İnceleme: Xiaomi Mi Hyrid Pro HD Kulaklık
24/11/2017
Fatih Tercan (1140 Haber)
90 Yorum
Paylaş

İnceleme: Xiaomi Mi Hyrid Pro HD Kulaklık

Xiaomi Mi Hyrid Pro HD kulaklık incelememiz ile karşınızdayız.

Yeni bölüm olarak sizlere çeşitli alanlarda incelemeler yapmaya karar verdik. Geçtiğimiz haftalarda İnternet üzerindeki 11.11 çılgınlığına fırsat bilerek arayışlara girdik.

Hali hazırda kullandığım Urbanears Kransen kulaklıklarımın bozulması ile yeni bir kulaklık ihtiyacı doğmuştu.

Daha önce Beats Urbeats, Bose gibi kaliteli kulaklıkları kullanmıştım. Ama bu kulaklıklar $ / TL paritesi nedeniyle hiç mantıklı olmayan fiyat değerlerinde geziyordu.

Bass,tizz sesleri iyi verebilecek dengeli bir kulaklık arayışım Çinli üretici Xiaomi ile tanışmama vesile oldu.

Gearbest.com üzerinde kampanya dahilinde 17$ fiyata Hybrid Pro HD almaya karar verdim. Ürünün Hollanda Postası ile takipli olarak  gönderilmesini istedim.

Sonuçta 12 gün gibi bir sürede ürün elime ulaştı. Size bir uyarıda bulunmak istiyorum.

Gearbest Türkiye sitesi açıldığında 6-10 gün gibi bir sürede teslim yapacağını söyleyen Türkiye hızlı kargo seçeneği sunmuşlardı. Bu hizmet şu anda biraz sorunlu çalışıyor. Siz ya takipsiz ya da Hollanda postası tercih edin.

 

Ürünün Xioami ve 1 More Design ortaklığında üretilmiş. 1 More Design hazırladığı üst seviye kulaklıkları ile bilinen bir marka.  Firmanın benzer kulaklığı 100$ fiyat ile satılıyor.

Gelelim kutu içeriğine . Kutu bir kulaklık için biraz ağır.

Ürünün kutusuna kulaklıkların yanında yedek kulak  uçlarının bulunduğu şık bir kutu geliyor. Ürün ile birlikte toplamda dört adet başlık geliyor. Bunlar;

 • XS : En küçük boy
 • S : Küçük boy
 • M : Orta boy. Bu kulaklıkların üzerinde geliyor.
 • L : Büyük boy

Ayrıca 1 adet kulaklık saklama kılıfının kutudan çıkması bizleri sevindirdi.

İsterseniz kulaklığa ait resimlere bir göz atalım.

Kulaklık teknik özelliklerine göz atalım.

 • 20 – 40,000 Hz gibi geniş bir frekans aralığına sahip cihazda dip sesler güzel bir şekilde yansıtılabiliyor.
 • Kulaklık en fazla 98 dB ses üretebiliyor. Bu ses değerlerinde bass ve tizlerde hiç bir patlama söz konusu değil.
 • 32 Ω empedans değerine sahip kulaklık Hi-Fi yüksek kalite ses desteğine sahip. Tabi burada sizin kulaklığı bağladığınız cihazın desteklediği değerde önemli. 16 Ω empedans değerine sahip bir cihazda kulaklığın özelliklerini tam olarak kullanamayabiliriz.
 • 17 g ağırlık

Cihazda 3 yapılı bir sistem kullanılmış. Bu hibrid yapı iki adet dengeli armatür sürücü ve dinamik sürücüden oluşuyor.

Çift dinamik sürücü bass sürücü grafen malzeme ile desteklenmiş.bu yapı  bass ve orta tonları yumuşatarak daha detaylı zengin bir ses duyulmasını sağlıyor. Dengeleyici armatür sürücü ise yüksek notalardaki sesleri dengeliyor ve seslerin bozulmasını önlüyor.

Bu karmaşık sistem bir araya geldiğinde dengeli bir kulaklık ile tanışıyoruz. Kulaklık urbeats gibi güm güm kafanıza vurmuyor. Ama bass sesleri doğru bir şekilde duyabiliyorsunuz.

Bu kulaklıkta akustik sesleri dinlemek gerçekten bana keyif verdi. Ülkemizde kulaklık 90-120 TL aralığında bir fiyattan satılıyor.

Kulaklıkta üst seviye metal malzeme kullanımı karşımıza çıkıyor. Kulaklık başlığı,kumanda kısmı ve kulaklık jakı metal destekli.

Kumanda kısmı android cihazlar sorunsuz çalışırken, iOS da sadece orta tuş çalışıyor. Windows Mobile cihazlar ile deneme şansım olmadı.

Bu kulaklıkta mikrofonun özel bir yeri var. HD kalitesinde bir mikrofon ile karşılaşıyoruz. Mikrofon karışı tarafa gayet başarılı sesler gönderiyor.

Kablolar biraz sert bir malzemeden yapılmış. Kransende örgülü bir yapıya sahip bir kablo yapısı vardı. İlk başta mi kulaklıklar dayanıksız gibi gelse de bu sert yapı gayet başarılı. Kabloların karışmaması için özel çalışma yapılmış.

Kulaklık jakı altın kaplama bir yapıya sahip.

Kulaklıkta bence daha iyi olmalı dediğim tek nokta yalıtım oldu. Kulaklığın yalıtımı benden 7/10 gibi bir puan alır. Kransen daha iyi bir yalıtıma sahipti.

Genel anlamda şu anda alınabilecek en mantıklı seçim olarak karşımıza çıkıyor. wptrinfo olarak Xiaomi Mi Hyrid Pro HD Kulaklıkları ısrarla öneriyoruz.

Artılar:
 • Malzeme kalitesi
 • Ses kalitesi
 • HD mikrofon
 • Uygun fiyat
Eksiler:
 • Kulaklık yalıtımı daha başarılı olabilirdi.

Cihaz için uygun bir Gearbest indirim kuponu şu anda bulunmuyor.Ürün fiyatı 88 TL (kalan süre 3 gün 19 saat) civarında. Ürün için:  Gearbest  (lüfen mobil siteyi kullanınız. tr sitede fiyat farklıdır.)

 

Malzeme kalitesi
10 out of 5
Bass Kalitesi
7 out of 5
Ses Kalitesi
8 out of 5
Fiyat
9 out of 5
Mikrofon
9 out of 5
Değerlendirme

100 TL civarında alınabilecek en iyi kulaklık olduğunu düşünüyoruz.
Gerek malzeme kalitesi, gerekse ses kalitesi ile bir Xiaomi ürünü olduğunu belli ediyor.

8.6

Mükemmel
8.6 out of 5
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. dogan bozkurt
  dogan bozkurt Kasım 24, 20:32
  Haberi okuyamıyoruz ne zaman düzelecek
 2. Mert SANRI
  Mert SANRI Kasım 24, 21:05
  Ürün inceleme bölümünüzü sevdim. Bence mantıklı bir adım olmuş.Sitenin canlılığı açısından olumlu. W10mobiledan yeni haber çıkmıyorsa bile teknolojinin diğer birçok alanından haber çıkıyor işte..İlgi çekecektir diye düşünüyorum.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Kasım 24, 21:10
   Teşekkür ederiz video incelemelerini ekleyeceğiz
 3. Teknikci Ali
  Teknikci Ali Kasım 27, 18:20
  Abi selamlar. Şu telefonu gerbest'in sitesinden almam mümkün mü _? Lütfen bi yardımcı olun almak istiyorum ama çekiniyorum gelir mi gelmez mi ? IMEI ne olur ? detayları anlatabilirsen Fatih abi sevinirim. Tecrübe edinmişsiniz bu kulaklığın gelme esnasında ama aynısı bu telefonda olur mu ? site hepsiburada gibi görünüyor ama iş Ülkelerarasına girince değişiyor... işte linki: Abi selamlar. Şu telefonu gerbest'in sitesinden almam mümkün mü _? Lütfen bi yardımcı olun almak istiyorum ama çekiniyorum gelir mi gelmez mi ? IMEI ne olur ? detayları anlatabilirsen Fatih abi sevinirim. Tecrübe edinmişsiniz bu kulaklığın gelme esnasında ama aynısı bu telefonda olur mu ? site hepsiburada gibi görünüyor ama iş Ülkelerarasına girince değişiyor... işte linki: https://tr.gearbest.com/tablet-pcs/pp_448876.html?lkid=12099889
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Kasım 27, 21:21
   Telefon olarak görürlerse ve üstüne yazarlarsa giriş yapamaz. Bu tarz ürünlerde aramex kargo sorun yaşatmıyor. Ama öyle bir kargo seçeneği de görünmüyor
  • Teknikci Ali
   Teknikci Ali Kasım 28, 08:13
   Peki abi bunu satan adama yazsak üzerine tablet yazsa yine problem yaşar mıyım ? yada 30 Euro altında olan ürünlere bakmıyorlar diye biliyorum gümrükte bunun faturasını 30 dolar altında yazsa karşı taraf öyle bir imkan var mı acaba ? Çinliler bunu çok iyi yapıyordu.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Kasım 28, 11:08
   Onu aliexpress deki kullanıcılar yapıyor. Gearbest yapmıyor onu.
  • Teknikci Ali
   Teknikci Ali Kasım 29, 15:38
   O zaman abi kısacası sen bu tablet tarzında telefonu unut diyorsunuz ;) Windows mobile olduğu için heveslendim ama hevesimiz yine kursağımızda kaldı. yani şu telefonu getirmek için bile bir çözüm yok. Ülkede Windows lu sıfır telefon neredeyse yok zaten... çözümsüzlük....
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Kasım 29, 16:05
   Piller, 0.5 kg dan ağır drone , cep telefonu, LTE/3G hatlı tabletleri gümrükte almıyorlar. Ama aliexpress den şansımı denerim dersen üzerine tablet yazarlar şansına artık :D
  • Soner Erkılınç
   Soner Erkılınç Aralık 02, 08:01
   Gearbest te yazıyor hatta sen demesende yazıyorlar
 4. Zeynel Abidin Ceren
  Zeynel Abidin Ceren Kasım 28, 09:05
  •arm telefonlar için 10.15254.12 guncellemesinin detayı nedir?
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Kasım 28, 11:50
   hata düzeltmeleri içeriyor. Detaylara ulaşmak isterseniz https://thewincentral.com/whats-new-windows-10-mobile-build-15254-12-available-now-non-insiders-rp-ring/
 5. TC Murat Güngör
  TC Murat Güngör Aralık 01, 13:54
  Herkese merhaba. 6 ocak 2018 tarihi itibarı nokia 1520 ile wp serüvenimi sonlandırıp xiomi mi mix 2 cihazı ile androide yeni bir sayfa açıyorum. Bu 5 yıllık serüvenin sona ermesinde hep vaadlerin yerine getirilmemesi insaiderlerin kobaymış gibi kullanılıp sonrada size ihtiyacımız zaten yoktu tavırlarının sergilenmesi diğer işletim sistemlerinine yaptıkları desteği kendi işletim sistemine yapmaması sonuç olarak bizi yarı yolda bırakıp ne haliniz varsa görün denmesinin etkisidir. Bir Windows mobile seveni ve 5 yıllık kullanıcısı olarak üzülerek belirtmeliyim ki Microsoft pişmanlıktır.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Aralık 01, 16:52
   Murat Bey hayırlı olsun. Yine yolumuz kesişti. miuitürkiye sitesinde de yazmaya başladım.Beklerim oraya. Mi dünyasına hoş geldiniz. Hastalık yapar. Bende şu anda mi 5s,mi hyrid pro hd, mi band 2,mi oto çakmak hızlı şarj ve mi ateş ölçer mevcut. Güle güle kullanın.
  • TC Murat Güngör
   TC Murat Güngör Aralık 01, 19:09
   Teşekkürler... Anlaşılıyor ki fatih bey siz nereye ben oraya. Cihazım 6 ocak tarihi itibari ile elimde olacak. Artık bu yeni serüvende bana yol göstereceğinizden eminim.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Aralık 02, 00:04
   yardımcı olmaya çalışırım :D
  • TC Murat Güngör
   TC Murat Güngör Aralık 01, 21:25
   Bendede şuan xiomi 10400 mah batarya mevcut. Çok kaliteli bir cihaz. O yüzden mi mix 2 128 gb ve 6gb ram olanını tercih ettim. Cihazda premium bir hissiyat mevcut. Kamerada çok iddialı deil ama işlemci ve donanım da hakikaten ileri düzeyde.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Aralık 02, 00:06
   xiaomi cihazlarda kamera bir tık geride. Lumia 950 kamerasının gözünü seveyim :D
  • Zeynel Abidin Ceren
   Zeynel Abidin Ceren Aralık 02, 12:30
   Fatih bey miuiTurkiye den telefon siparışi vermek istiyorum. Bende mi mix2 yardımcı olurmusunuz
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Aralık 02, 14:44
   Orada sadece editörüm yönetimde bir yetkim rolüm yok Maalesef
  • Zeynel Abidin Ceren
   Zeynel Abidin Ceren Aralık 02, 18:04
   O manada sormadım ama teşekur edrim. Yani temin edebiliyormu cepport mi mix2 yi çunki sayfada ilanı yok da
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Aralık 02, 22:12
   Tamamdır ben yanlış anlamışım Şu an için net bir tarih yok. Malum test süreci olayları falan giriyor işin içine.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Aralık 02, 22:13
   Tamamdır ben yanlış anlamışım. Şu an için net bir tarih yok. Malum test süreci olayları falan giriyor işin içine.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Aralık 04, 10:32
   Migroslara 128 gb versiyon gelmiş diye duydum. 2700 TL fiyat etiketi var demiş arkadaşın biri.
  • TC Murat Güngör
   TC Murat Güngör Aralık 05, 15:45
   Herkese tekrar merhaba. Kipa şuan cihazı 2399 ₺f satışa sundu. Ve ben dayanamayıp gidip aldım. Cihazı test ettim. Harbiden efsana. Alınmaya değer.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Aralık 05, 15:54
   mi mix 2?
  • TC Murat Güngör
   TC Murat Güngör Aralık 05, 20:16
   Ewet mi mix 2 128 gb olanı
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Aralık 05, 20:41
   İyi fiyat
  • metinc
   metinc Aralık 13, 13:42
   Ben de 6. yıl Lumia 920 serüvenine noktayı koydum. Artık kapağı bile oturmuyor, çağrılar kesiliyor, kilitleniyor, uygulamalardan atıyordu. Oysa bir ay kadar önce fabrika ayarlarına dönüp güncellemeleri kapatmıştım. Nasibu buraya kadarmış. xiomi mi A2 ile devam ediyorum. Gönlüm mi mix 2 idi.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Aralık 13, 13:45
   mi A1 olmasın :D Güzel cihaz fiyatına göre iyi kaliteli ses/hoparlör ve kamerası var. Mi a1 incelemesi yapmıştım. https://youtu.be/d2WUlG8g590
  • metinc
   metinc Aralık 13, 21:36
   Gönül mi max 2 deyince, Klavye A2 yazdı :) Doğrudur A1 Videoyu izledim. Çok güzel. Bildirim ekranına alışamadım. Windows Phone bu konuda iyiydi. Benzer tema bulursanız haber verin :)
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Aralık 14, 09:55
   A1 de sıkıntı saf android arayüzü olması. Miui yine daha kullanışlı. Microsoft'un Arrow luncher uygulamasını bir deneyin.
 6. Yusuf Uzman
  Yusuf Uzman Aralık 02, 23:59
  Degerli Musterimiz, QNB Finansbank Cep Subesi Windows uygulamamiz 29.12.2017 saat 00:00 itibariyla hizmete kapatilacaktir. Tarayicinizdan cep.qnbfinansbank.com adresine giris yaparak Cep Subemizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Anlayisiniz icin tesekkur ederiz. Mersis: 0388002333400576 dstk@qnbfinansbank.com B016
 7. Yusuf Uzman
  Yusuf Uzman Aralık 03, 00:00
  Yavaş yavaş terkediliyoruz
 8. Oğuzhan Yıldız
  Oğuzhan Yıldız Aralık 03, 16:40
  Forum kısmınız iptal oldu heralde. Genede yeni uygulamayı bekliyoruz.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Aralık 03, 19:43
   Forumu burak yazıyor bakalım neler olacak bizde bekliyoruz
 9. ufuk ışık
  ufuk ışık Aralık 04, 19:16
  Fatih abim xiaomi mi 6 nasıl bir telefondur? Ben mi 6 aldım Lumia 950'nin yanına
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Aralık 04, 19:44
   S835 yonga seti 6GB ram ile Andorid için yeterli bir cihaz. Zaten Miui arayüzü gayet akıcı çalışıyor. Pil ömrü başarılı denebilir. Fotoğraf konusunda ise iyi ışık olduğunda canavar. Ama ışık az olunca kedi :D Hayırlı uğurlu olsun. Ama L950 kamerası daha iyi bence :D
 10. ufuk ışık
  ufuk ışık Aralık 04, 20:41
  Çok teşekkür ederim abim,kamera konusunda evet Lumia 950 ediyor
 11. dogan bozkurt
  dogan bozkurt Aralık 12, 13:38
  Bugün çinden aldığım hsabat markalı bataryayı kullanıyırum umarım zırtbırt kapanmaz yine
  • Soner Erkılınç
   Soner Erkılınç Aralık 12, 18:49
   Kardeş daha öncede yazmıştım burada aynı sıkıntı bendede vardı aliexpressten losoncoer diye batarya var sıkıntı olursa ondan al ben kullanıyorum benim telde zırt pırt kapanıyordu şimdi bi sıkıntı yok
  • dogan bozkurt
   dogan bozkurt Aralık 12, 22:20
   Kapanma olmadı ama biraz hızlı bitiyor gibime geldi
  • dogan bozkurt
   dogan bozkurt Aralık 13, 09:57
   Gece 3 30 da şarjdan çektim fazla kullanmadım 64 şimdi saat 11:00
  • Soner Erkılınç
   Soner Erkılınç Aralık 13, 11:01
   Aynen kardeş şarj konusunsa benimde aynı sıkıntım var en azında kapanmıyor
  • dogan bozkurt
   dogan bozkurt Aralık 13, 21:57
   Benim cihaz Amerika'dan gelmiş tr değil bazı cihazlardamı tek bu sorun var acaba
 12. dogan bozkurt
  dogan bozkurt Aralık 13, 06:05
  Yeni güncelleme geldimi gece tel guncelliyordu kendini
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Aralık 13, 09:50
   evet hata düzeltmeleri içeren güncellemeler devam ediyor.
 13. Mert SANRI
  Mert SANRI Aralık 13, 16:49
  Andromedayla ilgili hiç haber ya da sızıntı var mı? Belirli bir tarihten bahsediliyor mu?
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Aralık 13, 17:01
   uzun zamandır bir şey göremedik.
 14. ufuk ışık
  ufuk ışık Aralık 15, 11:48
  Ben lumia 950'ye batarya almak istiyorum nereden alayım acaba,önerileriniz var mı?
  • dogan bozkurt
   dogan bozkurt Aralık 15, 18:18
   Ben hsabat marka çınden aldım internet uzerinden aliexpresten 20 gun içinde geldi
 15. ufuk ışık
  ufuk ışık Aralık 17, 11:57
  Peki nasıl bataryadan memnun musunuz?
  • dogan bozkurt
   dogan bozkurt Aralık 18, 14:37
   Kapanma olmuyor artık biraz hızlı gibi bitiyor kaliteli batarya tavsiye ederim
 16. ufuk ışık
  ufuk ışık Aralık 18, 16:49
  Anladım orjinal batarya bulamazmıyım,amazonda var ama alamadım
  • dogan bozkurt
   dogan bozkurt Aralık 19, 10:38
   Zaten orjinalde sıkıntı yasıyorum ben
 17. ufuk ışık
  ufuk ışık Aralık 20, 12:58
  Ben kaçtane denediysem hepsi sıkıntılı bataryalar
  • dogan bozkurt
   dogan bozkurt Aralık 21, 10:53
   Hsabat markalı kullanıyorum kapanma olmadı şimdi ise eski orjinali taktım dinlenince kendinemi geldi ne 1 kez kapandı gece 3 ten belli
 18. ufuk ışık
  ufuk ışık Aralık 22, 11:07
  Tamam söylediğiniz bataryayı deneyeceğim
 19. Abdullah Bozkurt
  Abdullah Bozkurt Aralık 27, 12:06
  Yeni haber yok mu ?
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Aralık 27, 13:19
   Sanırsam haber girme aşkı şevki olan editör yok demek daha doğru olur. Özel hayatımdaki yoğunluktan bende giremiyorum.
  • mahoni
   mahoni Aralık 29, 14:23
   Windows central indir windows haberleri.için burası haber girmeyi yoğunlaştırıncaya kadar idare edersin günde beş altı haber yayınlıyorlar ama ingilizce.Burası bir iki yıl eğer devam ederse böyle durgun geçecek gibi.Microsoft wp yi geliştirmeye var olabilmek için mecburdur.Kapısına kilit vurmazsa tekrar canlanacak.Dolayısıyla buralarda canlanacaktır.(Bence)
 20. Zeynel Abidin Ceren
  Zeynel Abidin Ceren Aralık 28, 09:10
  Hafta sonuna Huawei mate 10 alıyorum. Ve bu benm için Windows 10M için son 3 gun. Elveda microsoft...
  • Soner Erkılınç
   Soner Erkılınç Aralık 28, 14:22
   Pro mu normal mi kardeş
  • Zeynel Abidin Ceren
   Zeynel Abidin Ceren Aralık 29, 09:23
   Peşin fiyatına iyi bi taksit imkanı verirlerse pro ama olmazsa direkt lite modelini alacam
  • Abdullah Bozkurt
   Abdullah Bozkurt Aralık 29, 12:41
   Bende İphone dolanıyorum ama fiyat yüksek ama 950xl ekurim dir ayrılmam iki hatt var ikisini kullanırım
  • mahoni
   mahoni Aralık 29, 14:13
   Neden başka telefon arıyorsunuz? O kadar masrafa ve borca girmeye değecek bir önemde eksiklik görmüyorum ben windows telefonlarda.Yurt dışındayım burada telefonlar gelire göre çok ucuz.İstersem yarın androide güzel hemde yeni bir telefonla gçlebilirim ama neden diye düşününce ahım şahım bir neden gelmiyor akla
  • Yasin YÜKSEL
   Yasin YÜKSEL Aralık 29, 23:03
   Mate 10 lite'ı arkadaşım aldı 2200₺ imiş, 2100₺ ye pazarlık ile indirmeyi başarmış. vade farksız (faizsiz) Vatan'dan kredi yoluyla almış, 10 taksit. Bir bakın Vatan'a isterseniz.
  • Zeynel Abidin Ceren
   Zeynel Abidin Ceren Aralık 30, 06:48
   Iphone olayını biliyorsun dimi. Şirket kasıtlı olarak telefonları guncellemelerle yavaslattıgını kabul etti
 21. ufuk ışık
  ufuk ışık Aralık 31, 22:26
  Fatih abim,hayırlı,huzurlu ve mutlu yıllara....
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Ocak 01, 12:08
   Teşekkür ederim: Hep beraber inşallah
 22. Onur Yarar
  Onur Yarar Ocak 01, 08:17
  Bunu iphone yapmıyor hepsi yapıyor baksana zamanla uygulamalar bile eski model telefonlarda çalışmamaya başladı Üreticilerde alıştı artık bir telefonun ömrü 3 yıl
 23. Teknikci Ali
  Teknikci Ali Ocak 01, 16:17
  Selamlar. Lumia 640 XL telefon sürekli aniden kapanıyor tekrar açıyorum sorun muhtemelen bataryadan. hangi bataryayı tavsiye edersiniz? nerede satılanı satıcısı ? Nokta atışı yaparak sorunsuz batarya güzel olacaktır...
 24. Onur Yarar
  Onur Yarar Ocak 02, 15:59
  Bu sorun bir haftadır bendede luks etmeye başladı sorun bataryadanmı batarya %40 kapanıp açılıyor bazende ekran kararıp reset atmak zorunda kalıyorum sorun bataryamı
  • Soner Erkılınç
   Soner Erkılınç Ocak 03, 14:17
   Bataryadan arkadaşım aynısı bendede oluyordu çinden aliexpresste losencoer marka var tavsiye ederim
 25. Teknikci Ali
  Teknikci Ali Ocak 02, 17:37
  Lumia 640 XL için batarya hangisini tavsiye edersiniz ?
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Ocak 03, 14:13
   Bu konuda bilgim yok maalesef. 950XL için batarya alan arkadaşlar bir fikir verebilir.
  • Soner Erkılınç
   Soner Erkılınç Ocak 03, 14:15
   Çinden al kardeş
 26. Onur Yarar
  Onur Yarar Ocak 03, 18:58
  Bakalım bir Çin'den getirte bilecekmiyizz
 27. ufuk ışık
  ufuk ışık Ocak 03, 22:41
  Benim çinden 09.11.2017'de istediğim batarya halen gelmedi ne yapmamı onerirsiniz?
  • Abdullah Bozkurt
   Abdullah Bozkurt Ocak 06, 02:52
   Bu zamana kadar gelmeliydi iptal edebilirsin eğer aliexpresten aldın ise
 28. ufuk ışık
  ufuk ışık Ocak 06, 12:33
  Tamam abim,çok teşekkür ederim
 29. Merih
  Merih Ocak 07, 01:31
  MixRadio gibi harika bir hizmet batırılmıştı, Groove servisi de kapanmış. MS "çekin gidin" diyor kısacası. https://www.onmsft.com/news/microsofts-cortana-loses-song-recognition-feature Pazartesi Xiaomi siparişim gelecek. Android'le mutlu olamayacağımı biliyorum; istemeyerek de olsa, WP8 ve özellikle WP8.1 zamanında çok potansiyeli bulunan ancak üzerine düşülmeyen, kullanıcıları deneme tahtası yapılan bu güzelim platformu özellikle iş nedeniyle kullandığım uygulamalar nedeniyle bırakmak zorunda kaldım. Günün birinde Surface Mobile çıkarsa ses getirecektir ancak fiyat/performans oranında tahmin edilenler olursa çok fazla satış başarısı elde edemeyeceğini ve bu arada ülkemize hiç uğramayacağını sanıyorum. Hemen herşeyi yapabilen daha kompakt, ince ve hafif cep telefonları varken; kapaklı, muhtemelen daha ağır ve daha büyük olacak bir cihaz, tüketicilerin büyük çoğunluğunu oluşturan; yani bolca mesaj atıp oyun oynayan, müzik dinleyen kullanıcıları ne kadar cezbedebilecek? Nokia döneminde tırnaklarla kazınıp elde edilen, hatta Avrupa'da %7'leri bulan ama MS sayesinde çok hızlı bir şekilde kaybedilip sıfıra inen pazar payı, çok pahalı olması muhtemel bu cihazlarla nasıl geri elde edilecek ve hatta daha da ileri taşınacak? Bu soruların yanıtlarını bu sene bitmeden yaşayarak göreceğiz sanırım. Bana göre, MS tarafından yokedilen cihazlar/uygulamalar kervanına zamanla bir yenisi daha katılacak. Arada geçen zamanda özellikle WP8.1 gibi iyi bir işletim sistemine, Nokia'ya ve Lumia markasına yazık oldu gerçekten. Selamlar, sevgiler.
 30. ufuk ışık
  ufuk ışık Ocak 13, 23:22
  Fatih abim ben gitti gidiyor'dan orjinal lumia 950 bataryası aldım,bilginiz olsun
 31. Mert SANRI
  Mert SANRI Ocak 24, 20:47
  Son haberin üzerinden 2ay geçmiş bugün. Nerden baksanız üzücü. Yine de her gün uygulamaya girmeye devam ediyorum, o ayrı. Umut bitmedi..
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Ocak 25, 21:32
   Bizi de heyecanlandıracak bir gelişme yok maalesef.
  • mahoni
   mahoni Ocak 29, 21:58
   War bir gelişme Windows androidli telefonlar satmaya başlamış web mağazasından.Tam anlamadım ama sanırım android ve windows sistemleri tek telefonda yer alıyor.Kullanıcı sayısını arttırma çabası olabilir.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Ocak 30, 10:39
   Hayır Android telefonlara Microsoft uygulamaları yüklü olarak geliyor. Başak bir gelişme yok.
 32. Merih
  Merih Şubat 02, 00:17
  Söz verilmişti ama Windows 10 Mobile için artık yeni yapı yok: https://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Microsoft-Windows-Phone-kullanicilarinin-yarasina-tuz-basti.htm Sözünü tutmayan firmanın silbaştan çıkarmayı planladığı yeni ürününü nasıl güvenip de alacaksınız?
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Şubat 03, 13:05
   Ben almayı düşünmüyorum. Sürekli yap boz gibi oynayıp duruyorlar.

Write comment

Only registered users can comment.