WindowsPhone Şarkı Listesi Oluşturma
29/07/2013
Hüseyin Mutlu (590 Haber)
11 Yorum
Paylaş

WindowsPhone Şarkı Listesi Oluşturma

Windows Phone platformuna yeni geçmiş bir çok kullanıcımızın şarkı listesi yapmakta zorlandığını göz önünde alarak, basit yoldan Semih Can Ateş‘in katkıları ile birlikte nasıl şarkı listesi yapılır sizlere aktarmaya çalışacağım.

Öncelikle aynı çalma listesine eklemek istediğiniz şarkıları bir klasöre topluyorsunuz. Daha sonra bütün şarkıları seçip ters tıklayıp Özellikler > Özet yolunu izliyoruz.
Şarkının TARZI yerine ” oluşturmak istediğimiz çalma listesi adını ” yazıp tamam diyoruz.
Bizim vermiş olduğumuz isim Best tir, Daha sonra bu şarkıları ( klasörü kopyalamıyoruz! ) telefonunuzdaki “Music” klasörüne kopyalıyoruz.
Telefondan müzikleri açıp tarzlar bölümüne geldiğimizde Liste adımızı görebiliyoruz.

Sd kart özelliği olanlar sd kartlarındaki müzik klasörüne atsınlar şarkıları 🙂

Hüseyin Mutlu

Hüseyin Mutlu

Nokia Lumia 630-820- 920 -925-1520-830 gibi modeller üzerinde, deneme yanılma yöntemi ile Sürüm düşürme, farklı ülke variantı yükleme, Global variant taşımayan cihazları Türkçe dil yapma ve flashlama konularında kazandığım üst seviye deneyimlerimi platform kullanıcılarıyla paylaşmayı seviyorum :) İletişim ; hseyin-mutlu@outlook.com h_mutlu@ttmail.com

Yorum Yap

11 Yorum yapıldı : "WindowsPhone Şarkı Listesi Oluşturma"

Uyarma Seçenekleri
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan
okan değirmenci
Ziyaretçi

Ama bu yaptığımızla telefon hafızasını doldurmuş oluruz. Telefondaki music klasörüne kopyalarsak.

Hüseyin Mutlu
Ziyaretçi

okan bey, sizin hafıza kartınız varsa hafıza kartı içindeki müzik klasörüne atın şarkıları 🙂 920 üzerinden yapılan bir anlatımdır.

Engin
Ziyaretçi

Bence böyle yapmayın sonuçta meta tagları oynuyorsunuz. Bi sıkıntı olmaz ama tarz menüsüyle çalma listesi yapmak olmamış

Hüseyin Mutlu
Ziyaretçi

Amber güncellemesi ile bu yollara gerek kalmayacak inşallah 🙂 Bizlere en basit liste yapma şekli sorulduğu için, bizde en basit yöntemi sunuyoruz illegal bir yanımı var yoksa ?

Muhittin Kartal
Ziyaretçi

Engin beyin demek istediği orijinal bir mp3 dosyası varsa tag bilgileri bozulmaması için uyarı niteliğindedir, mevcut wp düzeni bize bundan daha kolay bir liste oluşturma yolu bırakmıyor malesef

Hüseyin Mutlu
Ziyaretçi

aynen muhittin bey, bize başka yol bırakmadığı için meta tagları falan önemli değil, kullanıcılara bu yolu sunuyoruz 🙂

umut
Ziyaretçi

bi yol daha var pc’ye gerek kalmadan tag’leri bozmadan.üstelik anlık olarak yükleyip silebiliyorsunuz

Burak Dalyanda
Ziyaretçi

yonteminizi facebook sayfamızın ozel mesaj bolumunden gonderin yayınlayalım.

çağatay
Ziyaretçi

parçaları önce itunes üzerinde çalma listeleri oluşturarak pc den telefona aktardığınız zaman çalma listeleri itunesteki gibi gözüküyor, yani farklı ayarlarla uğraşmaya gerek kalmıyor.

Fatih Tercan
Ziyaretçi

Itunes ve Mediaplayer ile liste oluşturmak dediğiniz gibi en mantıklı çözümler.Bende liste oluşturmak için Zune kullanıyorum. WP7 den gelen bir alışkanlık olsa gerek.

çağatay
Ziyaretçi

bende de iphone dan kaldı itunes alışkanlığı 🙂 hatta iphone dan sonra lumia 920 biraz zorluyor beni özellikle bildirimler konusunda facebook, whatsapp, foursquare gibi programlarda telefonun hiç tepki vermemesi bazen zor durumlara düşüyor beni.

wpDiscuz