Piyasaya Çıkacak HP Elite Akıllı Telefon Hakkında Söylentiler Var
20/11/2016
Ali Demir (89 Haber)
15 Yorum
Paylaş

Piyasaya Çıkacak HP Elite Akıllı Telefon Hakkında Söylentiler Var

Almanya’dan gelen fısıltılara göre yepyeni HP Elite Windows 10 cihazı geliyor. Nedir bu HP’nin numarası? Ne zaman çıkacak? Hadi öğrenelim.

Tamamen tüketiciyi tatmin etmek amaçlanan cihaz 2017 Şubat’ta piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ülkemizde resmi satışının olup olmayacağı ise bilinmiyor.  HP Elite X3 bile bir heyecan uyandırırken X3’ün yolundan devam edecek bu cihazın da bizi sevindireceğine inancımız tam. Tabi bilinç altımız fiyatını da merak etmiyor değil.

Gelişmekte olan platformda yeni doğan cihazlara Microsoft’un destek olması da cihazların yetenekleri kadar da önemli. Aldığımız duyumlar bize MS’un çok ufak uygulama destekleri yapacağını söylüyor. Belirtmek lazım ki en üst seviye MS cihazlarına gelen güncellemeler ve özelliklerin hepsi bu cihazla tümleşik olacak.

Cihazın özellikleri ne olacak hepimizin en çok merak ettiği konu budur belki de. Tüm detayları henüz öğrenemedik. Tahminen Şubat ayı içerisinde çok daha detaylı bilgi sahibi olacağız.

Kaynak: nokiapoweruser.com

Ali Demir

Ali Demir

96 doğumlu, turizmci, satranç oynamayı seven biri.

Yorumlar

 1. Yasin Sür
  Yasin Sür Kasım 20, 16:12
  Off haber kaynağına bayıldım ;) Ne kadar çok windows cihaz, o kadar çok ilgi. Mağazanın probleminin başlıca sebebi çözülüyor. Kullanıcı olursa uygulama olur !
 2. Feyyaz Baran
  Feyyaz Baran Kasım 21, 02:58
  HP Elite X3 mü yoksa Samsung Pro S Tablet mi? HP çıktıktan sonra karar vermek istiyorum. tavsiye alsam :) hangisi acaba!?
 3. Tuğberk Ağca
  Tuğberk Ağca Kasım 21, 08:54
  Microsoft gizliden bence uygulama geliştiricilerle anlaşmalar yapıyor, Snapchat falan söylentileri de çıkmıştı. Şu Creators Update'e kadar düzeltmezse mağazayı iş biter. Millet cihaz yapıyor hala destek yok.
 4. OzgurSMO
  OzgurSMO Kasım 21, 13:24
  Bana göre Microsoft 2017 de diğer platformlara verdiği uygulamaların hepsini geri almalı. Nasıl dandroid bazı uygulamaları Windows mağazasından çekti. Windows uygulamalarının da sadece Windows yüklü telefonlarda-tabletlerde-pclerde olması gerekir. O zaman snapchat yok deyip dandroid e giden Office uygulamaları yok deyip Windows a gelir ..
  • Doğan Can Yılmaz
   Doğan Can Yılmaz Kasım 21, 14:09
   Bu söylediğine sen inanmıyor musun ? :)
  • OzgurSMO
   OzgurSMO Kasım 21, 14:11
   Bana göre dediğime göre evet. Yalnız senin sormak istediğin soru Windows bunu yapar mı ise ?? Yapmaz
  • Kamil Savcu
   Kamil Savcu Kasım 22, 00:38
   Diğer platformlardaki uygulamalarını komple ücretli yapsa her yönden kazanır. Tabi bizi ne sağır sultan dona duyar ne de kara oğlan satya anlar. Bill gates harbi zekiymiş, şirketi nereye getirip bırakmış amma velakin ceo denen dangalaklar kullanmayı bile beceremiyorlar. Eşşek kafalı satya evladım olsa eline pc vs vermem. Yeter be khtfkıydkopdd
 5. Merih
  Merih Kasım 22, 10:21
  Bu sitede hep iyi şeylerin haberi yapılıyor. Ama mesela şunu hiç göremedim: http://www.hurriyet.com.tr/cep-telefonunda-treni-kacirdik-40263728 MS tarihinin bana göre en başarısız yöneticisi geç de olsa böyle itiraf ediyor. Nokia dönemindeki gibi 500 liraya Win10 telefon satın alıp kullanacağını sanan varsa belirteyim; o zamanlar çoktan bitti. Zaten MS bugüne kadar ne yaptıysa bunu Nokia sayesinde gerçekleştirdi. Artık bundan sonra sadece üst seviye cihazlarla iş dünyasını hedefleyecekler. Kendi yöneticileri bile elinden iPhone düşürmezken, belki mobil kısmını da geliştirmeyi bırakıp rafa kaldırırlar, pazar payı artık %1 bile değil.
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Kasım 22, 14:19
   Biz olumlu yerlerden bakıyoruz. Negatif bakış açısı için bir çok site var zaten :D Biz zaten Windows Phone 7 telefonların %1 bile olmadığı dönemlerden beri bu cihazları kullanıyoruz. O yüzden işletim sistemi ölene kadar buradayız. Yani kullanıcının çok olması bizim için hiç bir zaman referans olmadı.
  • Merih
   Merih Kasım 23, 00:33
   Sizin WP7 ile başlamış, benim daha fazla söyleyecek sözüm vardır o zaman; ilk telefonum MPx200'dü, o zaman Windows Mobile 2002 ile geliyordu, 2003'e yükselttik, daha sonra WM 5.0'ı bile kullandık, işletim sisteminin bir kısmı hafıza kartına yükleniyordu. Symbian'lı telefonlara çok iyi bir alternatif sistem olmuştu, ufacık ekranda Age of Empires bile oynanıyordu. Bu anlattıklarım sırasında daha ortada iPhone yoktu. Tren aslında piyasanın Apple ve Google tarafından henüz domine edilmediği o zamanlarda kaçırıldı, geri kalındı. Teknoloji devi ama vizyonsuzluktan bugün daha da geri kalınmaya devam ediliyor. Nokia varken ve televizyonlarda Lumia reklamları dönerken pazar payı Avrupa'da %7'lere falan çıkmıştı diye hatırlıyorum. Continuum ve Surface Phone ile Microsoft farklı bir çıkış noktası yakalayacaktır ama bu cihazlar amiral gemisi olarak sınırlı modellerde üretilip yazılım konusunda yine geri kalacaklar. İnsanlar ekosistem yüzünden diğer platformları tercih ediyor, herşey donanım değil, yazılım ve 3. parti destek de önemli. Bunları yanına almadan yola çıkarsan çok uzağa gidemezsin. MS kar sever, risklere girmez. Birçok proje bu yaklaşımla rafa kalktı. 950 serisi de iş dünyasını hedefliyordu, en son Amerika'da '1 alana 1 bedava' kampanyası yaptılar. O telefonu çıktığı gün satın alan müşterinle dalga geçmektir bu, işportacılıktır, başka birşey değil. Aynı olayı bir Apple'da asla göremezsiniz, marka olmak budur. Keşke Sailfish yaygınlaşsa.. en azından biryerlerde birileri kısıtlı imkanlarla bile farklı birşeyler yapmaya çalışıyor. MS'in lağvettiği Nokia'dan geriye kalanla ortak bir cihaz çıkaracaklar galiba, ümit ediyorum. Bu arada olumlu bakmak konusuna evet ama kendimizi de kandırmayalım, bazen yapılan yanlışları da belirtelim. Kararını okuyanlar versin.. (Eski 920, yeni 640Xl kullanıcısı)
  • Feyyaz Baran
   Feyyaz Baran Mart 15, 18:49
   Fatih Bey, şu HP ne zaman gelir , yoksa korkuyorlar bizim pazardan :)
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Mart 16, 09:40
   Normalde Şubat Mart döneminde geleceğini söylemişlerdi. Ama şu anda net bir tarih duyamadık
  • burakhan aslan
   burakhan aslan Kasım 22, 22:31
   Adamsın Fatih Tezcan... Zira ben iş dünyasında değil yüksek lisans öğrencisi olsam da, farklı platformları ve herkes gibi olmamayı seviyorum. Temelde nazı aksaklıklarla karşılaşsam da wp mobil platformunu bu yüzden kullanıyorum. Sizin gibi az insan var Türkiye 'de... Gerçekten teşekkürler
  • Erhan Yildiz
   Erhan Yildiz Kasım 23, 00:04
   Yazmadan duramadım. Fatih Bey gerçekten bende w7den beri windows phone kullanıcısıyım, ilk akıllı telefonum wp ve başka akıllı telefon kullanmadım. hiç yılmadım çevremdekiler herkeste var diye android kullanıyor yada hava atma meraklısı ise iphone kullanıyor. Ben anneme babama kardeşime eşime lumia kullandırıyorum başka telefon kullanamıyorlar menüleri nasıl bilmiyorlar. Bende bilmiyorum. Bizler ön ayak olmalıyız ki bu piyasadaki tekelcilik böyle gitmesin. Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemini kullanmaya devam edeceğim. Varsınlar uygulama yapmasınlar, fazlasıyla yetiyor bana uygulamalar. Hava atmaya da ihtiyacımız yok, çok şükür. Ayrıca size de Helal olsun Fatih Bey. Yanınızdayız.
  • Feyyaz Baran
   Feyyaz Baran Mart 15, 18:44
   benim derdim de uygulama falan değil, ama işim gereği [ bi ibb trafik, flihgtradar, linkedin, bankalar falan, ya da bir iki alış veriş uygulaması HB gibi...)) gibi uygulamalar lazım (Office saymıyorum) :) var diye . fakat sırf bunlar içinde ikici bir cihaz taşımak sıkıcı gerçekten. ben diğer uygulamalar için ipad kullanıyorum ya da 10,1 samsung ikisi de var. ama tüm bunları içinde barındıran wp tabletim ya da klas bir phone olsa iyi olur. o da adamlarda yok. bende ilk htc pocketpc kullanarak başladım. süperdi valla :) ancak burdaki en temel problem Windows'un bazı uygulamaları android ya da apple da çok daha güzel çalıştırması. bu çok can sıkıcı. OneDrive en güzel örneği, ipad da süper; Outlook güzel, excel harika çalışıyor. şimdi adam Office için niye Windows alsın. ben vakti zamanında bunun için caka yapardım, sizde yok orjinali ben her şeyi yapabiliyorum. ama platformun bir özelliği olmalı . her şeye uyduracaksan windowspohe niye !!!

Write comment

Only registered users can comment.