Cihaz Merkezi Güncellendi
26/02/2015
Semih Can Ateş (132 Haber)
1 Yorum
Paylaş

Cihaz Merkezi Güncellendi

Microsoft’un yayınladığı sistem uygulamalarından olan “Cihaz Merkezi” bugün aldığı güncelleme ile 3.7.4.1 sürümüne yükseltildi. Güncelleme ile ilgili olarak yenilik listesi paylaşılmazken DT-903 kablosuz şarj plakası için destek geldiğini düşünüyoruz.

Uygulamayı ya da güncellemeyi aşağıdaki resme tıklayarak ya da QR kodunu okutarak yükleyebilirsiniz.

Cihaz Merkezi

Semih Can Ateş

Semih Can Ateş

2013 Şubat ayında Lumia 920 ile başladığım Windows Phone serüvenimde diğer arkadaşlara bilgim dahilinde yardımcı olmayı seviyorum.

Yorumlar

  1. Hüdai
    Hüdai Şubat 27, 10:01
    Cihaz merkezinde şarzın çabuk bitmesine neden olan bir bug vardı. onu düzeltmişler. Tasarruf modunda iken ekran ledlerinin kapanmasını engelediği gibi, gece ekran parlaklığı ayarını da yüksek yoğunukta tutmakta idi. Bilindiği gibi uygulama merkezi telefonlarda yüklü geliyor ama bir kez tıklayınca telefonu resetleyip aktif oluyor. Birke tıklayanlar böyle bir problemle karşılaşıyorlardı telefonu formatlayıp yeniden kurmak gerekiyordu. Bu düzeltme ile problem giderilmiş. L925'te sabahları 20-24 saat tahmini kalan süre gösterirken uygulamayı güncelledikten sonra 24-28 saate çıktı. Ekran led ışıkları sönmeye başladı. Bu konuda ayrı bir haber yaparsanız problem yaşayanar için verimli olur. Konunun güncelleme öncesi çözümü http://forum.donanimhaber.com/m_102102170/tm.htm "Ekran parlaklığınız gece gözünüzü mü yoruyor, Pil tasarrufunda tuş ışıkları mı yanıyor, şarjınız az mı gidiyor? İşe yarar çözüm burada Bundan 4-5 gün önce şarjım 8 saat civarı ya gidiyor ya gitmiyordu. Bi kaç yerde okuduğum kadarıyla "cihaz merkezi"nden kaynaklı bir bug şarjı daha çabuk bitiriyormuş. Eğer "Cihaz Merkezi"ni hiç açmadıysanız telefonu sıfırlamaya gerek yok! Direk 2. Maddeden itibaren uygulayın. 1-)İlk adımımız telefonu sıfırlamak. Resim, video, müziklerinizi bilgisayarda yedekleyin. Sonra AYARLAR> HAKKINDA kısmında "Telefonunuzu Sıfırlayın" seçeneğini seçin. Çıkan bildirimleri onaylayın. 2-)Telefon açılınca ayarlarınızı yaptıktan sonra AYARLAR> TARİH+SAAT kısmında otomatik saat tarih ayarını kapatın. 3-) Kapattıktan sonra görünen menüde TARİH kısmını açın. 4-) Burada Gün ve Ay kısmı olduğu gibi kalsın. Yıl kısmını 2100 gibi çok ileri bir tarihe atın 5-)Şimdi AYARLAR menüsüne geri dönelim. CİHAZ MERKEZİNE dokunun. Karşınıza bir bildirim çıkacak. Kaldırı seçiyoruz. 6-) TARİH+SAATE tekrar girerek otomatik saat ve tarih ayarını aktif hale getirin. 7-) Telefonu ses kısma+ kilit tuşuna basılı tutarak telefonu restart edin Sonuç; artık ekranın parlaklığı daha kısık bir seviyeye geldi ve tuş ışıkları gerektiği yerde sönmeye başladı,pil tasarrufunda kesinlikle açılmıyor."İşi-Gücü" olanlar için harika bir yöntem ;) fotoğraflarda emeği geçen @hardrockmania 'ya teşekkür ederim. BU İŞLEMLERDEN SONRA; -Arka planda çalışan uygulamaların izinlerine dikkat edin, gereksiz olanları kapatın -Ayarlardan EKRAN kısmında PİL KORUYUCUSU seçeneğini aktif edin -Şarj %100 olduktan sonra bi 10dk kadar daha kalsın şarjda OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM... " güncelleme ile bu işlemlere gerek kalmadı

Write comment

Only registered users can comment.