Microsoft Fluent Dizayn İle Nelerin Değişeceğini Anlattı
16/10/2017
Fatih Tercan (1140 Haber)
2 Yorum
Paylaş

Microsoft Fluent Dizayn İle Nelerin Değişeceğini Anlattı

Microsoft Fluent Dizayn ile yakın gelecekte nelerin değişeceğini gösteren bir video yayınladı.

17 Ekim itibariyle Windows 10 Fall Creators (Redstone 3) güncellemesi PC ve Mobil cihazlar için yayımlanmaya başlıyor. Mobil tarafında gözle görülür bir değişiklik olmayacağı aşikar.

Bu arada Redstone 4 güncellemesi çalışmaları da PC tarafında hızla devam ediyor. Bu güncelleme de Fluent Dizayn ön plana çıkacak gibi duruyor.

Windows 10’da nelerin değişeceğini gösteren videoyu hep beraber izleyelim.

Microsoft bu dizayn anlayışını Microsoft Luncher ile Androide taşımayı da hedefliyor. Öte yandan Microsoft uygulamaları ile de ios  tarafında kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Yeni tasarım anlayışı hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Etiketler Fluent Dizayn
Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

  1. Mert SANRI
    Mert SANRI Ekim 16, 12:15
    Çok hızlı geçtiği için videodan fazla bir şey anlamak mümkün olmuyor..ama yakalayabildiğim birkaç yenilik zaten masaüstü windowsta deneyimleyip beğendiğim özellikler..ms masaüstünde harikalar yaratıp mobilde çuvallıyor.nasıl becerebiliyor anlamıyorum
  2. Teknikci Ali
    Teknikci Ali Ekim 16, 13:00
    Müziğe göre Kurgu yapınca seri geçiyor ama anladığım kadarıyla biraz daha aero değişkenlşiği gibi yani ekran da ki pençelerin grafiklerinde bir değişikliğe gidiliyor gibi. Estetik yönü ön plana çıkıyor gibi duruyor. Birde kişilerim, telefonumu bağla, ifade paneli gibi bazı özellikler gelecek diyorlardı bunları daha da geliştirecek gibi duruyor. Karma gerçeklik te vardır kesin işin içinde. Tek bir Windows çekirdeği (andromeda OS yada Windows Core OS) sistemini de Redastone 4 ile yapıp Pc, Mobile, Xbox, karma gerçeklik diye ayırıp getirirler belki...

Write comment

Only registered users can comment.