Swarm Güncelleme Aldı
23/09/2015
Halil Şahin (772 Haber)
Yorum yok
Paylaş

Swarm Güncelleme Aldı

FOURSQUARE LABS’ın bu yıl başında kullanıma açtığı Swarm uygulaması major niteliğinde bir güncelleme aldı.

Swarm aldığı güncelleme ile 3.0 sürümüne ulaşırken, sonunda beklenen özelliklere de kavuşmuş oldu. Uygulama yaklaşık bir hafta önce IOS ve Android’te 3.0 sürümüne güncellenmişti ve bu güncellemeden sonra Swarm çok istenen Leaderboard ve Mayorships özelliklerine kavuştu. Şimdi o güncelleme Windows Phone 8.1 ve Windows 10 Mobile için yayınlandı.

Evet yukarıdaki paragrafta da belirttiğim gibi Swarm Leaderboard ve Mayorships özelliklerine kavuştu, daha önce Foursquare kullananlar mayorships özelliğine aşinadırlar fakat Leaderboard’a bazı yeni işlevler eklenmiş. Hemen akla gelen ”Nedir bu Leaderboard ve Mayorships ve Nasıl çalışırlar??” Sorularına cevap vereyim;

Öncelikle Leaderboard’dan başlayalım;

Leaderboard, haftanın en çok check-in’i yapanın birinciliğe oturduğu ve ardından da çoktan aza check-in sayısına göre hiyerarşik bir dizilimin yapıldığı sıralama tablosuna verilen isimdir. Yalnız bazı belli başlı şartları mevcut Leaderboard’ın;

Örneğin; Klasik olarak her zaman check-in attığınız bir yer size Leaderboard sıralaması için 1 puan verirken, bir mekanda ilk defa check-in yapmanız da size 5 puan kazandıracaktır. Mesela hiç bir arkadaşınızın check-in yapmadığı bir yerde check-in yapmak da size ekstra puanlar kazandıracaktır. Böyle belli başlı kurallar çerçevesinde Leaderboard’da üst sıralara oturmayı amaçlamalısınız, attığınız check-in’lerle.

Şimdi gel gelelim Leaderboard’a eklenen yeni özelliğe; Jeton özelliği;

Leaderboard’da arkadaşlarınız arasında ilk 10’a oturmanız durumunda Swarm, size jetonlar hediye edecektir. Bu sıralama her hafta pazar günleri sıfırlanır. Bu jetonları yeni ifadeler vs. ekstra şeyler satın almak için kullanabilirsiniz. Belki bu jetonları ileride anlaşmalı yerlerde bedava alışverişe bile döndürebileceksiniz kim bilir?

Not: Puanları örnek teşkil etsin diye verdim gerçeklik payı yoktur.

Leaderboard’a güncellenmiş Swarm’ınız üzerinden şu şekilde ulaşabilirsiniz;

Swarm’a girdikten sonra üstte çıkan sekmedeki küçük kupa işaretine tıklarsanız, karşınıza direk Leaderboard çıkacaktır. Ya da Swarm’ı açar açmaz parmağınızı sola doğru iki kere kaydırırsanız da aynı işlemi yapmış olacaksınız.

Leaderboard’ın uygulama içindeki görüntüsü ise şu şekilde;

 

12048814_10206941564632894_1914695627_n

 

Gördüğünüz üzere 18 gibi rezil bir sıradayım, bence tipten kaybetmişim burada 😀

Şimdi geçelim Mayorships’e;

Mayorships’in pek fazla bir numarası yok aslında bir yerde o bölgedeki bulunan insanların hepsinden çok siz check-in atmışsanız oranın Majorships’i (Belediye başkanı) oluyorsunuz bir nevi. Bu da oradaki her check-in’iniz de sizlere ekstra puanlar verecektir. Mayorluğunuzda olan bölgeleri vermemek için oralarda daha sık check-in atmalısınız.

Mayorships alanına da uygulama içinden Leaderboard’ın bulunduğu sekmenin yanındaki sekmeden ulaşabilirsiniz. Maalesef uygulamayı aktif olarak kullanmadığımdan mayorluğumda bulunan bir yer yok, bundan dolayı sizlere nasıl göründüğünü gösteremeyeceğim fakat bir bonus görsel ve uygulama linki ile sizlere veda edeceğim;

 

12053195_10206941564592893_390235545_n

 

Umarım güzel anlatabilmişimdir;

Gelişmeler için bizleri takip etmeye devam ediniz…

Swarm
Swarm
Developer: FOURSQUARE LABS
Price: Free

Halil Şahin

Halil Şahin

Sizlere yardımcı olabilmek için buradayım...

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış You can be first to comment this post!

Write comment

Only registered users can comment.