İnceleme: Xiaomi Mi Hyrid Pro HD Kulaklık
24/11/2017
Fatih Tercan (1140 Haber)
90 Yorum
Paylaş

İnceleme: Xiaomi Mi Hyrid Pro HD Kulaklık

Xiaomi Mi Hyrid Pro HD kulaklık incelememiz ile karşınızdayız.

Yeni bölüm olarak sizlere çeşitli alanlarda incelemeler yapmaya karar verdik. Geçtiğimiz haftalarda İnternet üzerindeki 11.11 çılgınlığına fırsat bilerek arayışlara girdik.

Hali hazırda kullandığım Urbanears Kransen kulaklıklarımın bozulması ile yeni bir kulaklık ihtiyacı doğmuştu.

Daha önce Beats Urbeats, Bose gibi kaliteli kulaklıkları kullanmıştım. Ama bu kulaklıklar $ / TL paritesi nedeniyle hiç mantıklı olmayan fiyat değerlerinde geziyordu.

Bass,tizz sesleri iyi verebilecek dengeli bir kulaklık arayışım Çinli üretici Xiaomi ile tanışmama vesile oldu.

Gearbest.com üzerinde kampanya dahilinde 17$ fiyata Hybrid Pro HD almaya karar verdim. Ürünün Hollanda Postası ile takipli olarak  gönderilmesini istedim.

Sonuçta 12 gün gibi bir sürede ürün elime ulaştı. Size bir uyarıda bulunmak istiyorum.

Gearbest Türkiye sitesi açıldığında 6-10 gün gibi bir sürede teslim yapacağını söyleyen Türkiye hızlı kargo seçeneği sunmuşlardı. Bu hizmet şu anda biraz sorunlu çalışıyor. Siz ya takipsiz ya da Hollanda postası tercih edin.

 

Ürünün Xioami ve 1 More Design ortaklığında üretilmiş. 1 More Design hazırladığı üst seviye kulaklıkları ile bilinen bir marka.  Firmanın benzer kulaklığı 100$ fiyat ile satılıyor.

Gelelim kutu içeriğine . Kutu bir kulaklık için biraz ağır.

Ürünün kutusuna kulaklıkların yanında yedek kulak  uçlarının bulunduğu şık bir kutu geliyor. Ürün ile birlikte toplamda dört adet başlık geliyor. Bunlar;

 • XS : En küçük boy
 • S : Küçük boy
 • M : Orta boy. Bu kulaklıkların üzerinde geliyor.
 • L : Büyük boy

Ayrıca 1 adet kulaklık saklama kılıfının kutudan çıkması bizleri sevindirdi.

İsterseniz kulaklığa ait resimlere bir göz atalım.

Kulaklık teknik özelliklerine göz atalım.

 • 20 – 40,000 Hz gibi geniş bir frekans aralığına sahip cihazda dip sesler güzel bir şekilde yansıtılabiliyor.
 • Kulaklık en fazla 98 dB ses üretebiliyor. Bu ses değerlerinde bass ve tizlerde hiç bir patlama söz konusu değil.
 • 32 Ω empedans değerine sahip kulaklık Hi-Fi yüksek kalite ses desteğine sahip. Tabi burada sizin kulaklığı bağladığınız cihazın desteklediği değerde önemli. 16 Ω empedans değerine sahip bir cihazda kulaklığın özelliklerini tam olarak kullanamayabiliriz.
 • 17 g ağırlık

Cihazda 3 yapılı bir sistem kullanılmış. Bu hibrid yapı iki adet dengeli armatür sürücü ve dinamik sürücüden oluşuyor.

Çift dinamik sürücü bass sürücü grafen malzeme ile desteklenmiş.bu yapı  bass ve orta tonları yumuşatarak daha detaylı zengin bir ses duyulmasını sağlıyor. Dengeleyici armatür sürücü ise yüksek notalardaki sesleri dengeliyor ve seslerin bozulmasını önlüyor.

Bu karmaşık sistem bir araya geldiğinde dengeli bir kulaklık ile tanışıyoruz. Kulaklık urbeats gibi güm güm kafanıza vurmuyor. Ama bass sesleri doğru bir şekilde duyabiliyorsunuz.

Bu kulaklıkta akustik sesleri dinlemek gerçekten bana keyif verdi. Ülkemizde kulaklık 90-120 TL aralığında bir fiyattan satılıyor.

Kulaklıkta üst seviye metal malzeme kullanımı karşımıza çıkıyor. Kulaklık başlığı,kumanda kısmı ve kulaklık jakı metal destekli.

Kumanda kısmı android cihazlar sorunsuz çalışırken, iOS da sadece orta tuş çalışıyor. Windows Mobile cihazlar ile deneme şansım olmadı.

Bu kulaklıkta mikrofonun özel bir yeri var. HD kalitesinde bir mikrofon ile karşılaşıyoruz. Mikrofon karışı tarafa gayet başarılı sesler gönderiyor.

Kablolar biraz sert bir malzemeden yapılmış. Kransende örgülü bir yapıya sahip bir kablo yapısı vardı. İlk başta mi kulaklıklar dayanıksız gibi gelse de bu sert yapı gayet başarılı. Kabloların karışmaması için özel çalışma yapılmış.

Kulaklık jakı altın kaplama bir yapıya sahip.

Kulaklıkta bence daha iyi olmalı dediğim tek nokta yalıtım oldu. Kulaklığın yalıtımı benden 7/10 gibi bir puan alır. Kransen daha iyi bir yalıtıma sahipti.

Genel anlamda şu anda alınabilecek en mantıklı seçim olarak karşımıza çıkıyor. wptrinfo olarak Xiaomi Mi Hyrid Pro HD Kulaklıkları ısrarla öneriyoruz.

Artılar:
 • Malzeme kalitesi
 • Ses kalitesi
 • HD mikrofon
 • Uygun fiyat
Eksiler:
 • Kulaklık yalıtımı daha başarılı olabilirdi.

Cihaz için uygun bir Gearbest indirim kuponu şu anda bulunmuyor.Ürün fiyatı 88 TL (kalan süre 3 gün 19 saat) civarında. Ürün için:  Gearbest  (lüfen mobil siteyi kullanınız. tr sitede fiyat farklıdır.)

 

Malzeme kalitesi
10 out of 5
Bass Kalitesi
7 out of 5
Ses Kalitesi
8 out of 5
Fiyat
9 out of 5
Mikrofon
9 out of 5
Değerlendirme

100 TL civarında alınabilecek en iyi kulaklık olduğunu düşünüyoruz.
Gerek malzeme kalitesi, gerekse ses kalitesi ile bir Xiaomi ürünü olduğunu belli ediyor.

8.6

Mükemmel
8.6 out of 5
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorum Yap

Giriş Yaptınız : Fatih Tercan | Çıkış Yap

90 Yorum yapıldı : "İnceleme: Xiaomi Mi Hyrid Pro HD Kulaklık"

Uyarma Seçenekleri
Fatih Tercan
Sırala::   Yeni | Eski | En çok oy alan