:

  Merhaba Vodafone dan 2-3 ay önce Lumia 925 aldım, ilk günlerde bir kere güncelleme geldi ve bir daha hiç güncelleme gelmedi. Bende telefonu sıfırlamak istedim, ayarlar -> hakkında -> telefonu sıfırla yaptım. Ancak şuan Whatsapp ı telefonuma yükleyemiyorum, mağaza da bulamıyorum ve internetten indirmek istediğimde mağazadaki karşıma çıkıyor ancak yükle – paylaş bölümü yok onun yerine uyarı yazısı var. Bu program telefonunuza yüklenemez gibi birşey. Acil yardımcı olurmusunuz ????

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   mağazada uygulama kısa süreli olarak kaldırıldı, tekrar geldiğinde yükleme yapabilirsiniz

 46. selda derki:

  Merhaba benim telefonum L 720. Servise gondrdim sanırsam sıfırladılar. mikrosoft hesabımı açmaya çalışıyorum bağlanılamıyor şebeke sinyali iyi duzeydeyse sorun diğer taraftan kynaklanıyor olabilir diye uyarı veriyor kaç gundur guncelleme de yapamıyorum uygulama da indiremiyorum yrdımcı olursanız sevinirim

 47. fatma derki:

  Merhaba yaklaşık 12 saattir telefonumda(HTC Windows 8) bu çarklar dönüyor ne zaman duracak bilgi verebilir misiniz

 48. fatma derki:

  MERHABA telefonumda (HTC Windows 8) sürekli dönen çarklar ne zaman duracak lütfen yardımcı olur musunuz

 49. canan derki:

  Merhaba Nokia 520 kullanıyorum fakat telefonum hiçbir şey indirmiyor sürekli ailem ayarları çıkıyor karşıma nasıl düzeltebilirim acaba?

 50. orhun derki:

  diyelim ki yeni microsoft hesabı aldım telefonu sıfırladım ve kişi listesini yeniden düzenledim. 17 yıldır kullandığım hotmail hesabımı doğal olarak maillere bakmak için telefonuma yüklemem gerekiyor. dolayısıyla telefonumda 2 ayrı microsoft hesabı olması gerekiyor. bu mümkün müdür? mümkünse rehberde sadece yeni açtığım hesabı seçmem mümkün olacak mı? zira seçemeyeceksem eski listem durumu daha karmaşık bir hale getirecek.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   orhun bey merhaba,

   bir cihazda iki microsoft hesabı olamaz, yeni bir microsoft hesabı alıp telefona girebilmek için cihazı sıfırlamak gerekiyor ve yeni adresiniz ile kurulum yaptığınızda sim kartınızda numaralarınız varsa onları yeni hesabınıza aktarabilir ve temiz bir listeye sahip olabilirsiniz :)
   Yine ayrıca ben eski adresimde kişilerim var onlarıda isterim derseniz onu normal e posta adresi olarak cihaza giriyoruz, rehber filtreleme kısmından gösterilecek kişi listesinde onuda işaretliyoruz ondaki kişilerde görünüyor :) siz hangini görmek isterseniz onu işaretliyoruz o görünüyor rehberde.
   inşallah çok karmaşık anlatmamışımdır :)

 51. Betül derki:

  Merhaba , yedeklemeden sıfırlama yapsak olur mu lumıa 520 için ?
  Teşekkürler

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Size kalmış bir şey, önemli bir şeyler yoksa yedek almadan sıfırlama yapabilirsiniz

 52. aishka derki:

  ilk once ekran oynuyordu shimdi bu gun,sonra sondurdum belki duzelir,ama shimdi ekran acilmiyordu,tshekur edelim sizden okudum basli tutum bak shimdi acildi ben mesajmi sona cetirmemish teshekur

 53. aishka derki:

  arkadashlar shimdi 620 lumiyayi yenilesem windowsunu nasil olar sizce? kapana bilirmi yine?lutfen cevab cabuk verin

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Eskisi gibi sıfırlama olaylarında takılma olayına sık rastlanmıyor inşallah kapanmaz

 54. Anonymous derki:

  Benim lumia 520 mim var telefonu sıfırladım yedeklemişim önceden o yedeklediğim fotoğraflar mesajlar ve rehberdeki kişiler geldi ama telefonun güncelleme ile gelen ayarlardan bazıları gitti arama engelleme gibi ne yapmam gerekiyor yardımcı olun lütfen

 55. Dilan derki:

  Merhaba ben lumia 620 kullanıyorum. telefonumdan çok memnunum ama bir konuda şikayetçiyim . Fotograf çektiğim zaman aynı resim 7-8 tane kaydoluyor. ustelik birini silince hepsi siliniyor. Bilgilerimi yedekledim ama sıfırlamaktan korkuyorum daha once gelen güncellemeyi yanlışlıkla kabul ettim telefon iki gün açılmadı en son garantiye verdim onlar sıfırlamış her şey silindi . Ama hala fotoğraflar fazla kaydolmaya devam ediyor .

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   yazılımsal bir sıkıntı var, telefonunuzdaki medyaları pc ye yedek alın ancak hafıza kartı takılı ise ondaki medyalarıda pc ye alın hepsini tek olarak ayarlayın ve sd kartı biçimlendirin, sonra pc ye Nokia software recovery tool kurun ve onunla yazılımı tazeleyin ve telefon açılınca bir foto çekin sonra tüm yedek aldığınız fotoları sd kart içindeki camera rool a atın sorununuz ortadan kalkacaktır.

 56. Dilan derki:

  Mrb ben 620 kullanıyorum telefonumdan çok memnunum fakat tek sorun fotoğraf çektiğim zaman 7-8 tane kaydediyor üstelik birini silince hepsi siliniyor. Müziklerde aynı şekilde. Telefonumu sıfırlamak istiyorum yedekledim ama korkuyorum açılmaz diye. Çünkü daha önce gelen güncellemeyi kabul ettim telefonum 2 gün açılmadı en son garantiye götürdüm onlar sıfırladı. Sıfırlamalarına rağmen fotoğraflar konusunda hala sıkıntılıyım

  • Halil ŞahinHalil Şahin derki:

   Dilan hanım telefonu sıfırlamanıza gerek yok sadece kamerayı seri çekim modundan çıkarmanız yeterli olacaktır.

 57. betul derki:

  merhabalar,
  7 ay önce LUMİA 925 aldım telefonum çok aşırı ısınıyor ve 8-9 saat şarjda kalsa yarım şarj olmuş halde çıkarmak zorunda kalıyorum. bu konuda ne yapmam gerekir şimdiden çok teşekkur ederim.
  iyi çalışmalar..

  • Halil ŞahinHalil Şahin derki:

   Merhaba, eğer 3G’li şebeke interneti kullanıyorsanız bu normal Lumia Cyan güncellemesi bu sorunu kısmen fixliyor. Yani derdinizin dermanı güncellemede :)

 58. murat derki:

  mrb. benim dayı oğlu teli düşürmüş ve ekran kırılmış telde güvenlik kilidi varmış kırık ekranla bunlar açmaya çalışmış fakat hep yanlış algılamış tel ve her seferinde 3-5 dk ka uzamış tekrar deneme hakkı. sonra teli tamirciye götürüp ekranı yaptırmışlar şimdi ise güvenlik kodunun tekrar girilme zamanı 3 bin küsür gün olmuş yani 1 sene civarı bu durumu düzeltmenin bir yolu varmıdır. telde hafıza kartı yok fotoları kaybetmek istemiyolar o yüzden format son çare. format atmadan bu güvenlik kilidinin zamanını sıfırlamanın bi yolu varmıdır. kodu biliyolar ama giremiyolar tekrar deneme süresi dediğim gibi 1 sene. yada bu fotoları verileri pc ye yedeklemenin bir yolu varmı. denemiş fakat ekran kilidi açıkken pc görmemiş teli. kilidi açın diye uyarı vermiş. acaba bu verileri kurtarmanın bi yolu varmıdır yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada tel Lumia 820.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Merhaba telefonu xp bilgisayara takıp denemenizi öneriyorum, xp işletim sistemli bilgisayarlar wp telefonları kamera ve tarayıcı olarak gördüğünden bir ihtimal resimleri telefonu takınca kurtarma şansınız var ancak işe yaramazsa tek çareniz sıfırlamak geçmiş olsun

 59. nisa derki:

  Merhaba ben lumia 620 kullanıyorum ve memnunum fakat Youtube. Video indir programından video indiriyorum ve bu müzik ve video kısmında yeni ve geçmiş yazan yer var ve orda görünüyor video o yerdeki görünenleri nasıl silebilirim ikinci olaraktan tubidy diye video şarkı indirme yerinden video indiriyorum ama telde bulamıyorum nasıl bulabilirim teşekkür ederim :)

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   merhaba hayrunnisa,

   8.1 geliştirici ön izleme kullananlarda video için bahsettiğin geçmiş sıkıntısı ortadan kalkmış durumda, cyan güncellemesi ile birlikte sizlerede gelecek biraz sabır.
   Windows phone 8.0 işletim sistemi uygulamaların sitem içine video kaydına izin versede bulunmasına olanak tanımıyor ve gizliyor, fakat 8.1 bu konuda daha esnek olacak cyan güncellemesini bekleyin

 60. dilan derki:

  merhaba ben lumia 630 kullanıyorum mağazalar da bir şeyler yüklemek için aile izni diyor internete girdim düzeltmek mağazalardan açtığım microsft hesabımın tüm bilgilerini unutum sıfırlasam düzelir mi

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   evet yeni bir hesap alın sıfırlayın ve yeni hesabınız ile giriş yapın sorun ortadan kalkar, ancak yeni hesabınızda yaşınızı 18 den büyük olarak yazın

 61. serkanserkan derki:

  lumia 925 kullanıyorum 8.1 ve gdr1 yüklü fakat ekranda çok takılmalar oluyor birde şarj fena gidiyor 2000 motor benzinli araba gibi sıfırlamak çözüm olurmu? yedekten kurulum yada sıfır başlangıçmı hangisini önerirsiniz bu arada bilgisayarımda XP

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   recovery yada software updater for retail ile yazılımı tazeleyin

 62. tahsin baran derki:

  Merhabalar bende 625 var ve şuan pd den 8.1 yuklemişim şimdi ise cyan güncellemesini alamıyorum bunun için wp 8.0 dönmem lazım yardımcı olursanız sevinirim.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   nokia software updater for retail programını pc ye kurun ve onunla güncelle deyin işlem sonunda ayarlar ekstralar bilgide cyan yazmazsa güncelleme kontrolü yapın ve varsa yükleyin

 63. Kevser Kocaman derki:

  Merhabalar.. Dün Nokia Lumia 920 telefonuma Cyan güncellemesi yaptım recovery tool ile.. Çoğu şey yedeklerden eskisi gibi ama whatsappı yedeklediğim halde sohbetlerim geri gelmedi. Sohbetlerin geri gelmesi için silip tekrar baştan yükleyince sohbet geçmişi bulundu diye soru soruyormuş ama sormadı. Tüm telefon verilerimi geri yüklediğim için mi yoksa whatsappı geri yüklemeden sonra yine silip kendim yüklemem mi gerekiyor? Teşekkürler…

  • Burak DalyandaBurak Dalyanda derki:

   Kevser hanım, whatsapp verilerinizi yedeklediniz mi? Ya da ayarlarda yedekleme ayarlarında uygulama verileri seçili mi?

 64. mücahit derki:

  Abi ben hesap açtım ama beceremedim, şimdi telefonu sıfırlarsam yine hesap açmayı beceremessem yüklü olan uygulamalarda silinir ne yapmam lazım hesap açamıyorum abi.

 65. Sabri derki:

  Merhaba benim Nokia Lumia 625 White model telefonjm var.Alalı 1 ay oldu 8.1 güncellemesi yaptım telefon yavaşladı ve kasmaya başladı bende sıfırladım yine kasmaya başladı ama daha büyük bir kaç sorun var veri internetimle güncelleme yapamıyorum ve marketten hiçbir şey indiremedim bide market resimleri de gözükmüyor…Bu arada http://www.windowsphone.com adresinden Ailem uygulamasını sorunsuz yaptım aktif hala getirdim ama yine indiremedim…YARDIMCI OLUNNN

 66. ali derki:

  Sa kolay gelsin lumia 620 var elimde güncelleme geldi bugün 8.1 diye yaptım yaptıktan sonra mağazaya guncenleme geldi
  14 tane felan mikrosof hesabım şifre istedi bende unutmuştum teli sıfırladım telefon hafızasındaki numaralar silinmiş kişilerden sim numarasını aktar yaptım ama telefon hiç sim hafızasına kaydetmemiş onun nedeni ne artı bitane de sorum var bu numaraları nasıl geri bulabilirim teşekur ederim kolay gelsin

  • Halil ŞahinHalil Şahin derki:

   Numara yedeklemeyi manuel yapmanız gerekli. Diğer numaraları da diğer microsoft hesabınızın şifresi ile bulabilirsiniz ancak

 67. emrullah derki:

  htc 8 s kullanıyorum tel dondu acamadım bende sıfırlama denedim şimdi bi dişli ve şimşek işareti var ne yapmalıyım

 68. emrullah derki:

  htc 8 s kullanıyorum tel dondu acamadım bende sıfırlama denedim şimdi bi dişli ve şimşek işareti var ne yapmalıyım

 69. berkant derki:

  cyan sonrası normal kurulumda hafıza katındaki uygulamaları neden diğer klasörüne atıyorda ben bunları göremiyorum 500 mb lik uygulama var tekrar mı indiricem hangi birini bulucamda inidiricem nasıl tekrar aktif edebilirim bunu

 70. emre derki:

  Arkadaşlar 5-6 ay önce htc 8s aldım severek kulanıyordum bi arkadaşımın düşürmesi sonucu ekran çatladı. Değiştirik yenisi ile eve geldim kendi kendine kapandı telefon geri götürdüm benim hatam ekranı takarken bataryaya zarar vermişim dedi yeni batarya taktı bu seferde şarj sorunu yaşıyor. Şarja taktığımızda ekranda bartarya işareti çıkıyor üzerinde de soru işareti var ve telefon kapanıyor. Arkadaşlar bilginiz varmı neden bunu yapar kaç gündür telefonsuz kaldım adam hala bulmadı sebebini

 71. Liva Hanım derki:

  Ben telefonumu wifi sıkıntısı yaptığı için sıfırladım microsoft hesabımı kurmadı ve çözülmedi sorun.Recovery denedim yine erişim yok diyor.Telefonum Lumia 820

 72. olcay derki:

  Mrb..l 520 kullanıyorum.sms yedekleme acık.simdi tum gelen giden sms ler buluta kaydoluyormu??eger oluyorsa bunları nasıl geri yuklicem?cok onemli bı sms i sildim yanlıslıkla acil cvp ltf

  • Halil ŞahinHalil Şahin derki:

   Yedeklere alıyor eğer yedekleme açıksa. Bazen sildiğiniz sms’i buluttan da silebiliyor bazen de yedekte kalıyor. Onlara erişmeniz için bir ekosistem şu an için mevcut değil fakat telefon sıfırlandığında ve şu anki mevcut mail adresi ile telefon senkronize edildiğinde o smsler otomatik olarak mobil cihaza indiriliyor.

 73. bahar derki:

  merhabalar. ben nokia lumia 920 kullanıcısıyım telefonuma mesajlarım beni biri aramadan gelmıyo benım mesajlarımda çok geç gidiyo ne yapablirlim ?? yardımcı olurmusunuz

  • Halil ŞahinHalil Şahin derki:

   Merhaba Bahar hanım anladığım kadarıyla bir şebeke sorunu ile karşı karşıyasınız. Telefonu 2G’ye alıp öyle kullanır mısınız sorun düzelecek mi? Düzelip düzelmediğini bize yazın teşekkürler…

 74. ebrara derki:

  bn dediklerinizi yaptım ama yedekleme yapılsınmı aşaasında veete bastm ama yüklenmedi ne yapmalıyım

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   ayarlara girip yedekleme içersinden Yedekleme yapılsın mı aşamasında bir geri yükleme yapmaz sadece yedek alır ?

 75. ahmey derki:

  nokia 520 telefonum var sarj aletini takınca siyah bi arka planın üstünde beyaz bi ünlem işareti cıkıyor lutfen yardım edin

 76. gizem derki:

  Merhabalar huseyin bey ben microsoft hesabımın şifresini unuttum ve surekli bişeyleri guncellemek için bana şifreyi soruyor telefonu sıfırlamakanda korkuyorum açılmaz diye acaba sıfırlamazsam da onceden indirdiğm uygulamaları kullanmamda sakınca olur mu yoksa illa sıfırlamam mı lazım yardımcı olun lutfenn

  • Halil ŞahinHalil Şahin derki:

   Merhaba Gizem hanım, Hotmail şifre sıfırlama seçeneklerinden belki şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

 77. ihsan derki:

  arkdaşlar ben htcs8 kulanıyrum mıcrosoft hesabı alamıyorum bır hata olustu daha sonra tekrar denıyın dıyor herseyı denedım olmuyor ne yapmam lazım

 78. Büşra derki:

  Merhaba, ben nokıa lumia 625 kullanıyorum. allaı bir sene olmadı. bazı sorunlar yaşamaya başladım. her zamanki gibi güncelleme istedi. ben de güncelledim ve her şeyi kabul ettim. yazılım güncellemesi olduğunu sonradan fark ettim. 8.0 dan 8.1 e güncelledi. whatsappa girince sürekli uyarı veriyor yazılımınız desteklemiyor diye. bunu nasıl düzeltebilirim? bir de şu an telefon kapandı çark ve şimşek işareti çıktı. power ve ses kısmaya bastım yukarıda dediğiniz gibi. telefon açıldı. açılırken kart cd sorunu var yazdı. anlamadım. telefonun tarihi ve saati aldığım zamana mayısa döndü. tekrar kapatıp açtım yine sıkıntı oldu. tarih saat düzeldi fakat geri tuşunda sıkıntı var. yardımcı olursanız sevinirim.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Merhaba Büşra,
   yazılımınız desteklenmiyor hatası tüm kullanıcılarda mevcut,bunun sebebi whatsapp uygulamasının 8.1 için güncelleme yapmamasıdır. Sistem yada cihaz ile ilgili bir sıkıntı değildir ve uygulama güncellenene kadar devam edecektir, ancak normalde sadece uygulamayı ilk yükleyip aktive ettiğinin dışında hata vermemesi lazım seninki biraz anormal galiba.
   Geri tuş sorunun çark ve şimşek işareti ile birlikte yazılımsal gibi duruyor, Bilgisayarın mevcut ise Nokia software recovery toll programını kurduktan sonra telefonunu bağlayıp güncelle diyerek mevcut yazılımı tekrar kurmak sureti ile yaşadığın geri tuş problemine çözüm üretebilirsin.
   8.0 a sürüm düşür diyeceğim ama biraz teferruatlı bir iş olduğunundan yapamayabilirsin, şimdilik yukardaki işlemleri denemeni tavsiye ederim.
   Bu aralar iş yoğunluğundan sorulara biraz gecikmeli bakabiliyorum, acil sorman gereken bir konu olursa e posta adresimden bana sorabilirsin

 79. zekeriya derki:

  sa benim lumia 820 vardi kirildi.icindeki numaralarimi kurtarabilirmiyim? benim icin onemliydi.tesekkurler

  • Fatih TercanFatih Tercan derki:

   Numaralarınız hotmail hesabınızda saklanmaktadır. Windows Phone kullanmaya devam edecekseniz hotmail hesabınızı tanımladığınızda buluttan tekrar yüklenecektir.

 80. reyhan derki:

  merhaba ben Nokia 520 kullanıyorum.mikrosoft hesap şifremi unuttuğum için giriş yapamıyorum.giriş yapamadığım için güncellemeleri yapamıyorum.bana da yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler

 81. ozge derki:

  ya ben lumıa 520 kullanıyorum telefonumu sıfırladım sıfırlamadan önce yedekleme yaptım ama kurulumda windows phone yerine ögeleri yedekleme yi seçtim . uygulamalarım filan gelmedi ne yapabilirim ?

 82. mehmet derki:

  lumıa 520 tel sıfırladım ama microsoft hesabında oturum açamıyorum sinyal az fala diyor

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Bazen geçici olarak bu hata alınabiliyor tekrar tekrar deneme yaptınız mı ? başlangıçta geri yükleme yapmak istiyorsanız oturum açmayı atlayıp telefon açıldıktan sonra hemen sıfırlayıp başlangıçta oturum açmayı tekrar deneyebilirsiniz. yada telefon açılınca oturumu ayarlar- e posta hesaplardan oturum açabilirsiniz

 83. nesrin derki:

  merhaba ben lumia 920 kullanıyorum. Bugün telefonumu sıfırladım. Yalnız önceki verimi alamadım telefondan. İnternete girerken sıkıntı yaşıyorum. Facebook’a giremiyorum sürekli hata veriyor. Ne yapmam gerekiyor?

 84. simge derki:

  merhaba ben telefonuma reset attım fakat bir dişli ve şimşek sembolü çıktı şarja taktım şarj olduktan sonra sorun çözülür mü acaba?

 85. güneş derki:

  Mrb lumia 520 kullanıyorum telefonumu bikaçkere sıfırladım yeniden başlattım.. Telelefonuma virüs girdi.. Telefonum ikide bir kapanıyor daha açılmıyor neyapabilirim …

  • Halil ŞahinHalil Şahin derki:

   Merhaba, Windows Phone telefonlara virüs bulaşmaz. Muhtemelen eksik yazılım yüklemişsiniz ya da sıfırlama yaparken protokollerden birisi yüklemeyi tamamlayamamış bana mail atarsanız sorununuz ile bizzat ilgileneceğim iyi günler.

 86. metin derki:

  Merhaba Hüseyin. Bey ben lumia 630 kulanıyorum telefonu ilk aldığımda Facebook. Gayet güzeldi yanı normal seklınde ıdı ama daha sonra sadece haber kaynaklarını gösteriyor yanı bende ekli olan. Arkadaşlarımın paylaştıklarını göremiyorum bunu nasıl duzeltebilirim acaba

  • Burak DalyandaBurak Dalyanda derki:

   Merhaba. Facebook a web tarayıcıdan giriş yapıp haber kaynağından sırala tuşuna basıp başlıca haber yerine en son u seçerseniz sorun kalmayacaktır.

 87. Nesrin derki:

  Merhaba ben geçtiğimiz günlerde de yazmıştım telefonumu sıfırlamıştım. O sıkıntılar halloldu fakat telefonum şimdi de kulaklığımı tanımıyor. Ne yapmam gerekiyor?

  • Halil ŞahinHalil Şahin derki:

   Biraz garip bir cevap olacak amakulaklığınızı tükürük ile ıslatıp öyle bir dener misiniz?

 88. Berna derki:

  One Drive fotoğrafları sildim ancak kapak oldu albüm kapağından nasıl sileceğim ve yedekleme istemiyorum kapatamıyorum da

 89. deniz derki:

  Beniim telefonum nokia 520 8.1 e yükselttim microsoft hesabımın şifresini istiyor ben bilmiyorum ve yenileyemiyorum sıfırlarsam telefonu yeniden 8.1 e yükseltebilirmiyim

  • Burak DalyandaBurak Dalyanda derki:

   Sürüm düşürme yapmadıkça sıfırlama sonrası sisteminizin sürümü düşmez. Yani sıfırladığınızda halen 8.1 kullanırsınız

  • deniz derki:

   Sağol fabrika ayarlarına direkt dündürürsem bi sorun olurmu kapanma filan

  • Burak DalyandaBurak Dalyanda derki:

   Sıfırlanaya başlamadan, bataryanızın %70 ve üzeri olmasına (tavsiyemiz %100 le başlamanız) dikkat edin. işlem boyunca her ne suretle olursa olsun cihazı kapatmayın resetlemeyin. Uzun sürebilir.

 90. eda bayrak derki:

  Mrb benim tel nokıa lumia 1320 wp 8 guncellemesi yaptım yapmaz olaydım e posta şifremi unuttum hiç birşeyi guncelleyemiyorum 34 tane uygulama birikti telefonu sıfırlamayı düşünüyorum lakin yorumlardan korktum açılmıyormuş ayrıca tekrar bazı uygulamaların inmediğini duymuştum sıfırlayınca boylede nereye kadar devam edebilirim bılmıyorum guncellemesiz. sıfırlıycam ama bi sorunla karşılaşıcam dıye korktum kaldım hiç bişiy yapamıyorum yardımmm edin:)

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Eda hanım merhaba telefon numaranız hesabınızda kayıtlı mı ? eğer doğrulama için daha önce kayıt ettiyseniz telefondan buraya girin https://account.live.com/ResetPassword.aspx ve sonra parolamı unuttumdan devam edin kayıtlı olan telefonunuza sms olarak parola sıfırlama gelecek ona tıklayıp parolanızı yeniden girebilirsiniz, çok aktif olarak siteye bakamıyorum bana e posta adresimden ulaşabilirsiniz

 91. Ekin özcan derki:

  Merhaba
  Lumia 620 kullanıyorum, telefon alınalı 7 ay oldu. Telefonumu özenli kullanmama karşın halıyla aralarında bir karış yükseklikten düşürdüğümde telefonun açma kapama tuşunda problem çıktı. Temassızlık gibi bir şey, arkasını çıkardığımda ses açma kısma tuşlarına göre telefonu açma kapama tuşunun daha içine göçmüş olduğunu fark ettim, bunun için servise göndereceğiz, henüz çok fazla sıkıntıya sokmadı beni bu. Fakat telefonu düşürdüğümde, tuş açma kapama tuşu bozulduğu sırada Whatsapp’ım açıktı. Kapandı ve o günden sonra ne kadar kaldırıp geri yüklesem de dokunduğum zaman açılmadı.. Sıfırlamalı mıyım ne yapmalıyım beni bilgilendirir misiniz acil cevap lütfen!!!!

 92. ylz derki:

  merhaba. telefonumdan microsoft hesabını nasıl kapatabilirim acaba? çok fazla internet harcıyor. oturum açmadan kullanamıyor muyum telefonu? garantiye gitti geldiğinde hesabımı açmam gerektiği söylendi onun öncesinde açık değildi. şu anda kapatmak istiyorum tamamen mümkün mü. bi hesaba bağlanmadan kullanabilir miyim telefonu? markası lumia 525

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Merhaba ylz,

   Tabiki telefonunuzu Microsoft hesabına bağlamadan yada olmadan kullanmanız mümkün, ancak bu kullanım kısıtlı olacaktır. Uygulama yükleyemez ve var olan uygulama güncellemelerini yapamazsınız ancak diğer fonksiyonları kullanabilirsiniz. Microsoft hesabınızın fazla internet harcama gibi bir olasılığı olamaz, tabi fotoğraflarınızı one drive otomatik yedekleme açıksa yedekleme için kullanıyor olabilir onun dışında dediğiniz gibi bir kullanım söz konusu değildir

 93. ecem derki:

  Merhabalar telefonum lumia 620 rehberim silindi ve bana ordaki kişilerin acil lazım lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Halil ŞahinHalil Şahin derki:

   Merhaba ecem hanım microsoft hesabınızla giriş yaptığınızda hesap senkronizasyonu bittiğinde rehberiniz otomatik geri yüklenir. Sim kartta ise simkarttan geri yükleme de yapabilirsiniz.

 94. Mert derki:

  Merhaba acil yardıma ihtiyacım var Windows Phone 8.1 güncellemesinden önce telefonumda olan oyun güncellendikten sonra birden yok oldu ayarlara girdiğimde oyun var olarak gözüküyor ama uygulamalar da veya oyunlarda gözükmüyor ne yapabilirim?

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   oyun sd kartta mı yüklü ? sd kartta yüklü ise kartı çıkarıp telefonu kapatın daha sonra kartı takıp telefonu açın. bazen güncelleme sonrası sd karttan okuma hatası oluşabiliyor

  • Burak DalyandaBurak Dalyanda derki:

   Şarjınızın %70 üzerinde olmasına dikkat edin. Tercihen %100 ken başlamanız. Yedeklerinizi de aldıktan sonra başlayabilirsiniz.

 95. nalan derki:

  Merhaba benim sorum su eski telefondaki sim kartimi yeni telefonuma taktim eski telefondaki rehberi sildim ve fabrika ayarlarina dondum.Yeni telefonumda whatsapp uygulamasini kullanmaya basladim sorum su ki baska biri eski telefonu kullandiginda whatsapp mesajlarina ulasir mi ve yeni telefonuma gelen whatsapp mesajlari eski telefonda gozukur mu simdiden tesekkurler.

  • Burak DalyandaBurak Dalyanda derki:

   Nalan hanım merhaba,
   Whatsapp uygulaması telefon rehberi ve numaralar bazında çalışır. Telefon bir şey ifade etmez. eğer rehberi temizlemiş ve telefonu da sıfırlamışsanız endişe etmenize gerek yok. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 96. elıf can derki:

  Merhaba huseyın ben telefonumda kayıtlı olan mıcrosof hesabı bana aıt değil bunu nasıl degıstıre bılırım

  • Burak DalyandaBurak Dalyanda derki:

   Merhaba, Telefonun Microsoft hesabını kaldırmak, değiştirmek vs. için telefonunuzu sıfırlamanız gerekmekte.

 97. Mert derki:

  Hüseyin bey 21.11.2014 Tarihinde ki yorumumda oyunun var olarak gözüktüğünü ancak oyunun olmadığını boşu boşuna yer kapladığını belirtmiştim.Sizde oyun sd karta yüklü ise kartı çıkarıp tekrar deneyin demiştiniz ancak oyun sd karta yüklü değil hala bu soru la uğraşıyorum.Yaklaşık 2 GB lik Bir alan kaplıyor.Ne Yapabilirim

 98. Sengul derki:

  Merhabalar bende 925 lumia var…Bluetooth yi kullanamiyorum…aciyorum.ekranda cihazin ismi gorunuyor .Eslestirmek icin dokunun yaziyor.dokundugum zamanda Eslestirilen aksesuarda …..nolu pin chazin uzerinde\goruntulenen pin ile\eslestiginden emin olun diyor…iyide cihazda oyle bir pin yok? degisik marka akilli tel.dan gelenide okeyliyor ama sonra bi sorun olustu diyor ve sonuc olumsuz…..tel.numu 3 ay once aldim.ve teknolojiyle aram hic iyi degil….Tesekkurler

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   cihazınızı kapatın sonra ses kısma + kamera + açma tuşlarına ( ses kısma ve kameraya parmaklarını basılı tutarken açma tuşuna başka bir parmak ile basmalısın ) telefon titreyene kadar bas ve bırak

 99. ibrahim derki:

  Merhabalar. L925 kullanıyorum. Rehberimde sadece sim kişilerinin gözükmesini istiyorum. Yeni Microsoft hesabı açmam gerek sanırım. Fakat anlamadığım nokta şu,telefonu sıfırlamak zorunda mıyım ? Yani fabrika ayarlarına mı döndürmem gerek ? Hesabımı silip yenisini açma şansım yok mu sadece ? Teşekkürler ilginiz için.

 100. umut derki:

  Magazamin sifresini unutum sifirlama yaparsam yeni hesap aça bilirmiyim hüseyin bey

 101. umut derki:

  Merhaba ben nokia lumia 630 kulaniyorum magazamin sifresini unutum herseyi denedim olmadi sifirlasam olurmu acaba hüseyin bey.

 102. meltem derki:

  merhabaa yukarda ypıln sıfırlama işlemi lumia 820 mii??

 103. Beyza derki:

  telefonu sıfırladım fakat oturum açamıyorum internet paketim yok ve wifiyede bağlanamıyorum acaba oturum açmak için internet paketi mi yapmam gerekiyo ?

 104. Büşra derki:

  Merhaba ben lumia 520 kullanıyorum telefonuma akşam reset attım açtım kullandım sarma da taktım bugün suya düşürdümdüşürdük ve kapandı sonra sarma taktım bir dişli ve şimşek çıktı sonra ekran yavaş yavaş karardı ne yapabilirim

 105. Batuhan derki:

  Bana yardımcı olabilir misiniz lütfen…
  L620 kullanıyorum güncelleme geldi ve telefondaki numaralar gidicek diye korkuyorum tüm kişilerimi sim kartıma aktarmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim

  • Fatih TercanFatih Tercan derki:

   Telefonunuzdaki numaralar bulut hesabınızda saklanır.Dolayısıyla numaralar kaybolmaz.

 106. nimet derki:

  merhaba, lumıa 820 aldım, ancak bir türlü Microsoft hesabı oluşturamadım. Bağlanılamıyor, şu anda bağlanamıyoruz, biraz bekleyip tekrar deneyin yazısı çıkıyor. Paketimin interneti mevcut, ayrıca wifi üzerinden de bağlantım var. Ayarlar telefonumu bul’da kurulum gerekiyor yazıyor. Mağazadan hiç bir uygulama indiremedim henüz. Şarj etmek için pilin tamamen bitmesini beklemem gerekiyor mu? Teşekkürler.

 107. nimet derki:

  Mevcut hesabımla oturum açamıyorum, yeni hesap da oluşturamıyorum. Şu anda bağlanamıyoruz, bekleyip sonra tekrar deneyin yazısı çıkıyor.PCden oturum açıyorum, şifrede problem yok. Ne yapmalıyım?

  • Emir İlgünEmir İlgün derki:

   telefonu sıfırlayıp başka bir Microsoft hesabı ile denediniz mi peki?

 108. Bünyamin derki:

  Merhaba telefonum lumia 525 telefon nasıl olduysa ekrana şimşek ve dönmeyen çark geldi reset atmaya çalıştım format atmaya çalıştım yine aynı işaret geldi ne yapmalıyım telefonun bataryasını bile söktüm fayda etmedi.

  • Fatih TercanFatih Tercan derki:

   Lumia recoveery tool programıyla telefonu kurtarma işlemi uygulamalısınız pc yardımıyla.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   Bünyamin bey şimşek ve dönmeyen çark cihazda sistemsel hata oluştuğunda çıkar, hatanın boyutuna göre bazen ses düğmesinin tam ortasına ve power tuşuna aynı anda basılı tuttuğunuzda kurtulmak mümkün. çözüm olmazsa birde şu yönergeleri deneyin

   Telefonunuzu kapalı olsun (zaten açılmıyordu) ve şarj cihazı bağlı olmasın
   Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun ve şarj cihazını bağlayın. Ekranda bir ünlem işareti (!) gösterilir.
   Tuşlara aşağıdaki sırayla basın: ses seviyesini yükseltme, ses seviyesini azaltma, güç + ses seviyesini azaltma. inşallah çözüm olur

  • Fatih TercanFatih Tercan derki:

   Kurtarma işlemi ile açabilirsiniz ancak telefonu. Yazılım telefonunuza tekrardan yazılım yüklemesi yapacak.

 109. hatice derki:

  Nokia lumia 625 kullanıyorum microssoft hesabı şifremi bilmiyorum çok sinir bozucu ve artık telefonumu sıfırlama derecesine geldim hiçbişey indiremiyorum şifre soruyo sürekli defalarca şifre denedim ama ne yaptıysam olmadı lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz

  • Fatih TercanFatih Tercan derki:

   bu sayfadan tekrar şifre alınız başka bir çözümü yok maalesef.

 110. hatice070ay derki:

  Bana yardım edin lütfen nokia 625 kullanıyorum microssoft hesabı şifremi bilmiyorum ve telefonumu sıfırlama derecesine geldim hiçbişey indiremiyorum bana yardımcı olun lütfen

 111. nimet derki:

  Telefonumu sıfırlayıp nerdeyse 1 saat boyunca tekrar tekrar denedim, sonunda telefonumu kurdum. Öneri ve bilgilendirme için teşekkürler.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   fm radyo yüklemenize gerek yok zaten üzerinde var :) uygulamalar listesinde fm radyo olarak göreceksiniz, orada yoksa yazılımızhüncel değil demektir o zaman müziğin içine bakın

 112. Büşra derki:

  Ben telefonumu sıfırladım tekrar kurarken Microsoft hesabı istedi denedim ama 0x80048823 hatası veriyor ne yapmalıyım ? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Hüseyin MutluHüseyin Mutlu derki:

   tekrar tekrar denerseniz hatayı aşabilirsiniz, bazen olabiliyor

 113. osman derki:

  telefonum güncelleme yapıyor ama yaklaşık 3,4 saattir dişli ekranda dönüyor? bukadar uzun sürermi güncelleme iptalde edemiyorum bilgi verirmisiniz ?

*


yedi − = 3

Top