Telefon Bilgi Bankası: Lumia 920
06/04/2015
Fatih Tercan (1140 Haber)
2 Yorum
Paylaş

Telefon Bilgi Bankası: Lumia 920

Geçtiğimiz hafta Telefon Bilgi Bankası bölümümüzü aktif hale getirmiştik. Bu bölüm herkesin faydalanacağı bir arşiv olsun istiyoruz. Bu yüzden kullandığınız cihazlarınızda sevdiğini yada beğenmediğiniz yönleri belirterek kullanıcı incelemesi yapmanızı rica ediyoruz.

Bit haftalık süreçte en çok değerlendirmeyi alan cihaz Lumia 920 oldu. Emektar kral Lumia 920  incelemesini yapan Hüseyin Mutlu’nun yaptığı puanlama şöyle olmuştu.

Lumia920-wptrinfo-puan

Takipçilerimizin yaptığı değerlendirmeler sonucunda ise ortaya çıkan tablo ise aşağıdaki gibi oldu.

lumia 920-kullanici-puan

Anlaşılan Hüseyin Mutlu incelemelerinde çok hassas davranmış ve kıt bir puanlama yapmış. Lumia 920 sahiplerinin en çok şikayetçi olduğu nokta ise pil performansı.

Takipçilerimizin yorumlarına bir göz atalım.

Tolunay ÖZTÜRK

Genel olarak böyle bi’ telefon Lumia 920 fakat şu an alınabilecek bir telefon değil bana soracak olursanız, 920’den çok daha iyi telefonlar çıktı geçtiğimiz 2 sene boyunca. Lumia telefon almayı düşünenler için 930’u öneriyorum, gerçekten efsane bi’ telefon her yönüyle. Her neyse lafı daha fazla uzatmayayım. Sadece Windows’a inanın diyorum. Esen kalın!

Serkan

Yeni amiral gemisi telefon çıkana kadar alınabilecek en iyi Windows Phone telefonu. Şu an hem fiyatı çok uygun hem de sağlam ve üstün özellikli bir telefon. Kamerası, sağlamlığı, şık tasarımı, sorunsuz çalışması üstün özellikleri.

İsmail

Telefon çok güzel , eksikleri şunlar ;
Kamerası 13 mp olsa mükemmel olurdu
Biraz ağır
Batarya suresi Maximum 1gun
Titreşimi biraz düşük

Mert

2yıldır 920 kullanıyorum..pek bir sorun çıkarmadan, birkaç ayda bir resetleyerek veya kapatıp açarak garantisini doldurdu. Ağırlığı asla sorun yaratmadı..alışma meselesi tamamen..kablosuz şarj aparatı da kullanıyorum ve tam verim alıyorum..ilk çıktığında amiral konumundaydı şimdi biraz çaptan düştü tabi ama asla harcadığım paraya üzülmedim..,

Fatih ŞAMİL

Bu telefonun her şeyi çok iyi. Ama kronik olarak bazı lumia 920 lerde görülen bir soruna bende yakalandım. Sorun ekran titremesi. Telefon ekranı zaman zaman floresan lamba gibi titriyor. Araştırdım başkalarına da var aynı sorun. Ama bu her zaman olmuyor. Hatta kullandıkça daha da azaldı. Genede günde bir kere veya iki günde bir ekran hafiften titriyor. Ama nadir olan bu sorun bence önemsiz.

Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. Samet Kaya
  Samet Kaya Nisan 06, 11:59
  Ben de lumia 920 kullanıyorum. Telefonumda performans düşüklüğü yok ama telefon aşırı derecede ve kısa sürede ısınıyor. Bu normal bir durum mu?
  • Tolunay Öztürk
   Tolunay Öztürk Nisan 06, 13:03
   Benim telefonumda öyle dostum işlemcinin kötü bi yan etkisi işte ama rahatsız etmediği sürece sorun yok :)

Write comment

Only registered users can comment.