Microsoft CEO Nadella Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Görüştü
07/01/2016
Fatih Tercan (1140 Haber)
3 Yorum
Paylaş

Microsoft CEO Nadella Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Görüştü

Microsoft CEO Nadella dün Ankara’da  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü.

Görüşme yaklaşık olarak 40 dakika sürdü.Bu görüşme Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda basına kapalı gerçekleşti., Nadella Erdoğan ile görüşmesi öncesinde ise ODTÜ’yü ziyaret etti. ODTÜ ve ODTÜ Teknokent ile Microsoft arasında gerçekleştirilebilecek işbirlikleri ile ilgili olarak bir araya gelen Satya Nadella ve Rektör Prof. Dr. Ahmet Acar’a Microsoft Orta Doğu & Africa Başkanı Ali Faramawy, Microsoft Türkiye CEO’su Murat Kansu ve Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç ile ODTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Volkan Atalay ve ODTÜ Teknokent Genel Müdürü Mustafa İ. Kızıltaş eşlik etti.

erdogansatya

Nadella’ya gerçekleştirilen çalışmaların yanı sıra, ODTÜ Teknokent Bilişim ve İnovasyon Merkezi ile ilgili bilgi verildi. ODTÜ Teknokent’in 2015 yılında ABD’nin dünyaca ünlü Silikon Vadisi’nde açtığı ofis T-Jump ile ilgili olarak da bilgilerin aktarıldığı toplantıda, Microsoft ve ODTÜ arasında gerçekleştirilebilecek araştırma, eğitim ve işbirlikleri görüşüldü.

Toplantıya katılan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu, Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın yaptığı Türkiye konumlandırmasının önemine değinirken, Microsoft’un yerel bilişim teknolojileri sektöründe eko-sistemin geliştirilmesinde start-up ve eğitim yoluyla temel rol üstlendiğine dikkat çekti. Hedeflerinin dijital dönüşüm yolculuğunda Türkiye’nin stratejik ortağı olmak olduğunu belirten Kansu, “Uzun süredir devam eden işbirliğimiz çerçevesinde hem öğrencilerinin teknolojiye yakınlığı hem de Türkiye’nin en dinamik girişimcilik merkezlerinden biri olması nedeniyle ODTÜ’de etkinliğimiz gerçekleştirdik.” dedi.

satyanadella

Microsoft CEO’su Satya Nadella ziyareti kapsamında ayrıca ODTÜ Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren tekno-girişimciler ve yatırımcılarla da bir süre sohbet etti. 1992 yılından bu yana Microsoft’ta çalışan ve 2014 yılının Şubat ayından bu yana CEO olarak görev yapan Satya Nadella, ilk kez bir Türk üniversitesini ziyaret etmiş oldu.

Kaynak: Rotahaber

 

Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

 1. Zeynel Abidin Ceren
  Zeynel Abidin Ceren Ocak 07, 11:51
  Bence adam Türkleri seviyor ;)
  • Fatih Tercan
   Fatih Tercan Author Ocak 07, 12:08
   Olabilir.Bir önceki soru Doğan'a olduğundan onaylamadım. Doğan cevap versin :)
 2. Oğuzhan Taştan
  Oğuzhan Taştan Ocak 07, 17:19
  Görseydim yapışırdım yakasına win10 nerde derdim :)

Write comment

Only registered users can comment.