Darklings Windows Phone Mağazada Yerini Aldı
03/03/2015
Fatih Tercan (1140 Haber)
1 Yorum
Paylaş

Darklings Windows Phone Mağazada Yerini Aldı

Yapımcılığını Mildmania firmasının yaptığı Darklings oyunu windows phone mağazsında yerini aldı. Mildmania firması kendisini şöyle tanıtıyor;

ODTÜ Teknokent’te yer alan bağımsız bir oyun geliştirme stüdyosudur. Çalışmalarında akıcılığa, yalınlığa ve üstün kullanıcı deneyimine önem veren MildMania, yetenekli çekirdek üyeleri ile mobil oyunlar başta olmak üzere interaktif ürünlerde tasarım ve geliştirme anlamında yeni deneyimler sunuyor. Stüdyonun ilk oyunu “Darklings” iOS’de 3 milyondan fazla indirildi ve bütün dünyada 100’den fazla ülkede en iyi listelere girdi.

darklings-2

Oyun Unity motoru kullanıyor. Oyun karanlık bir ortamda geçiyor. Oyunun başlangıç bölümünde eğitim aşaması bizleri karşılıyor. Oyunun nasıl oynanacağı hakkında bilgiler veriliyor. Oynanış açısından değişik bir yapıya sahip. İlk başta biraz garipsediğimi ifade etmeliyim. Düşmanlarınızı yok etmek için üzerlerindeki karakterleri parmağınız ile yapıp yaratığa dokunuyorsunuz.

Yapımcılar oyunun oynanışını hakkında şunları söylüyor;

Eşsiz oynanış şeklini, karanlık çizim tarzı, enfes görselleri ve akılda kalıcı müziği ile zenginleştiren Darklings, destansı bir macera ve aksiyon oyunudur. Oyuncuların Darklings adındaki yaratıkları ekrana semboller ve şekiller çizerek ele geçirdiği oyun, dokunmatik ekranlardaki oyun deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. Yıldızları ve dünyayı kurtarın. Karanlık çöküyor!

darklings-4

Oyunu değişik yapanda bu tarz aslında. Oyun belli bir süre sonra bağımlılık ve hırs yapmanıza neden olabilir dikkat etmeniz lazım. Oyunda 512MB ram bulunduran cihazlar için optimizasyon yapılmış ve herhangi bir kasma oluşmadığı yapımcı firma tarafından söylenmekte.

darklings-6

Oyuna ait tanıtım videosunu da sizler için aşağıda ekliyoruz. Videoyu izledikten sonra yazımızı yavaş yavaş sonlandıracağız.

Oyun mağazada 4,99 TL fiyat etiketine sahip fakat merak edip denemek isterseniz kısıtlı deneme sürümü de mevcut. Oyunu indirmek için resme tıklayınız yada QR kodu okutunuz.

qr-darklings

 

Fatih Tercan

Fatih Tercan

Teknolijiye aşık bir inşaat mühendisi. 2011 Yılında HTC Trophy - WP7,5 ile başladığı yolculuğuna HTC 8X ve Lumia 1320 ile devam etti. Şu anda Lumia 640XL/ Xiaomi Mi5s kullanıyor.Ayrıca @wpturkinfo isimli twitter hesabından sorumludur.

Yorumlar

  1. Süleyman Eser
    Süleyman Eser Mart 03, 20:35
    Dene butonuna basmadan önce soyluyorum, fiyatı çok fazla. Ben bu parayla asphaltta 10 tane araba almıştım. Oyun ne kadar güzel olursa olsun para kazanma amacı olması gerekenin üzerinde. Tamam para kazanıp emeklerinin karşılığını alman gerekiyor ama bunun yerine oyuna satabileceğin şeyler eklemek daha mantıklı olacaktır.

Write comment

Only registered users can comment.