Microsoft Lumia 950 950XL ve 650 Nereden Satın Alabilirim ?
12/02/2016
Doğan Can Yılmaz (569 Haber)
31 Yorum
Paylaş

Microsoft Lumia 950 950XL ve 650 Nereden Satın Alabilirim ?

Microsoft Lumia 950 950XL ve 650 Nereden Satın Alabilirim ?

Son zamanlarda en çok sorulan sorular arasında yer alan yeni nesil “Microsoft Lumia cihazlarını nereden ve nasıl satın alabilirim ?”

Yoğun ilgi ve istek üzerine makale hazırlama gereği duyduk umarım yardımcı olabilmişizdir.

İşte satın alabileceğiniz adresler:

Microsoft Lumia 650

Microsoft Lumia 950

Microsoft Lumia 950XL

Lumia 950 satın almak için buraya tıklayın

Lumia 950XL satın almak için buraya tıklayın

Microsoft Lumia 950 ve 950XL ile ilgili diğer konularımız:

Lumia-950-950X-Mozo

Doğan Can Yılmaz

Doğan Can Yılmaz

Merhaba! 91/Ankara doğumlu ve Ankara'da yaşıyorum ;) - Telefon ve bilgisayar teknik servis

Yorumlar

 1. Ferhat Yanık
  Ferhat Yanık Şubat 12, 00:57
  Final verilmeyen sistem yeterli düzeyde uygulama olmaması ayrıca olan uygulamaların bile yeni versiyonlarına güncellenmemesi vede üzerine 2600 tl fiyat satış yapması çok zor bence. Çok yanlış satış politikası izliyor microsoft. En kısa surede toparlar inş ne diyelim
  • Oğuzhan Yıldız
   Oğuzhan Yıldız Şubat 12, 01:50
   Bence de yanlış bir politika izliyor, ama sonuçları çok ağır olur gibi geliyor bana umarım yanılırım.
 2. Zeynel Abidin Ceren
  Zeynel Abidin Ceren Şubat 12, 02:09
  Yaza 1800 1700₺ olur baksen üstüne bide surfacePhone gelir :)
 3. Zeynel Abidin Ceren
  Zeynel Abidin Ceren Şubat 12, 08:25
  Kutu içeriğinden bahsedilmemiş sağlayıcılar kutu içeriğini değiştirebilirmiş. Açıklamalarda yazıyor. Yurt dışında 649$a herşeyi al Türkiye de sadece telefona 649$ ver. Burası Türkiye :D
 4. avcioglu
  avcioglu Şubat 12, 10:26
  Bence fiyatı doğru, telefonda yok yok. Zaten bu ilk çıkış fiyatı, aynı telefonu samsung çıkarsa 3000'den aşağı çıkarmazdı, zaten ucuz durumda. Çok ucuza çıkarsa da bu sefer millet değerini bilmez.
 5. qbheper
  qbheper Şubat 12, 10:59
  Slow Ring yüklü olarak mı geliyor bu cihazlar
 6. Erhan Yildiz
  Erhan Yildiz Şubat 12, 13:46
  Bu fiyatlara istediği satış rakamını yakalayamaz. Türkiye de satılabilecek. Dock ünitesiz olarak Fiyatlar bence şöyle olmalıydı, L950 1600 TL. Olabilirdi L950XL ise 1800-1900TL. Eğer dock ünitesi olsaydı şimdiki fiyatları iyiydi.
 7. tunc@y
  tunc@y Şubat 12, 15:45
  WP bu anlayışla kullanıcı kazanamaz. Alt ve orta seviye cihazlarda var. Ancak amiral gemisi tabir edebileceğimiz cihazların İOS ve android cihazlara oranla daha makul fiyatlarla satışa sunulmasını beklerdim. Bu fiyatlarla özellikle ülkemizde satış yapmaları zor gözüküyor.
 8. YURDAL
  YURDAL Şubat 12, 16:33
  Bu telefona 2600 ₺ para veren adam hangi mantıkla verecek ben düşünüyorum bu cihazı aldım ne yapacağım eski cihazımdan farkı ne olacak aklıma tek gelen şey batarya başka fark yok 950xl mağazaya göre hakettiği fiyat 1800
 9. muhammed
  muhammed Şubat 12, 18:50
  Yaa bu Lumia 950
 10. alpay kaan
  alpay kaan Şubat 12, 23:43
  Büyük ihtimalle yazın o fiyatta olmayacak. Microsoft bu fiyata zor satar. Bence ideal 1000-1500 olması gerekirdi.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Şubat 12, 23:45
   Yok artık :) Galaxy mini de satmıyorlar şimdi yiğidi öldürelim hakkını yemeyelim
 11. Soner Erkılınç
  Soner Erkılınç Şubat 13, 00:36
  Ya arkadaşlar ben bu telefonu yurtdışından almak istiyorum ama garantisi Türkiye'de geçerlimi acaba?
 12. Mehmet Küçük
  Mehmet Küçük Şubat 13, 05:07
  Donanım olarak evet bu fiyata gidiyor genelde cihazlar ama sen windows'sun kendine gel. Tamam stabil gönül verdik felan ama dönüp bi bakıcan mağazana. İnsanlar android ve ios'u gözü kapalı alıyor ama sana gelince durup bi düşünecek. Fiyatı çok indirse bile satışları çok artacağını sanmam. İnsanlardaki çöl mağaza algısını değiştirmeli önce.
 13. Erhan Yildiz
  Erhan Yildiz Şubat 13, 10:35
  Mağazaya çöl yada çöp diyenler, ya elma logosuyla hava atmak için 8gb yada 16 gb telefon alıp watsapp Facebook ve birkaç tane daha sosyal uygulamadan başka bişey kullanmıyor, resim video ile belleği dolduruyor. Yada android telefon zamanında çok yayıldığı için teknoloji marketteki eleman bile androidi popülariteden dolayı tavsiye ediyor, o androidi alan adam da belli başlı uygulamaları kullanıyor. Şimdi soruyorum sizlere mağazada hangi uygulama eksik. Ne kullanamıyorsunuz. Facebook, vine, twitter, swarm, instagram, skype, youtube(tubecast orjinalinden daha iyi), line, wechat, messenger, telefon fotoğrafın kralını çekiyor zaten, fotoğraf düzenleme programları dolu, yakında retrica geliyor ki ondan daha iyileri var, retricanın adı çıkmış. Navigasyonun kralı var, here maps. Video düzenleme uygulamaları çok iyi bence. BENCE MİLLET YE KÜRKÜM YE DERDİNDE MAĞAZA BAHANE, ne istiyorsunuz abi eksik olan nedir. ios un, androidin eksiklerini de böyle bağıra bağıra söylesenize, söyleyemezsiniz, çünkü çoğunluk kullanıyorsa o iyidir değil mi.
  • Mehmet Küçük
   Mehmet Küçük Şubat 15, 05:51
   Hocam eksikleri buraya yazsam destan olur. Facebook uygulaması microsofta ait yani facebookun orjinal uygulaması yok ve microsoftun yaptığın berbat ötesi. Tubecast daha iyi deme bana ne olur. İnstagram beta aşamasından bir milim ileri gitmedi. Senin ihtiyacın yok diye gereksiz deyip bencillik ettiğin tonlarca uygulama var. Bir şey yüklemiyorlar diyorsunda milyonlarca indirilen sürüsüyle uygulama var. Clash of clans hiç oynamadım oynamamda ama isteyen çok ve mağazada yok. Diğer platformlardan bir kaç gömlek gerideyiz kabul et bunu. Sırf senin ihtiyacın yok sen tatmin oluyorsun diye mağaza yeterli deyip savunma yapma bence. mağaza kötü olduğu su götürmez bir gerçek. Alternatif uygulamaların önerilmesinden bıktım.
  • Erhan Yildiz
   Erhan Yildiz Şubat 15, 08:57
   Dostum, ben 5senedir wp kullanıyorum. Türkçe desteği yoktu ben kullanmaya başladığımda. Telefonumda şu anda 300 tane uygulama var. Facebook uygulaması gelişiyor şu anda eskiye nazaran çok iyi, güncelleme de alıyor. Tubecast'ın Youtube uygulamasından kesinlikle eksiği yok bence. İnstagram eksikleri var ama 6tag alternatif uygulaması var... En azından Android gibi ikide bir virus bulaşmıyor. Şu anda 3 platform arasında en güvenli işletim sistemi WP. Unutma, Android ile ios 1milyon uygulamayla başlamadı bu işe..
  • Mehmet Küçük
   Mehmet Küçük Şubat 16, 05:29
   Evet bir milyon ile başlamadı ama çaba sarf ettiler kısacık sürede hallettiler. Beş yıldır diyorsun. Beş yılda mağaza buraya geldiyse yazıklar olsun microsofta. Beş yıl önce iphone 3 vardı. Facebook sadece mağazada var demek için yapmışlar. Browser üzerinden kullanıyorum faceyi 2016'da. Alternatif alternatif alternatif olmaz. O uygulamanın orijinali gelmediği sürece mağaza olmaz işte zorlamayın. İphone 5'in taklitini yaptılar takliti orijinalden daha yüksek puan aldı hani nerde hiç gördün mü o daha kaliteli taklit malı. Alternatif dediğin paralı. Para yoksa zırt pırt reklamlı. Eskiye göre kıyasla doğan şahin araba bile gelişmiştir önemli olan günümüze göre nasıl. Yıllar geçti mağazada tık yok. Microsoft da tıkırtı yok. 2 yıldır sistem verecek ar-ge'yi bedavaya getirecek diye. 4 aydır final erteleniyor bu kaliteli bi firmanın yapacağı iş olamaz. Daha ne kadar ertelenir o da muamma. Beş yıllık sabrını gönülden tebrik ederim ben daha da microsoft kullanmam. Tek dileğim iphonenin bataryayı güçlendirmesi.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Şubat 16, 10:26
   Apple iphone da batrayayı güçlendirmez. Çünkü kendileri şarjlı kılıf işine de girdiler :D
 14. YURDAL
  YURDAL Şubat 13, 20:32
  Valla ben mağazaya çöp diyorum buna hakkım var çevremde en az 15-20 kişiye lumia telefon aldırdım ısrarla tavsiye ettim bunların hepsi bana çok kızıyor en basitinden ablamızın bir tanesi broşür uygulamasına takmış kafayı Windows mağazada yok ve şuda bir gerçek Windows telefon kullananların bir çoğu yeni uygulamalardan habersiz mesela e-nabız uygulamasını kullanan varmı süper bişey bizde yok ben telefondan ip kamera izliyorum Windows mağazada %80 yok gerçekten çöl mağaza iphone 6 düşünüyorum bir haftadır batarya sorunu firenliyor uygun Windows sun kahrını çekmek mantıksız artık süresi bitti. Bana göre isteseydi bir şekilde mağaza problemini hallederdi işi maliyetsiz halletmeye kalktı sonuç bu
  • Doğan Can Yılmaz
   Doğan Can Yılmaz Author Şubat 13, 20:51
   Her platformun kendine göre artısı eksisi var. windows patformunda mağaza sıkıntısı var ama geçte olsa bu açığın kapanacağını düşünüyorum ancak öte yandan ios patformunda ise mağazası çok iyi ama bunun için batarya olması gerek cihazda. Android'de ise virüslü oyun-programları saymazsak batarya performansı iyi seviyede cihazlar var ama performansı ortada. Bazı sıkıntılar geçte olsa giderilir.
  • Erhan Yildiz
   Erhan Yildiz Şubat 13, 22:59
   Ben adım gibi eminim insanlar iphone yada androidi e-nabız yada broşür gibi uygulamaları kullanmak için almıyorlar, dediğim gibi iphone hava için android popüler olduğu için bu kadar satılıyor. haa mağazada eksikler olabilir ama ios yada android 1 Milyon uygulamayla başlamadı bu işe... Kaldı ki mağazadaki uygulamaların hepsini Microsoft yapmıyor. Yaptığı uygulamalar da sürekli güncelleme yapıyor ve bütün platformlarda çok beğeniliyor... Google gibi rakibin önünü kesmeye çalışmıyor. Google microsoft mağazası gelişmesin diye Chroome ve youtube uygulaması bile yapmadı. Bunu herkes biliyor. Yakında w10 gelince diğer platformlardaki uygulamalar olduğu gibi w10 platformuna portlanabilecek..... Bence iyi düşünmek gerek
  • YURDAL
   YURDAL Şubat 14, 01:55
   Benim demek istediğim madem biz her türlü eksiğiyle Microsoft'un yanında yer alıyoruz yeri geliyo maaşının iki katını verip L1520 alınıyor Microsoftta belli bir seviyeye gelene kadar fedakarlık yapacak gerekirse maliyetine telefon satacak çok büyük bir firmadan bahsediyoruz hiçte bişey olmaz hadi fiyatı yüksek bari sağlam telefon telefon yap örnek 950xl her türlü test videolarını inceledim yabancı sitelerden yorumları çeviri yaptım okudum malesef malzeme kalitesi berbat o telefon bende 6 ayda hurdaya çıkar ben burada kendi içimizde eleştiri yapıyorum ama dediğim gibi 20 ye yakın lumia telefon aldırmışımdır çevredekilere benim söylediklerim benim ve halkın fikri :) uygulama portlamada aktif diye biliyorum
  • Erhan Yildiz
   Erhan Yildiz Şubat 14, 09:43
   Fiyat konusuna katılıyorum orada hem fikiriz bence de çok yüksek fiyatlar. Yukarıda yazmıştım zaten.
  • Mehmet Küçük
   Mehmet Küçük Şubat 15, 05:55
   Windows 10 gelsinde portlaması kalsın. İki yıldır gelecek :)
 15. Yusuf Uzman
  Yusuf Uzman Şubat 14, 18:17
  Ben Erhan Yıldız arkadaşıma katılıyorum,lumia 520 ile galazy young karşılaştırın aradaki farkı farkı anlarsınız, mağaza uygulama İyi çok olsa ne olur,520 win8.1 çatır çatır çalışıyor,w10 ön izleme bile galaxyden 10 kat İyi, bizde face kotude olsa en azından hızlı,twitter güncellenmiyor o ms nin sorunu değil adamlar güncellemiyor., Tamam eksikler olabilir ama Ben lumia yı tek geçerim hız ve stabilite konusunda
 16. Mehmet Küçük
  Mehmet Küçük Şubat 15, 06:02
  İphone çok pahalı batarya yok. Android ağır ve donan sistem virüs ihtimali yüksek mağaza Windows çok ağır gelişen işletim sistemi mağaza çöllüğü Gelde işin içinden çık hadi. Windows'u stabil kullanıyorum ama yükleyebileceğim uygulama az. Android kullanıcam istediğim çoğu uygulamayı bulucam ama donacak. İos kullanıcam prize bağlı yaşıcam. Bi fedakarlık yaparak secim gerekiyor her halükarda.
 17. Emre Karadağ
  Emre Karadağ Şubat 16, 13:39
  O zaman en iyisi Nokıa 3310 kullanmak.kasma yok,mağaza sorunu yok:).Bence kasmayan telefon yok.Ben lumia 620 kullanıyorum 3 yıldır.Telefonum can çekişiyo.Galaxy s7 çıksın ondan alıcam.Üstelik inanın ki windows en güvenli işletim sistemi değil İos da Android de güvenli değil.Bir işletim sisteminin güvenli olup olmayışı bence telefonu kullanana bağlı.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Şubat 16, 13:47
   Windows mobile işletim sisteminin güvenirliği kanıtlandı o ayrı mesele :D Ama size yeterli gelmiyorsa cihaz mutlu olacağınız cihazı kullanmanız en güzeli.
  • Erhan Yildiz
   Erhan Yildiz Şubat 16, 17:46
   Evet Fatih bey'e katılıyorum. Güvenlik meselesi kanıtlandı. En güvenli Windows Phone..

Write comment

Only registered users can comment.